şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1930 larda kurulan tıraş sabunu ve diğer ürünleri üreten firma.
  öncelikle söyleyim bu tıraş sabunun içinde koyun yününden elde edilen lanolin var. bu maddeye alerjiniz olmasın.
  mwf* sıcak suyu seven cildi mükemmel nemlendiren bir tıraş sabunu. kızaran, boyun kısmında tahriş olan, yanana kısaca hassas ötesi ciltler için üretilen bir ürün. lanolin sayesinde ciltte inanılmaz koruma sağlayıp tüm olumsuz koşulları bertaraf ediyor.
  hergün tıraş olmak zorunda kalanlar için, sakal kılları ters çıkan ve sert olanlar için yukarıda dediğim gibi hassas cilde sahip olanlar için olmazsa olmaz bir tıraş sabunu.

  bu entry'i reklam gibi yazmamın sebebi şudur : lan olum(cinsel ayrımcılık yapmayarak lan kızım da diyeyim etrafımızda bizden çok sakalı olan kız arkadaşlarımız da var) o kadar tıraş sabunu denedim, tıraş olurken o kadar gözyaşı döktüm ki aradan sıyrılan birkaç üründen biri ondan alın kullanın diyorum. amme hizmeti yoksa yanın, kaşının,geberin amk.

  gözyaşlarımla eleyerek birkaç taneye düşürdüğüm diğer bariyer gibi cildi koruyan, nemlendiren tıraş sabunları için:

  (bkz: saponificio varesino)
  (bkz: taylor of old bond street) avokadolu
  (bkz: tabac)
 • salı sabahı tıraşlarımın kurtarıcısı lanolin içeren über etkili sabun markasıdır.
  neden salının kurtarıcısı dediğime gelecek olursak;
  pazar akşamları yatmadan önce birikmiş iki günlük sakalı adeta bir ayin gibi çelik ustura (bkz: straight razor) ile tıraş ederim. pazar günü kullandığım sabunun çok bi önemi yoktur çünkü usturanın neredeyse haftaya çıkacak sakalı bile kesmesi kaçınılmazdır. dolayısıyla çok korumaymış , post-shave’miş falan takmam . en az tahrişle en yakın , en bebek poposu tıraşı olur , kızıma kalite kontrole giderim. “kıps”

  gel gelelim acı gerçeğe;
  pazartesi günü bi önceki akşamdan sinekkaydı olduğum için akşama kadar ne bir gölge (bkz: five o'clock shadow) ne de rahatsız edici bir sakal çıkmaz ancak salı sabahı uyandığımda o bir önceki baby bottom tıraşın diyetini çene altı ve boynumda çıkmaya çalışan , çıkarken bölgeyi tahriş etmiş sakalla öderim.

  işte burada mitchell's wool fat devreye girer.
  lanolin ve tallow (bkz: don yağı) içerdiğinden dolayı hiç tahrişle batıkla yüzgöz olmadan yine tertemiz tıraşımı olur çıkarım.

  muhtemelen 30 civarı farklı sabun ve bir o kadar da aftershave / preshave’im vardır. sürekli rotasyonla kullanırım.

  ancak salı günleri sadece mitchell's wool fat