şükela:  tümü | bugün
  • yine yeni yeniden. sözlüğe tekrar dönmüş, hoş gelmiş safa getirmiş yazar.
  • kadıköylü, yüreği güzel, kedi babası...

kendisini severdik zaten, iyi ki yeniden gelmiş. sefalar getirmiş...
  • etrafımdaki iyi yürekli nadir insanlardan...
    çok şey paylaştık iz bıraktık hayatlarımızda...
    hep var olsun, sağlıkla, huzurla.
  • mahlasından dolayı, "karadenizli misin?" diye soranlara cevabı: 'ankara' olan yazar.

gerçi melih gökçek'li belediyesinden dolayı ankaralı demeye utanır, çankayalı desek daha doğru.
  • hayvansever, merhametli, tüm bunların yaninda cesur ve gözükara yazar. biz hayvanseverlerin en büyük problemi, bazilarimizin can sıkıcı derecede pasif olması, gerektiğinde toplumdaki vicdansız sadistlerin anlayacağı dilden konuşamamamiz bence, çoğumuz fazla naifiz, bazılarımız korkak. ama bu arkadaş öyle değil işte. olunması gereken profil bu kişidir. böyle insanlara ihtiyacımız var.
  • kendisi hayatta yolumun kesiştiği en değerli insan, canımın canıdır.

gecenin üçünde yuvasından düşen bir martı yavrusu için koşturan hayvan dostu yazardır. sokaktan sahiplendiği ponçikin babası, nickinin hakkını veren tam bir "şövalye"dir.
  • neyin kompleksine sahip olduğunu anlayamadığım psikologlardan oluşan bir ekip tarafından incelenmesi gereken yazar. (bkz: #70470369) numaralı entrysini görür görmez karşımda nadir bir vakanın olduğunu anladım. her ne kadar bu tip insanlara 5 dakikadan fazla vakit ayırmayı sevmesem de merakım prensiplerime baskın çıktı ve birkaç dakika entrylerini inceledim.

öncelikli olarak şunu söylemem gerekiyor ki trp'ye her ne kadar sövsede sovalyemizin yazdıkları dark triad gibi görünmek üzere yazılmış. belki de yazar red pill'e söverek bakın ben red pill okumadım doğuştan alfayım böyle şeylere ihtiyacım yok mesajı vermeye çalışan bir canlı türüdür. yakından tanımadığımız için bu durumdan emin olamayız fakat bu ihtimallerden biri. mesajlarına bakıyoruz; şiddet içeren fanteziler havada uçuşuyor, alakasız başlıklarda kendi hakkında ben böyle asarım böyle keserim böyle iyiyim şeklinde şeklinde alt mesajlar vermesinden ise narsisizm'i doruklarında yaşadığını görüyoruz. mesela şurada (bkz: #70455742) vatan şaşmazın ölmesi üzerine bir yazı bekliyorduk fakat benim tek gördüğüm yazarın incelikle işlediği bakın ben bakışlarımla bile insanları korkutuyorum benimle uğraşmak istemiyorlar mesajı. eminim vatan şaşmaz içinden şu adamı nereden işe aldılar acaba sinirlenince hayvani iç güdülerine söz geçirmeyi bilen bir insan yok muydu diyordu.

--- spoiler ---

yahu sen zaten toplumun atıl, defolu gördüğü birisin. o bamyanla, iğrenç bedeninle, sikin kadar boyunla, koca götünle kuş tutsan yaranamazsın kimseye.
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---

düğme sikli, erken boşalmalı, quasimodo suratlı, kompleks yumağı, iktidarsız, koca götlü pillcilerin
    --- spoiler ---

yazılarını incelerken dikkatimi çeken bir diğer ise şey yazılarının hakaret ve ad hominem ile dolu olmasıydı. buradan yazarın argüman üretecek entelektüel seviyeye daha ulaşamadığını anlıyoruz. hakaretler ise genel olarak fiziksel özellikler üzerinden yapılıyor. bunlar arasında penis boyu, boy, göt hacmi gibi özellikler var buradan şunu anlıyoruz yazar aynı ilkel canlılarda olduğu gibi zihinsel gücün önemini anlayacak kademeye gelmemiş durumda. yani yazarımız atatürk, einstein, edison gibi isimlerin toplumun atıl gördüğü işe yaramaz insanlar olduğunu iddia ediyor. eminim einstein nobel ödülünü aldığı da zaman keşke boyum ve penisim 10 santim uzun götüm de daha küçük olsaydı diye düşünmüştür.

--- spoiler ---

sözlüğün kız hüseyin'leri.
    --- spoiler ---

evet her fırsatta kadınlara çok değer verdiğini iddia eden alfa görünümlü meriçimiz zihinsel kapasitesini yeterince geliştirmemiş olacak ki "kız" sözcüğünü hakaret olarak kullanmaktan çekinmemiş.

(bkz: #70237361)
    (bkz: #70470369)
    (bkz: #70469289)
    (bkz: #70466374)
    (bkz: #70403670)
    (bkz: #70455742)

daha fazla vakit harcamaya gerek yok. kalan yazıları da benzer şekilde eleştirilebilecek hiçbir argüman içermiyor. geriye ilkokul çocuğu seviyesinde fiziksel özellikler üzerinden hakaret eden ve tehditler savuran bu şahsı yazar ilan eden toplu alımları kınamak dışında bir şey kalmıyor.
  • su platformda tanidigim en duyarli insan, empati yapabiliyor mesela hem de ust duzey. ruhu iyilik ve guzelliklerle orulmus, gercekten sasirtici derecede iyi, dunyayi guzellestirenlerden... surada ki bircok ruh hastasindan sonra ilac gibi geldi, iyi ki var.
  • gölgesi bile yeter... bir milyon adam toplansa onun yüreğindeki cesaret ve merhametin onda biri etmez. bazı insanlar vardır, hayatınızda derin ve kalıcı izler bırakır. pontus sovalyesi de onlardan biri. onun cümlelerinde destan olmuş şanslı bir kadınım. çünkü çok az kişinin hayatında böyle bir adam olmuştur. çok şey var yazılacak, bazı şeyler de bana kalsın. o ise hep var olsun!
  • bana hakaret eden yazar.