şükela:  tümü | bugün
  • anladığı kadarıyla seçim mitingi yapmanın amacı seçim öncesinde daha önce sana oy vermiş kişilerin fikirlerini değiştirmemelerini sağlamak daha önce oy vermemiş kişileri ise ikna edip kendine çekmek. bir nevi müşteri memnuniyeti sorgulaması ve pazarlamacılık aktivitesi.

sabah haberlerinde izliyorum. aydın'da akp mitingine katılmak isteyen bir grubu polis tanımış, "siz akp'li değilsiniz, köftehorlar protesto edeceğiniz deel mi" diye mitinge almamış. sonra geri kalanlar miting diye toplanmışlar yine, başbakan zaten kendisiyle aynı fikirde olan -dostum fikir demişsin ama burda fikir de yok- kişilerle coşmuş coşturmuş, televizyondan izleyeceklere bildik azarlamaları yapmış. çekmiş gelmişler.

chp'nin mitingine bakıyorum, yine sadece chp'liler. kalkıp da bir akp'li adam ne diyor bir dinleyeyim diyecek değil.

mhp mitinginde bence yetenek sizsinizde orda burda türeyen sonradan olma stand-up'çıları donunda sallayacak bir stand-up ve komikli laf sokma gücüne sahip devlet bahçeli yine mhp'lilerle eğleşiyor.

ne anladım o zaman mitingten. gidin evinizde oturun bari gürültü yapmayın, ya da başbakan çıksın doğrudan televizyonda azarlasın, devlet bahçeli'nin komikli laf sokmaları için bir program düzenlensin.
  • futbolda taraftarın önemi olmaması kadar saçma tespit.
  • adam işini gücünü bırakıp mitinge mi gidecek. pazar günü yapsan adamın bir pazarı var zaten. nereden bulacaklar bu kadar insanı. servislere doldurulup götürülen imam hatiplerde okuyan öğrenciler, devlet dairelerinde çalışan memurlar, işsiz güçsüz ortada gezen bir sürü insan toplanıyor meydanda. sonra gelsin bedava tavuk döner bedava ayran. kim mitinge gidip fikrini değiştiriyor allah aşkına.