• misvak dergisinde çizilen karikatür. hem eleştiri barındırıyor, hem de de zekice. hayırdır ne oluyor ya.

edit: çizerinin ismini bilerek yazmadım fotide yazıyor.

görsel
  • (bkz: bu kez güldürdü)

arkada da bindirim market var.
  • genel müdürünün "sayın cumhurbaşkanımızı istemeden üzdüm" diyerek istifa etmesine sebep olacak karikatürdür.

at fava, bekle.
  • hayat pahalılığı yükseldiği zaman marketleri ve satıcıları suçlayan anlayışa geri dönmüşler. çizerin hükümeti eleştirdiğini kesinlikle düşünmüyorum. çizdiği karikatürün nasıl göründüğünü bile anlamamıştır.
  • altlık niyetine kullanmak suretiyle üzerinde simit çay keyfi bile yapılamayacak derginin enteresan şekilde zeka barındıran karikatürü.
  • bunu yapan kişi ya da bunu yapmasını talep eden kişilerin amacının aslında a101 ve bim'e giydirmek olduğundan adım gibi eminim. ülkedeki ekonomik sıkıntıları ve her şeye zam gelmesini değil, a101 ve bim'in zam yapmasını eleştirmeye çalışmışlar kendilerince. çünkü onlar başka ülkenin ekonomik sistemi içinde. evet.
  • zamların müsebbibi olarak bim ve a 101'i gösteren dergidir. fiyatlardan yakınan, geçinmeyen insanların öfkesini hükümet harici yerlere sevketmeye çalışmaktadır.
  • yukarıdaki entry'lerde bazıları m*svak için "dönmeye başladı" tarzında açıklama yapmış. lan oğlum siz salak mısınız? adamlar zamdan marketleri sorumlu tutuyor, aksine hükümete yanlıyorlar yine.

zamlardan sonra zam yok diye karikatür yapacak halleri yok ya, durumu kurtarmaya çalışıyorlar işte, her zamanki gibi...
  • sanki suç a101, bim ve şok'ta. suçluyu başka yönde aratmak için yapılmıştır.
  • enflasyonla mücadeleyi yarıda bıraktıkları içindir.
hesabın var mı? giriş yap