şükela:  tümü | bugün
 • doğuş çayın yeni çıkardığı karışık bitki çayı. almamda kokusunun büyük etkisi var, kullandıkları vanilya aroması sayesinde mis gibi vanilya kokuyor tüm paket.

  üstelik içindeki tarçın, zencefil, karanfil, karabiber, hindiba ve meyan kökü, kakule ve böğürtlen yaprakları sayesinde oregon chai benzeri bir tad elde etmişler. zaten poşetlerin üzerine de "süt ekleyerek içmenizi öneririz" yazıyor. hoş su ile hazırlanınca da güzel bir tad veriyor. benim gibi oregon chai sevip de konsantresindeki bal yüzünden çok tatlı bulanlar için kaçırılmayacak fırsat bence.
 • (bkz: chai)
  (bkz: chai tea latte)
 • o nasıl bir vanilya aromasıdır ki, sıcak suya deydiği andan itibaren mis gibi kokutuyor ortamı. lezzeti de yerinde hem çayın. pek sevdim bunu!
 • doğuş çay'ın sadece reklamını çıkardığı çay. elimi attığım her gazete ve dergide reklamı var, gelgelelim hiçbir markette yok.

  edit: azmettim, buldum. sonuç? reklamlarında "sahlep-latte tadında" diyen insanların hayatları boyunca sahlep içmediklerine karar verdim
 • kiler hipermarkette bulabileceğiniz harikulade bir çaydır. kokusu adamı cezbeder. size tavsiyem iyice demlendikten sonra içine biraz süt koymanızdır. afiyet olsun.
 • ya ben bu günlerde çok kudurup yoruluyorum ya da bu sütlü çay uyku veriyor, en önemlisi kaliteli uyku uyumamı sağlıyor. kaliteden kasıt nedir? çişe mişe kalkmadan, buzdolabına doğru çekime kapılmadan uyumak. yani uykunun bölünmemesi, sabah yataktan hoşaf gibi değil de dinlenmiş ve zinde olarak kalkılması.
 • ilk piyasaya sürüldükten sonraki üretimlerinin tadı bozulmuş olan çay.

  migro'stan hem promosyon sürecinde (ilk hafta) hem de ücret ödeyerek aldığım paketlerdekinin lezzetini unutamıyorum, ambalaj değiştirme sürecinde ürün içeriğine ne oldu acaba?

  çay poşetlerini kağıt paketlere koydukları böyle folyosuz hava ile temas eden cinsten olanlar, sanki karışımı daha güçlüydü, vanilyası ve kakulesi daha boldu, vanilyası sanki daha kaliteliydi, tazo'nun chai tea latte'si ayarındaydı neredeyse, hani fiyatta indirim de yapmadılar sanki malzemede bir eksiklik hissediyorum.

  şu an önümde yeni demlenmiş ve marketten yeni parti numaralı bir ürünü içmeye çalışıyorum, sanıyorum dört beş tanesini demleyip biraz şeker,iyi cins bir vanilya ve bir kakule daha ekleyip sonra sütünü de üstüne ekleyip kaynatıp muhallebi yapmaya çalışacağım.

  damak tadımı da kaybediyor olabilirim, böyle bir durumda doğuş çaydan özür dilerim.
 • bünyemde kaşıntıya sebep oldu sanırım. şimdi bul bulabilirsen o bitkilerden hangisine alerjim olduğunu...

  edit: sonraki içimlerimde herhangi br kaşıntı olmadı. o zaman kaşınasım varmış kaşındım demek ki.
 • gecenin en sevdiğim saatinde kulağımda yann tiersen melodisi, burnumda tarçın-vanilya kokusu ve damağımda bıraktığı lezzetiyle kısa bir anlığına bile olsa beni mutlu edebilen çay.
 • bildiğin yatıştım yada yazılanları okuyunca plasebo etkisi yarattı bende. kokusu muhteşem ama tadı diğer paket bitki çaylarından farklı değil. bir de sütle deneyeceğim bakalım nasıl olcak. o harika kokusu sanırım bağımlılık yaparak sürekli içmeyi sağlıyor. ayrıca ekşi sözlük marketing çalışmasının bana aldırdığı ilk ürün oldu kendisi. bu başlığa yazanların her birine doğuş çay tarafından bence bi koli mistik chai gönderilmeli.

  denemeye değer gerçekten.