şükela:  tümü | bugün
  • 2018 haziranında yayınlanması beklenen xiaomi android arayüzü
  • üst segment modeller için haziran sonu, diğer modelleri için ise temmuz sonunda global versiyonları yayınlacağı duyurulmuş.
  • 3 gün önce yayınlanan sürüm. bana neden gelmediğini anlayamadım
    not: mi mix 2
  • 5s plus a geldi global beta. bildirim merkezinin görüntüsü değişmiş, güzel olmuş. başka da fark göremedim henüz
  • xiaomi mi note 3cihazıma gelse de yüklesem diye beklediğim miui sürümü. ama sanırım biraz daha bekleyeceğiz..
  • xioami mi 5s'e global beta sürümünü kurdum. ilk izlenimleirm:

- daha kesinlikle oturmamış ve tam değil. özellikle bildirimler konusunda çok eksikleri var.
    -bildirim arayüzü doğru düzgün çalışmıyor ama xiaomi kesinlikle doğru yolda.
    -miui 9'dan kat kat hızlı ve kullanması daha keyifli.
    -bildirim arayüzü doğru düzgün çalışmıyor demiştim. kilit ekranında bildirimler hiçbir şekilde gözükmüyor. bilinen bir bug'mış bu haftaya düzelitilir artık.
    -sonunda bildirim ikonları monochrome olarak gözüküyor.
    -kameraya gelen portre modu gayet iyi. ama google camera'nınki daha iyi. :p
  • mi8 ile beklediğim xiaomi arayüzüdür. gerçi resmen işletim sistemi haline geldi neredeyse.

gel artık vicdansız.
  • mi 5s+ telefonuma beta versiyonunu yüklediğim, android os için geliştirilen arayüz yazılımı.
    mi 5s+ için android 7 ile birlikte sunulmuş olması üzdü.
    her sürümünde olduğu gibi yine ios arayüzünden enstanteler bulunmakta. özellikle durum çubuğu ios'i anımsatıyor.
    performans açısından yine bilindiği gibi. kasma, donma, kamerayı açarken bekletme ve uygulama durdurma gibi problemleri yok.
    miui 9'a göre aşırı pil tüketmekte. kararlı sürüme kadar düzelir umarım. (miui9 da miui8'e göre çok daha fazla pil tüketiyordu.)
    her hafta -ortalama 100mb boyutunda- güncelleme almakta. 2 kez güncelleme aldım ve güncelleme açıklamasında sadece "fixed bugs" yazıyordu.
    ön kamera için bokeh efekti seçeneği eklenmiş. her ne kadar yazılımsal bir özellik olsa da saçma sapan bulanıklaştırma yapmadı şu ana kadar.
  • bugün resmi olarak 12 xiaomi cihazına gelmiştir.

bugün verilen stabil raom güncellemesi ile aşağıdaki 12 cihaza güncelleme verildi.
    xiaomi 8se
    xiaomi mıx 2
    xiaomi mıx
    xiaomi 6
    xiaomi 6x
    xiaomi note 2
    xiaomi 5
    redmi 6 pro
    redmi 6
    redmi 6a
    redmi note 5
    redmi s2
    bunun yanında mi 8 ve mi mix 2s için beta sürecinin halen devam ettiğini de hatırlatalım!
  • mi mix 2 telefonuma level atlatmış güncellemedir. özellikle kamerada önemli iyileştirmeler olmuş. daha önce iphone 7 plus kullanan biri olarak, yeni gelen portre modunu da gayet başarılı buldum. demekki tek kamera ile de bu iş yapılabiliyormuş. sonuç olarak çinli arkadaşları tebrik ediyorum. adamlar yapmış.