şükela:  tümü | bugün
  • en komik sözlerine ulaşmak için:

http://involution.com/mitchquotes.php
  • "i'm sick of following my dreams. i'm just going to ask them where they're goin', and hook up with them later." seklinde takdire sayan sozun sahibi kisi.
  • the 70s show' da bir bölüm oynamışığı vardır.
  • nasil bu kadar cok bulduguna inanamadigim kalitedeki tek cumlelik esprileriyle insani gulmekten aglatan komedyen. sahnede kafasi o kadar guzeldir ki bazi gosterilerinde gozlerini bile acamaz. olmesi gercekten buyuk kayiptir.

"duvarima bir dunya haritasi asip gezdigim yerleri haritaya raptiyeyle isaretlemek istiyorum. ama once haritanin ust koselerini gezmeliyim ki yere dusmesin"
  • bill hicks, george carlin, lenny bruce, richard pryor gibi stand-up devlerinin aksine, politika, cinsellik, din gibi tartışılan konulara hiç girmeden, gözleme dayalı one-liner'larıyla efsane olmuştur. çok riskli bir komedi şekli olmasına rağmen haklı bir ünü vardır, esprileri inanılmaz kalitelidir. tabii ki çoğu kaliteli adam gibi erken göçmüştür.

"you know when it comes to racism, people say: " i don't care if they're black, white, purple or green"... oh hold on now: purple or green? you gotta draw the line somewhere! to hell with purple people! - unless they're suffocating - then help'em."
  • rahatlığı ve stiliyle gerçek bir dude.. arada bir ağzı yüzü yamuluyor, gözleri kapanıyor sahnedeyken..

"one time, this guy handed me a picture of him, he said,"here's a picture of me when i was younger." every picture is of you when you were younger. "here's a picture of me when i'm older." "you son-of-a-bitch! how'd you pull that off? lemme see that camera... what's it look like?"
  • 8 yıl önce bugün ölmüştü.

"dogs are forever in the push up position" gibi kısacık bir cümleyle milleti dakikalarca kontrolsüz güldürebilen, benzersiz bir adamdı.
  • kafası gerçekten garip çalışan bir komedyenmiş. hakkında biraz arama yapınca bulduğum, popüler laflarından bir kaçı:

- tenis hakkında canımı sıkan şey şu ki; bu sporda ne kadar başarılı olursam olayım, duvar kadar olamıyorum.

-eskiden uyuşturucu kullanırdım. hala kullanıyorum ama eskiden de kullanırdım.

-10 gün uyumadım. çünkü bu çok uzun bir uyku olurdu.

-kız arkadaşım yok, ama bunu her söylediğimde sinirlenen bir kız tanıyorum.

-sahte bitkilerim öldü, çünkü onları suluyor numarası yapmadım.

-her kitap çocuk kitabıdır. çocuk okumayı biliyorsa.

-geçen gün bir reklam gördüm. "kanepeler hakkında bildiğiniz her şeyi unutun" dedi. ben de unuttum. aklımdan sildim. sonra bana kanepe satmaya çalıştı ama ben ne olduklarını bilmiyordum.
  • rahmetli kelimelerle bir cambaz gibi oynayabiliyordu ve dili ustaca bükebiliyordu. bu anlamda bana hep 1990'ların yılmaz erdoğan'ını hatırlatır.