şükela:  tümü | bugün
  • çalıştığım hastanenin arkasındaki carrefour express'te sepet içerisine dökerek tanesini 1 liradan sattıkları ve merak ettiğim için çilek, şeftali, böğürtlen, vişne ve hurmalısını aldığım sağlıklı atıştırmalık tatlı. her çeşidinin içinde 1 tane elma ve çeşide göre belli adette diğer meyveden var. şeker yada tatlandırıcı olmadığı belirtilmiş. gerçekten doğruysa bu muhteşem bir şey çünkü çilek ve şeftalilisine bayıldım.

edit: böğürtlende umduğumu bulamadım ama vişne de ekşiliğiyle muazzam. hurmayı en sona bıraktım. heyecanlıyım.

edit 2: hurmalı tam bir hayal kırıklığı çıktı. şeftali, çilek ve vişne favorim.
  • pek de sağlıklı olmayan yiyecektir. zira içinde yapay tatlandırıcı yoktur ancak 5 çay kaşığına yakın meyve şekeri vardır. bu yüzden yerken dikkatli olmakta yarar vardır.
  • visne, cilek, kayisi, bogurtlen, erik... neredeyse tum cesitlerini denedigim saglikli atistirmalik.
    paket icerigine gore icerisinde meyveden baska bir sey yok. dolayisiyla dogal seker ancak inanilmaz tatli. 1 liralik incecik paketlerinden yalnizca birini tukettikten sonra bile acayip bir su icme istegi yaratiyor. dolayisiyla benim icin bir paketi acar acmaz tuketmek mumkun degil. yine de desteklenesi, dilerim boyle saglikli atistirmaliklar artar glikoz ve nisastanin desteklendigi guzel ulkemde.

edit: meraklisina web sitesi.
  • file mağazasında denk geldiğim içerisinde renklendirici ve koruyucu içermediği iddia edilen lezzetli meyve ezmesi.
  • geçenlerde rossmann’da keşfettiğim meyve barı (pestili) içinde ilave şeker, katkı maddesi, koruyucu, gluten yok.

pakedini incelediğimde vegan, koşer, helal sertifikalı olduğunu da gördüm.

epey bir çaba harcamışlar belli ki yapanlar.

not: üreten firmayla herhangi bir bağım yok, göbeği zırt pırt alıp başını gittiği için çareyi bu tarz atıştırmalıklarda bulmuş, bu yüzden şans eseri bunu keşfetmiş standart bi herifim sadece*
  • 1 paket 50 kalori civarında yani benzer ürünlere göre daha az kalorili hem de daha uzun süre tok tutup canlılık veriyor.

heryerde bulunmuyor bulunsa daha da iyi olacak
  • vişnelisi paketten çıkınca nargile gibi kokuyor
  • elma+böğürtlenlisi harikulade olan meyve pestili. tadı aynı jelibon gibi ama sağlıklı jelibon.
  • internet sitesinden alışveriş var ancak cayma hakkımız yok sayılmış.

tüketici hakları – cayma – iptal iade koşulları

...

cayma hakkı:

11.alıcı site üzerinden verdiği siparişe ait ödemeyi gerçekleştirdikten sonra bu hakkı kullanamayacağını kabul ve beyan eder.

...

halbuki

kanun koyucu mesafeli satış sözleşmelerinde tüketicinin gerekçesiz iade hakkına 14 günlük bir süre sınırlaması koymuştur. buna göre ürünün elinize ulaştığı andan itibaren 14 gün içerisinde cayma hakkını kullanabilirsiniz. bunun tek istisnası satıcının cayma hakkı konusunda yeterince bilgilendirme yapmamış olması durumudur. yani satıcı ürünü satarken internet sitesinde veya televizyondaki reklamlarda ürünü 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebileceğinizi belirtmesi gerekir, bunu yapmadığı durumda 14 günlük süreyle de bağlı değilsiniz. ancak yine de bu bildirimin ürünün tesliminin üzerinden 1 yıl geçmemiş olması üst sınır olarak kanunda belirtilmektedir.

satın almış olduğunuz ürünü iade etmek istediğinizi beyan etmeniz akabinde satıcının ürünü almak için 10 günlük süresi bulunmaktadır. ürünün iadesi konusunda da bütün masraflar yine satıcı tarafından karşılanmalıdır. eğer ürünü kargo ile geri gönderecekseniz kargo ücretini karşı ödemeli olarak göndermeniz gerekir. ürünü iade ettikten sonra eğer henüz ödemeyi yapmadıysanız artık herhangi bir ödeme yapmanıza gerek kalmaz, ödemeyi peşin olarak yaptıysanız da satıcının size vermiş olduğunuz parayı iade etmesi gerekir.