şükela:  tümü | bugün
 • ordegin dogal sesini cikaramamasi/hatali cikarmasi sonucu varilan konklusyon
 • zamaninda di$ sagligi icin uretilmi$ akillica bir cozum..
 • revaçta olduğu dönemin teknik ve ilmi ilerlemesi dikkate alındığında ortaya çıkar ki muhteşem bir temizlik aracıdır.
  halen tıbbi olarak artısı var eksisi yok. hiç bir kimyasal olmadan diş temizliği gerçekleştirmektedir.uluorta yerde değil de adabına göre kulanırsan sakıncası yok.
  satıldığı her yerden almamak gerekiyor. çünkü misvak'ın da bayat olma ihtimali var.
 • tahminen diş fırçalığında şık durmayan ve şarjlı modeli de olmayan diş fırçalama dalı, oral b sopa.
 • diş ve ağız sağlığına alternatif çözüm.
  diş fırçası varken ne işe yarar diyenler yanılmaktadırlar zira misvak kullanan kişi diş temizliği safhasında aradan diş macununu çıkarmakta, paradan ve zamandan kazanmakta; dolayısıyla diş temizliği sürecini - teoride de olsa - kısaltmakta ve giderleri azaltmaktadır. yine de ben kullanmadım, diş fırçası ve macunu varken ağzıma yüzüme çok afedersiniz dal sürmeyi tercih etmem.
 • signal tarafindan uc acili professional versiyonu cikarilmi$ olan $ey. *
 • arabistan’da bulunan erâk agacinin dalindan, bir karis uzunlukta kesilen parçadir. agacin odunu çok liflidir. erâk dali bulunmazsa, zeytin veya baska dallardan da olabilir. nar ve feslegen dalindan misvak olmaz. insanin dis sagligina büyük bir fayda temin eden misvak, basit bir usûl olmakla berâber, en iyi dis temizleme vâsitasidir. dislerin çürümesini önlemek için misvak kullanmak, bütün dis macunlarindan daha faydalidir. larousse illustre medical ismindeki fransa’nin kiymetli tip kitabi, agiz temizligi husûsunda diyor ki: “bütün dis mâcunlari ve tozlari ve sulari, dislere zarar verir. en iyi dis temizleme vâsitasi, sert bir firçadir. önce, disleri kanatirsa da, korkmamalidir. dis etlerini kuvvetlendirir ve artik kanamaz.” bu sekildeki dis temizligini saglayan en iyi vâsita misvaktir
 • bazı ihlas yurtlarında bazı örümcek kafalıların "diş macunu ve diş fırçası" haram diyerek kullandıkları dal parçası.kafa,beyin yıkamaya çalışmak bir yana, koridorlarda agızlarında misvaklarla dolaşan örümcek kafalıları görmek daha iğrenç.

  edit: hala kotu butonuna basan arkadaslar icin bir yorum; entryi anlamadıgınızı var sayıyorum, diş fırçası ve macunu varken hala misvak kullanmak ve bunu insanların gözüne soka soka yapmak pisligin önde gidenidir,igrencliktir,yeniyi kabul etmemektir,bagnazlıktır. entryi anladıgınız halde kotu butonuna basmanız ya sıkı bir enver ören müridi oldugunuz ya da gercekten bagnaz oldugunuzu gösterir.
 • entler icin dis fircasi. insanlar icin bildigin odun.