şükela:  tümü | bugün
  • subaru tasarımcılarının geleneksel forester'a korkunç ihanetlerinin ardından orta bütçeli "crossover/tall wagon" konseptinde rakipsiz kalmış binek aracı.

volvo v70 xc cross country ve subaru outback de aynı kategoride olmakla beraber fiyatta en az 1/3 oranında daha pahalı. audi allroad quattro'dan bahsetmiyorum bile.
  • crossover'dan ziyade yeni tanıştığımız bir sınıf olan kompakt suv sınıfından bir araçtır kendisi.
    son versiyonuyla 2000 km'den fazla yol yaptım, kompakt suv sınıfında tek geçerim. hatta öyle ki bundan evvel suv ve türevlerini hor gören, sahiplerine üzülen bendeniz ısınır gibi de oldum bahsettiğim sınıfa. otomobil için 45.000 € bütçem olsa almam da gücçük suv düşünenler için ideal...

bir de benim bu araçla tırmandığım yolu önceden görüp de "manyak mıyım" diyerek geri dönen rav4 sahibinin yolunu 5-6 km uzatıp çıkışımı seyrettikten sonra "kaç kilo o araç? motor ne var? sürekli dört çeker mi?" soruları var. arazi kabiliyeti ne crossover'da kalıyor ne de suv'a giriyor ama beklenenden oldukça ileride.
  • dışı makyajlanmış ve sadeleştirilmiş bu haliyle de ciddi bir görünüm kazanmış. iç mekan ve motor konularında ise pek bir yenilik yok.

http://tiptronik.com/…06/mitsubishi-outlander-2016/
  • 2014 model bir tane örneğini burada incelemişler. yüksek fiyatı ve kötü bir motor kombinasyonu sebebiyle ne yazık ki ölü doğmuş bir mitsubishi modeli.

bu arada 2002-2007 arası üretilenleri evo motorunun biraz daha gücü düşürülmüş halidir
  • chicago auto show'da "sport limited edition" modeli tanıtılmış:
    haber ve fotoğrafları:
  • 4 silindir benzinli modelini yaklasik 1 haftadir kullaniyorum. dizayn ve teknoloji olarak zamanin yaklasik 10 sene gerisinde bir arac.

mitsubishi ya adam gibi para harcayip ekip kurarak dogru duzgun yapmali bu isi ya da piyasadan cekilmeli. araba kullanmaktan tiksiniyor insan. bu cvt'yi de kim bulduysa...
  • mitsubishi’ye hep ön yargılı yaklaşsam da bu aracı 1 günlük deneme fırsatım oldu ve benden bayağı artı puan aldı. sürüşü kesinlikle keyifli ve araç konforlu. gerçi kullandığım arabanın motoru da büyük hacimliydi zannımca ama güzeldi tabi. bu arabadan da 3-4 gün sonra hyundai tucson kullandım. kıyaslama yapacaksam, oyum outlander’a.