şükela:  tümü | bugün
  • tuncay özkan tarafından, mecliste gündeme getirilen iddia.

ilgili haber

doğru ise, yandı gülüm keten helva.
  • saçma bir haber, ya da doğruysa saçma bir iddia. mesela şu olabilir, 4 mit mensubunu pkk esir aldı. ne bileyim suriye’de bir operasyon yaparken biri satar bişi olur. ama 4 daire başkanı ne? haftalık toplantıyı dağda mı yapıyolarmış? garip...
  • - hoca efendimiz diyorlar, terör örgütü lideri çıkıyor.
    - hayırsever iş adamı diyorlar, vatan haini orospu çocuğu çıkıyor.
    - askerlerimiz evlerine selametle döndü diyorlar, daeş tarafından yakılmış buluyoruz.
    - bakanlar yolsuzluk yapmamıştır diyorlar, yakaladıkları ilk adam canlı yayında "başbakanın haberi vardı" diyor.
    - rus uçağını düşürme talimatını ben verdim diyorlar, fetöcülerin düşürdüğünü öğreniyoruz.
    - silahlar türkmen kardeşlerimize gidiyordu diyorlar, ypg'nin elinden topluyoruz.
    - ankara en iyi yönettiğimiz şehirdir diyorlar, belediye başkanı görevden alınıyor.

(bkz: reza let)

işin ilginç yanı her geçen gün sıtma gibi alışıyoruz bu tür şeylere.

ne yalan söyleyim, 30 yaşında mü'min ile müslüman arasındaki farkı anladıktan sonra müslümanlardan tiksinmeye başladım.
  • mit personeli operasyon yaparken rehin alınabilir; bu gerçekleşmesini asla istemesek de daima var olan bir risktir. alınabilecek tedbirlerle böyle şeylerin yaşanma ihtimalini düşürebilirsiniz fakat asla yok edemezsiniz.

ancak benim anlamadığım şöyle birşey var; 4 daire başkanı birden sahaya inip ne gibi bir operasyon yapıyordu? operasyonda sadece daire başkanları mı vardı, yanlarında başka personel yok muydu?

bu haliyle haber eksik yahut yanlış. doğrusunu da hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz muhtemelen.
  • adam diye iş bilmeyen çavuşlar alınmışsa değil daire başkanı, mit başkanı bile kaptırılır.

umarım doğru olmayan iddiadır. bünyem daha fazla rezillik kaldırmıyor.
  • yeni bir haber degildir. eger izleseydiniz; pkk ust duzeyine referandum oncesi suikast duzenlemek uzere giden ekibin yakalandigi bilgisini ulusalci ve havuz kanallari disinda rahatca bulabilirdiniz
  • demekki adamlar kadrolaşmak için hayvanat bahçesi müdürlerini falan sadece tübitak'a atamıyorlarmış, eşdeğerlerini milli istihbarat teşkilatımızda daire başkanı da yapmışlar.

mit'in 4 daire başkanının pkk'ya yakalanması nedir yahu! mit ajanı değil, daire başkanı! böyle bir rezalet dünyanın başka hangi ülkesinde gerçekleşebilir.
  • aşırı saçma bulduğum iddia. daire başkanı dediğin adamın yanına pkk'yı geç mit mensubu bile kolay kolay yaklaşamaz.