şükela:  tümü | bugün
  • marmara üniversitesi avrupa topluluklari araştirma ve dökümantasyon merkezinden bir doçent doktor
  • kendisine ait kemalizm ve değişen paradigma isimli kitabın ilk 60 -bazı kaynaklara göre 30- sayfasının levent köker'in 1991 de yayınlanmış olan modernleşme, kemalizm ve demokrasi isimli kitabından kaynak belirtilmeden bire bir kopya edilmiş olduğu iddiasıyla açılan davada türkiye'de ilk kez bir 'akademisyen'in profesörlük ünvanı düşürülmüştü.

daha sonra kendisi 'hukuki mücadelesini sürdürerek' bu ünvanını geriye almıştı.

ayrıca o dönemde dava henüz sonuçlanmamışken başlayan ve davanın sonuçlandığı tarihe kadar devam eden kendisinin abant izzet baysal üniversitesi i.i.b.f. dekanı olması için gerçekleşen kampanya sürecinde dönemin rektörünün de desteğini arkasına almıştır. fakat yine dönemin i.i.b.f. dekanının, kendisi* hakkında rektörlüğe de suç duyurusunda bulunan levent köker'den yana tutum takınmasıyla, rektörlük ve dekanlık arasında sürtüşmeler ortaya çıkmıştır.

rektörlüğün tutumunda bir değişiklik olmamasından ötürü levent köker akademik kariyerinde daha önce de gerçekleştirdiği istifa yöntemini bir kez daha abant izzet baysal üniversitesi uluslarası ilişkiler bölümünde gerçekleştirmiştir.

(bkz: intihal)
    (bkz: duruş)

and also you can google it for more details.
  • kemal kılıçdaroğlu için ağzı köpürerek yaptığı değerlendirmede kurduğu cümlede: "hani o kadınların prostat ameliyatı erkeklerin rahim ameliyatı yapıldığı dönemde ssk başkanlığı yapmış birisidir" dedi. alaka kuramadım ve fakat eleştirmenin bir düzeyinin ve şerefinin olması gerektiğini düşünüyorum. bir de keşke reformist olsa dendi kemal kılıçdaroğlu için, bu da ilk konuşmasının değerlendirmesiymiş: birincisi daha ne kadar reformist olma işareti verebilir bir konuşmada bilemiyorum, ikincisi adam henüz iktidar olmadı. bir de chp yönetim kadrosu değişmedi deniyor. ki değişimi görmemek için kör olmak gerekir. koskoca liste yahu, kimler gitmiş kimler kalmış göremiyor musun? aynı olmadığını filan? bu kadar kör göze parmak yalan atılabilir mi? bize bir nazlı ılıcak yetiyor? o yüzden destekli sallamak lazım, gerçi kimden bahsettiğimiz belli. suç otorite diye konuşturanda elbette.
  • beykent üniversitesi, uluslararası ilişkiler bölüm başkanıdır kendisi. oldukça entellektüel bir kişiliğe sahip olması ile birlikte, biraz kendini beğenmiş bir ruh hali içindedir sürekli. boğaziçi üniversitesi'ni çift anadal yaparak bitirmiştir. ingilizcesi mükemmel olmasa da ders anlatabilecek kadar yeterli ve iyidir. siyasi duruşunu derslerde pek belli etmese de, hükümet yanlısı olmayan söylemlerde bulunduğuna şahit olduğum zamanlar oldu. hatta öyle ki, bence muhalefet saflarında yer alıyor. partisini bilemem ama kesinlikle bir atatürk hayranı olduğunu her hal ve hareketinden anlayabilirsiniz.

ders işleyişine ya da öğrenci ilişkilerine gelirsek, kesinlikle belli başlı favori öğrencileri vardır. ben nasıl olduysa onlardan biris oldum. onun bölümü ile çift anadal yaptığımdan mıdır bilinmez ama bana karşı oldukça anlayışlıydı geride bıraktığımız 2 yıl içerisinde. öyle ki, %35 devamlılıkla beni finaline aldığını bilirim. favori öğrencilerine biraz daha sıcak davransa da, kesinlikle kimseye kötü davranmaz. saçma şakaları vardır ama amacı kesinlikle kalp kırmak değildir. hatta sevdiği için takıldığını bile söyleyebiliriz.
  • transfer olduğunu televizyondan, gazeteden öğrenen futbolcu misali, haber verilmeden, uluslararası ilişkiler bölümü başkanlığından bir başka bölüme aktarılan, beykent üniversitesine uğramak için bendenize sebep olabilen nadir unsurlardan biridir, güzel insandır**. sıcak ve samimi tavırlarıyla çoğu öğrenci tarafından sempati toplamasına rağmen belli ki yönetimle arasını o denli sıkı tutamamıştır.
  • şu an cnn türk ekranlarında deniz bayramoğlu'nun sunduğu gündem özel programında konuşmaktadır.