şükela:  tümü | bugün soru sor
 • futbolun uyuşturucu etkisine harika bir örnek. çarşı herkese karşı, çok acayip solcu ama muhtemelen mit'teki yöneticilik hayatını solculara kan kusturmaya adamış süleyman seba'ya tapıyor. darbe ertesi dönem, mit'in solculara kan kusturmaya odaklandığı yıllardı. işkencenin, baskının gırla gittiği bu yıllarda "büyük başkan" seba istanbul bölge sorumlusuydu. bir "solcunun" görevi seba'ya tapınmak değil, yargılanmasını istemektir.
 • bu yavşak dönemin mit'çisi olmadığı için üzülmesi normal olan bir solcudur.
 • süleyman seba, taraflı tarafsız herkesin sevgi ve saygısını kazanabilen ender adamlardan olduğu içindir.
  ben solcu galatasaray'lıyım üzülüyorum da bjk'li adam nasıl üzülmesin.
 • kimi gider alaattin çakıcı'nın kankası süleyman seba'ya tapınır, kimi gider mehmet ağar'ın kankası fatih terim'e tapınır.

  futbol insanı gerçekten gerizekalılaştırıyor.
 • bir sozluk efsanesi..

  (bkz: ananizi sikti orospu cocuklari)
 • bu yavşak dönemin mit'çisi olmadığı için üzülmesi normal olan bir solcuymuş.

  12 eylül döneminde mit müdürlüğü yapmış bir adam için söyleniyor bu söz. tarihe ve guinness gerizekalılık rekoru kayıtlarına not düşülsün.
 • (bkz: mit var mitcik var)

  şaka bir yana ben bu noktada seba için özel bir parantez açılması gerektiğini düşünüyorum.

  evet seba darbe döneminde mit'te istanbul bölge sorumlusu olarak görev yapmıştır. ancak bugüne baktığımızda insanlar üzerinde nasıl bir etki bıraktı, taraftarı ve futbolcuları dolayısıyla beşiktaş camiasını nasıl etkiledi ona bakmak lazım.

  yani diğer çoğu takımda olduğu gibi "ben tek siz hepiniz" modunda mı takılmış? şikeye mi bulaşmış? kulüp başkanlığı yaptığı dönemde herhangi birini tehdit mi etmiş? rakip takım taraftarlarını mı kışkırtmış? diğer yöneticilerle kanlı bıçaklı mı olmuş? verdiği her demeçte etrafa nefret tohumları mı saçmış? mafya babası gibi giyinip caka mı satmış? kendisini desteklemeyen herkesi beşiktaşlılıktan men mi etmiş?

  yukarıdaki sorular cevaplamaya çalışırken aklına ilk kim geliyor? seba mı, yoksa diğer kulüplerin başkanları mı?

  alakasız not: fenerbahçeliyim.
 • süleyman seba için mit görevlisi değil de allahsızlığı yayma kürsüsü başkanı muamelesi göstermesi beklenen insan(lar). mitçiymiş de zannedersin kraliçe elizabeth ii ve ronald reagan türkiye'deki sol görüşlü kesimli tasfiye etsin diye görevlendirdi.
 • milli istihbarat teşkilatı'nın, milli emniyet teşkilatı'nın 1965 yılında özellikle ordu içindeki solcuların tasfiye edilmesi amacıyla özerkleştirilmesiyle (böylece denetimsiz ve kanundışı daha rahat takılabilecekti saygıdeğer ajanlarımız) kurulduğunu bilmeyenleri içeren beştaşlı türü.

  gidin bakın bakalım, mit'iniz nasıl kurulmuş, kurulduktan sonra kimlerle uğraşmış, darbe döneminde kimler nasıl işkencelere uğramış, oturun az düşünün, türkiye cumhuriyeti yakın tarihini bi düşünün, sonra hala kendinize yakıştırabiliyorsanız seba için gözyaşı dökmeye devam edersiniz, orası sizin bileceğiniz iş.
 • futbolun mallastirici etkisi altindaki gerizekali turk solcusudur.

  12 eylul doneminde, en cok solcu katledilen, iskenceden gecirilen bi donemde, mit gibi bi kurumda mudurluk yapmis, alaattin cakici ile kanka bi adamin olumune sirf besiktas'in basindayken iyi bi reputasyona sahip oldugu icin, kendini sevdirdigi icin uzulur bu mal solcular. gercekler kendilerine hatirlatildiginda da anca kufrederler ya da "ama efendi adamdi :(" , "en azindan gunumuzde mit baskanligi yapmiyor, iyi adamdi :(" vs. diye zirvalarlar.

  zorunuza gidiyor demi sirf futbol sebebiyle sevdiginiz bi adamin gecmisiyle yuzlesmek? gerceklerin sizin istemediginiz sekilde olmasi ve ortaya cikmasi?

  not: solcu falan degilim, gerizekali turk solcularinin da aq zaten de futbolun insanlari gerceklerden uzaklastirip, bu derece aptallastirmasi cok hos cidden.