şükela:  tümü | bugün
 • mitsubishi'nin maraton modeline gore daha kucultulmu$ versiyon otobusu..
 • mitsubishi firmasinin super ozel halk otobusu olan modeli. uzerine bonus olarak bir 0303 govdesi yerlestirilmesiyle transformers icabi cift katli otobus olur.
 • mitsubishi maraton'un hafif ozelliklerle modifiye edilmi$ hali.. kisa mesafeli $ehirlerarasi firmalar bunu cok sever cok kullanirlar halen.
 • en arka koltukta yolculuk ederken gözlerinizi kapadığınızda bir an için kendinizi deniz taşıtında sana biliyorsunuz. bana göre bu modelin en rahat kısmı arka tarafıdır. yalnız ciddi anlamda bir prensese bindiğiniz hissini verdiği görülmemiştir. gerçi hiç prensese binmedim ama ne biliyim işte...
 • 1993 yılnda temsa tarafından adana tesislerinde üretimine başlanan otobüs modeli.

  mercedes-benz'in o304 modelini çıkarmasıyla rekabette geri kalmak istemeyen temsa bu modeli ufak değişikliklerle mitsubishi maraton modelinden geliştirmiştir. abs fren sistemi standart donanım haline gelmiş olup ön yüz ve klima yerinde değişikliğe gidilmiştir.

  ilk üretilen modelin teknik özellikleri maraton modeli ile aynı olup v tipi 8 silindirli ve 275 ps güce sahiptir. daha sonraki yıllarda ise v tipi 8 silindirli 16031 cc hacimli ve 300 ps güç üreten motor araç donanımına eklenmiştir.

  o304 ile kısa bir süre rekabet edebilen bu model özellikle yolcu konforu ve güvenlik özellikleri bakımından rekabet gücünden yoksundu. o304 modelinde standart olarak sunulan retarder, konforlu koltuklar, orta yolcu kapısı ve modern görünümü yolcu taleplerini hızla mercedes-benz yönüne çekmişti. motor gücü olarakta 340 ps gücündeki motor karşısında da güç olarak avantajlı değildi.

  1995 yılında ise o403 modelinin çıkmasıyla firmalarca ana hatlardan nispeten daha kısa tali hatlara çekilmiştir. 2000 yılında üretimi sona ermiş olup yerini temsa safari modeline bırakmıştır.
 • yokuşta bayılmasıyla ünlüdür...
 • personel taşımacılığı sektöründe hem görünüm olarak hem de model* olarak uygun olduğu için tercih edilmektedir.. 1995 sonrası üretilen mercedes o403 hala turizm ve şehirler arası taşımacılıkta tercih edilmesi sebebiyle mitsubishi prenses'in 2. el satış fiyatları o403'e göre ortalama %40 düşüktür..
 • hayvansal ağırlığına rağmen düzde her türlü otobüsü geçebilen hızının sınırı olmayan, binek araçların bile yakalayamadığı, rampada ise tam tersi bisiklete dönüşen otobüs idi.

  maraton ile beraber 90'lı yılların başında v8 303'lerin yanında rakip olarak çıktığı zaman aşırı ilgi görmüştü. süspansiyonu olabilecek en konforlu otobüstür. bugün dahi böylesi yok. gemi gibi yaylana yaylana giderdi.

  derken merso 304 ve hemen üzerine 403'ü çıkarınca oynayacak taşı kalmayan mitshubishi 2000'lere kadar gerilemeye girmiştir. sonradan safir falan tırmalasa da pazar her zaman mercedes'in pazarıdır..
 • 90lı yıllarda türkiye yollarında 304, 403lerle rekabet eden, konforuyla göz dolduran otobüstür. icine ses almazdı, yağ gibi kayar giderdi, amortisorler bi harikaydı. hala içine motor ve yol sesini bu kadar az alan bi otobüs yok ülkemizde.
 • maratonun üst modeli,
  turizm firmalarının nadir tercih ettiği bir modeldi.
  dönemin mercedeslerinden daha konforluydu.
  bu otobüsler sanırım rakiplerinde az yaktığı için şehir içi fabrika servisi olarak kullanıldı.