şükela:  tümü | bugün
 • marmara iletişim tanıtım ajansı olarak açımlanan amatör ruhla profesyönel işler yapmak sloganını kullanıp pekte ciddi işlere imza atamayan ajans.!*
 • istanbul da yenibosna ve hadımkoy de yerlesik tesisleri bulunan, aralarında land rover,mercedes,bmw,peugeot,fiat ,renault,opel,lada ,beko gibi firmaların bulundugu genis bir musteri yelpazesine sahip olan, makina parkında son model cnc lerin yanında planya, vargel gibi tarihi eser kıvamında aletler bulunduran, iscilerle muhendislerin kol kola gezdigi, yıldız lıların * isgal ettigi, kalıp,dokum,termostat,oto kilit gibi sektorlerde faaliyet gosteren firmadır.

  ayrıca yakın tarihe kadar * bir cok renault marka otomobilin depo vs. kapaklarında okudugumuz markadır....
 • bir faks makinesi markası.
 • fince "ne?"
 • emperyalist ispanyolların benimsediği bir sistemdir. esansında inka imparatorluğuna aittir. sisteme göre, 15 yaşına basan herkes iş gücüne katılmakla yükümlüdür. inka'nın kullanımındayken insani bir sistemdi, kişiler hastaların, yaşlıların ve kocası askerde olan kadınların topraklarına bakmakla yükümlüydü. burada işler bittiğinde kendi tarlalarına geçerlerdi. orada da iş bittiğinde tapınak tarlalarına, en sonda da imparatorluk tarlalarına. sistem ispanyollara geçince bir ruhsuzluk çökmüştür, bu kişiler maden ocaklarında gümüş çıkaran klasik kölelere dönüşmüştür. türkiye'de de benzer sistem var, ama şu sırayla gidiyor:

  1-imparatorluk tarlaları.
  2-tapınak tarlaları.
  3-kişinin kendi tarlaları.
  4-hastalar ve yaşlılar çok da şeyimizde.
 • latin amerika ülkelerinin mevcut fakirliğinin sebebidir.
  ispanyolllar tarafından kendi emelleri için kullanılmış ve latin amerika yerlileri köle haline dönüşmüştür.
  tarihî kurumların, günümüz toplumlarına etkileri için sağlam bir araştırma konusudur.