şükela:  tümü | bugün
  • 2017 sonbaharına kalmadan son kullanıcılara sunulacağı iddia edilen yeni xiaomi arayüzü.

(bkz: miui)
  • 26 temmuz'da tanıtılacak.

http://en.miui.com/thread-695435-1-1.html
  • bir önceki sürümden daha hızlı olan arayüz.
    miui 8.5 kararlı sürümden miui 9-7.8.24 global beta romuna geçtim. android 7 ile birlikte geliyor. tavsiye edilir.
  • zaten hızlı olan telefonu iyice uçuran arayüz güncellemesi. şarj konusunda da olumlu etkiler var. hayır, bundan fazla ne olabilir derken fazlasını görmek cidden ilginç. xiaomi resmen ders veriyor diğer markalara. özellikle mi6 sahibiyseniz deneyin derim. zaten ay sonu resmi olarak yayınlanacak.
  • xiaomi mi 5'e ne zaman geleceğini bilen yazarların yeşillendirmesini dilediğim miui sürümü.

edit: 16 kasım itibariyle gelmiş bulunmakta.
  • 2 kasımda bir çok xiaomi cihaza gelecek arayüz. şimşek gibi hızlı mottosunu kullanıyorlar ve testlerde (mi6 ile) tüm android amiral gemilerini açık ara geride bırakıyor.
  • canlı yayın tanıtımı: https://xiaomireports.com/yourbestselfie/
  • az önce mi5 telefonuma yüklediğim ve hayran kaldığım son xiaomi ara yüzü.

bir kere telefon inanılmaz hızlandı.

en çok hoşuma giden şey ise ekranı bölme özelliği.
    üstte youtube çalışırken altta whatsapp'dan yazış.
    harika bir şey yahu.

teşekkürler xiaomi <3
  • yukarıdaki arkadaşa tamamen katıldığım arayüz olmuş.

öncelikle kullandığım mi5 inanılmaz hızlandı. uygulamalar arası geçişler, ekranın bölünebilmesi... müthiş olmuş.

ancak benim en ama en çok sevdiğim sesteki iyileştirme olmuş. bir önceki sürüme göre hem hoperlördeki hem de kulaklıktan çıkan ses muazzam artmış ve değişmiş. gümbür gümbür yahu.

arkadaş, bunu madem yapabiliyordun, niye yapmadın ki şimdiye kadar? sırf sesi az geliyor diye telefonu değiştirmeyi ciddi ciddi düşünüyordum yakın bir zamana dek. olmuş mu, evet çok güzel olmuş. beni de burada kaybolan çocuğunu bulunca bir güzel pataklayan anneye çevirdin ya miui, ne diyeyim sana. neyse, beğendim seni.

tanım: xiaomi markasının akıllı telefonlar için piyasaya sürdüğü, oldukça başarılı bulduğum en son arayüzü.
  • en sevdiğim özelliği, menü tuşuna iki kere üst üste tıkladığınızda, bir önceki uygulama/ekrana geri dönmesi. bu işlemi o kadar hızlı yapıyor ki; tadından yenilmiyor.

kilit ekranındayken, menü tuşuna uzun bastığınızda el feneri açılıyor.

galeride açtığınız bir fotoğrafı, yukarı doğru ittiğinizde, fotoğrafın alt kısmında, paylaşım yapabileceğiniz uygulamaların ikonları çıkıyor. çok şık :)

ekranı bölerek youtube açtınız diyelim. home tuşuna basıp, ana ekrana döndüğünüzde, youtube arka planda çalışmaya devam ediyor.

herhangi bir uygulamadayken(her uygulama desteklemiyor), menü tuşuna uzun bastığınızda, ilgili uygulamanın ayarlar sayfasına götürüyor sizi.