• veterinerin kedimin nüfus kağıdının türü kısmına, benim "tekir o tekir" diye kıçımı yırtmama rağmen aldırmadan yazdığı kelime.baktı baktı bi boka benzetemedi tabi adam ne yapsın.
  • stumbleuponın yeni site hali. ilgi alanlarınıza göre; yeni siteler keşfetmenizi sağlayan mükemmel platform, yerimizi alalım.
  • stumbleupon'un yerine geçen site.

stumbleupon daha sade ve kullanışlıydı. mix hiç kullanışlığı değil ayrıca uygulaması bile kasıyor. zamanımın çoğunu geçirdiğim bu uygulamayı umarım düzeltirler.
  • messi iniesta xavi üçlüsünün kısa yazılımı. malesef ispanyol gazeteleri bizim gazeteler kadar laf cambazlığı yapamadığından ( kadar dedim bak yapmıyorlar demedim) gölgede kalan kısaltma...

halbuki biz de olsalar ne başlıklar atılırdı.
    barça 3. şampiyonluğa mix yaptı.

diğer yaratıcı orta saha kısaltmaları için;

(bkz: bam)
  • dağcılık lugatında kaya ve buz karışık tırmanılan etaplara verilen isim. zor bir zanaattır.

(bkz: mix tirmanis)
  • berbat bir reklami olan, en az reklami kadar berbat dergi. isin kötü tarafi nostaljik bir hisle rock kazanini hatirlayanlarin, sirf rock kazaninin ek olarak verilmesinden dolayi bu dergiyi almis olmalaridir. rock kazani az çok hala o eski havasini korumasina ragmen, mix dergisinin eki olarak verilmesi ayiptir. iki derginin hitap ettigi kitle o kadar farklidir ki, çogu insan evladi, yan yana verilen iki dergiden birini çöp tenekesinin zeminini kaplamak üzere kullanma egiliminde olmalidir. ne yazik ki bu iki derginin birlikte satilmasi bir pazarlama taktigidir ve pazarlama da böyle igrenç bir hadisedir.
  • son zamanlarda türeyen bir gençlik, magazin, müzik bişeyler dergisinin adı. reklamında toprak sergen'in sesiyle şu replik yer alır ki dergiden de toprak'tan da soğutur,tiksindirir: "en en teenage - en en mix" "çok çok genç - çok çok mix" ve en bombası "very very cool - very very mix" *
  • eskilerden bir dosya formati. microsoft picture it manasinda. bu resim dosyalari, word'de resim eklemek yoluyla incelenebilir.
  • dokuzuncu nesil çaylak.
  • (bkz: mixing)
hesabın var mı? giriş yap