şükela:  tümü | bugün
 • hayret nasıl gözden kaçmış.

  17-25 aralık'tan yaklaşık 8 ay önce mit tarafından hazırlanan ve özetle " bu adam uluslararası suç işliyor başımıza bela olur" denilen mit raporudur.

  29 kasım 2017'de chp'li levent gök tarafından açıklanmıştır.
  ancak gooogleda taradım 2014 yılında haber olmuş zaten.

  kaynaklar:
  1- 5 ocak 2014 tarihli haber

  http://t24.com.tr/…a-iliskisi-ortaya-cikarsa,247680

  2- 29 kasım 2017 tarihli haberler

  https://www.cnnturk.com/…n-zarrab-raporunu-acikladi

  http://www.yenicaggazetesi.com.tr/…rmis-178385h.htm

  http://www.sozcu.com.tr/…raporunu-acikladi-2109739/
 • (bkz: mike maloney) adında bir abinin seneler önce yaptığı 7 bölümlük ekonomik belgeselde dahi türkiye'nin iran'dan altın karşılığı ticaret yaptığı ve bunu yaparken ambargoyu deldiği anlatılmıştı. yani sadece üst düzey yetkililer değil herkes biliyor bunu senelerdir.
 • dönemin alnı secdeye değen yerli, milli, ve dinibütün başbakanı recep tayyyip erdoğan tarafından gereği yapılmamış rapordur.

  abd'deki yargılamadan şu an sadece zafer çağlayan'a verilen 50 milyon dolar ve halk bankası müdürüne verilen 2 milyon dolar rüşveti biliyoruz ama reza zarrab'ın iran'daki ortağı babek zencani iran'daki yargılamasında türkiye'de 8,5 milyar dolar (milyon değil milyar!) rüşvet dağıttığını itiraf etmiş. kalan milyar dolarlık rüşvetlerin kimlere dağıtıldığı da umarım detaylarıyla gün yüzüne çıkar.
 • 2004 fettullah gülen raporu'na ne yapıldıysa buna da aynısı yapılmıştır.
  okuduğunu okullarda akp'li olduğunu çok açık bir şekilde ifade eden kişilere dikkatli bakın. tamamının yetersiz olduğunu anlayacaksınız. en yeterli olanlarının soru kalıbı ezberleyerek -ki bizim zamanımızda cemat evlerinde günde on saat test çözdüklerini duyardık- diğerlerinin de hep sağdan soldan kayrılarak yola devam ettiğini göreceksiniz. bu zümrenin akedemisyenlerinin de bu yolla ilerlediğini herkes artık biliyor.

  bir siyasetçinin peşinden gitmek farklı bir şeydir bir siyasetçinin tüm sözlerinin altına imza atmaktan. günümüz akpli zümresi büyük bir yanlışa gönüllü olarak atlamış bulunmaktadır. neredeyse tamamında ergen gururu mevcuttur. siyahla beyaz arasındaki fark kadar belli meselelerde bile algı ya sıfırdır ya da algılansa bile birçok ama ile kıvırılır.

  ülkemizde yaşanan her olay hepimizi ilgilendirdiği gibi çalınan hak öldürülen can ya da alınan yanlış kararlar da bizi ilgilendirir. ama son zamanlarda bu fanatiklikleri arşı titretir durumda olduğu için bir tane bile vicdanlı akpli göremezsiniz. şu konuda yanlıştı ya da bu konuda hatalıydı diyebilen akpli görmeniz imkansızdır. bu bile tüm akplilerin suçluluk psikolojisinin göstergesidir.

  bizler akplilerden bugüne kadarki tüm bildiklerini inkar etmelerini istemiyoruz. yapılan bir yanlışı dahi görmeden nasıl yaşamlarına haysiyetli şekilde devam ettiklerini merak ediyoruz.

  ancak artık büyük yanılgı içinde olduğumuzu anlamış bulunmaktayım.
  eğer bu kimselerin yetenekleri bir şeyi anlamaya/kavramaya/tamamlamaya yetmiyorsa bu kimseler kendilerini geliştirecekleri yerde o şeyi basit hale getiriyorlar. bu da normalde yeteneği ve kabiliyeti olan kişilerin önlerine geçmek için bir taktiktir. ülkede ele geçirilmedik ve dolayısıyla kalitesini düşürmedikleri kurum kalmadı. bunda çok net bir şekilde iddialıyım.

  askeri okullardan tutun memurluk sınavlarına ya da başka bir resmi kurumdaki herhangi bir görev tanımına... hepsinde akpli birilerinin anlayabileceği basitlikte sınırlara indirilmiş görev tanımları, amaçlar ve sınırlamalar mevcuttur.
 • gözden kaçar mı hiç bu kadar sazan varken?
  (bkz: 20 mart 2014 reza zarrab gizli mit belgeleri)

  oltayı atıyor bu fetöcüler kim denk gelirse. fuatavni piçinin yazdıklarıyla coşan ekşiciler gaza gelmeyecekte kim gaza gelecek.

  t24çü (bkz: arzu yıldız) gastecidir ya aplanız

  selvinin yazısı son durumu durumu izah eder belki tüm yobazlara.
 • al salam exchange i reza zarabbın 2015 te aldığını bilmeyen mit raporu .

  veya müneccim raporu.
 • söz konusu menfaat ve para olunca göz ardı edilen doğrulardan biridir.