şükela:  tümü | bugün
  • izmir bayraklı'da yeni kent imar planı ile yapımına başlanan proje. ankara caddesi, manas caddesi ve şapar murat türkmenbaşı caddesinin sınırladığı 115 bin metrekarelik alanda, toplam 11 bin 500 metrekarelik bir oturum alanına sahip, 42 katlı ofis ve 33 katlı konut kulesinden oluşacak. projeyi gerçekleştiren miray inşaat aynı zamanda bayraklı tower'ın da kavuklar ile ortak yüklenici firması.
  • bayraklı adliyesi'nin hemen önüne yapılan kuleler. baya baya güzel olacağa benziyor, inşaat baya hızlı devam ediyor. bayraklı tower, folkart towers ve mistral towers can oluyor/olacak izmir köyüne.
  • 3 senedir bu projenin içerisinde çalışıyorum. daha önce çok fazla yüksek katlı bina tecrübesine sahip olmakla beraber hiç bu kadar komplike bir bina ile karşılaşmadım.
    -manşonlu demirler
    -belli bir açıyla dönen binaya rüzgar paneli (doka)
    -her tarafının çelik kompozit oluşu
    -izolasyonu grace diye bir firmanın (ısınınca yapışıyo falan)
    -outrigger sistemi
    -kule vinçlerin bina içerisinde oluşu
    -3.70m yükseklikte temel betonu
    ayrıca 225m ile izmir'in en yüksek binası olacak yakında :)
    vs vs...

velhasılıkelam burada çalışmak benim için mutluluk verici, umarım oturan insanlar bu mutluluğu devam ettirebilir.

ayrıca
    (bkz: mistral izmir)
  • bugün ciddi bir iş kazası yaşanmıştır.
  • kulelerden cam düştüğü söyleniyor. yapımı sırasında da yine aynı sebepten bir işçi hayatını kaybetmişti.

https://twitter.com/…irme/status/894990540500082689
  • her gün tüm izmire binasından görsel şov sunan mekan.altında çarşı diye avm gibi bir yer olucak galiba.yanımdaki ege perladaki 4 katlı avmnin yanına alternatif olabilir.
    yeri lokasyonu çok güzel her yere yakın tam ortada.özkanlar semtine komşu bayraklı bornova yanında gökdelen bölgesinde.

ayrıca şuanlık izmirin en uzun ve görkemli binası.