• hep dinlediğim müzik kızı.

(bkz: first love / late spring)
  • ilk şarkısını ankara’da yazmıştır, şarkı mı söylesem lan acaba dürtüsü de gene ankara'da gelmiştir.
  • çok uzun zamandır ismini duyduğum ama nedense doğru düzgün dinlemeye yanaşmadığım bir isimdi, gaflet içindeymişim meğerse *

indie rock türünü çok seven biri olarak çölde vaha bulmuşum gibi hissediyorum mitski'yi dinlerken. daha önceden birkaç şarkısını dinlemiştim aslında ama nedense pek kendine çekmemişti beni. bir ay kadar önce rastgele first love / late spring şarkısını keşfettim ve günlerce aralıksız loop'ta dinledim şarkıyı. son birkaç gündür ise tüm diskografisini dinlemeye daldım ve gerçekten bayıldım... en sevdiğim şarkısı ilk keşfettiğim olan first love / late spring olsa da diğer sevdiğim şarkıları şunlar:

nobody zaten çoğu kişinin bildiği / duyduğu bir şarkıdır muhtemelen. "my god i'm so lonely, so i open the window to hear sounds of people." diyor şarkıda ya, bu kadar sade fakat çarpıcı bir cümle olabilir mi... once more to see you'da geçen "if you would let me give you pinky promise kisses, then i wouldn't have to scream your name atop of every roof in the city of my heart" sözlerinin nahifliğine ise diyecek bir söz bulamıyorum. geyser, pink in the night, francis forever ve fireworks de harika şarkılar. bu hatun kişisinin yaptığı şarkıların içeriği tehlikeli de olabilir, zira class of 2013 ve last words of a shooting star isimli iki şarkısı var ki, depresyon ataklarında dinlenmesi insanı kolayca ağlama krizlerine sürükleyebilir.

pek ortalarda görünmeyen birisi sanırım kendisi, merakla ve heyecanla yeni şarkılar yayınlamasını bekleyeceğim.
  • ilk şarkı yazmaya ankara'da lise okurken başlamış dahi sanatçıdır. yıllar içerisinde nasıl büyüdüğünü ve 20'lerin bilinmezliğine karşı gösterdiği öfkesinin yerini 30'ların sakin ve hayata kabullenmiş yaşlara dönüşmesini diskografisinden hissedebilirsiniz. hayatımda çok başka bir yeri var. özellikle lush albümü içerisindeki sert tonlar ve içerisindeki öfke beni inanılmaz anlaşılmış ve yalnız değilmişim gibi hissettiriyor. iyi ki varsın mitski.
  • şarkılarını artık sadece üzgünken değil mutluyken de dinlediğim sanatçı. dinledikçe dinleyesim geliyor. çok çok çok sevdiğim şarkıcı. liseyi de ankara'da okumuştur.
  • mom, ı'm tired
    can ı sleep in your house tonight?
    mom, is it alright
    ıf ı stay for a year or two?
    mom, ı'll be quiet
    ıt would be just to sleep at night
    and ı'll leave once ı figure out
    how to pay for my own life too
    mom, would you wash my back?
    this once, and then we can forget
    and ı'll leave what ı'm chasing
    for the other girls to pursue
    mom, am ı still young?
    can ı dream for a few months more?

class of 2013- mitski

mom i'm tired.
  • i bet on losing dogs
    i know they're losing and i'll pay for my place
    by the ring
  • bir süre türkiyede yaşamış, liseyi burada bitirmiş. ilk şarkısını da türkiyede lise okurken yazmış. son albüm fotoğraflarını da ebru yıldızçekmiş.
  • nobody ile yatip nobody ile kalkiyorum.
  • istanbul konseri biletleri 2 saatten kısa sürede talan edilmiş sanatçıdır. ülkedeki mental hastalıklara sahip gençliğin sayısı bakımından güzel bir örnek oldu.**
hesabın var mı? giriş yap