şükela:  tümü | bugün
  • çalıştığım hastanenin arkasındaki carrefour express'te sepet içerisine dökerek tanesini 1 liradan sattıkları ve merak ettiğim için çilek, şeftali, böğürtlen, vişne ve hurmalısını aldığım sağlıklı atıştırmalık tatlı. her çeşidinin içinde 1 tane elma ve çeşide göre belli adette diğer meyveden var. şeker yada tatlandırıcı olmadığı belirtilmiş. gerçekten doğruysa bu muhteşem bir şey çünkü çilek ve şeftalilisine bayıldım.

edit: böğürtlende umduğumu bulamadım ama vişne de ekşiliğiyle muazzam. hurmayı en sona bıraktım. heyecanlıyım.

edit 2: hurmalı tam bir hayal kırıklığı çıktı. şeftali, çilek ve vişne favorim.
  • visne, cilek, kayisi, bogurtlen, erik... neredeyse tum cesitlerini denedigim saglikli atistirmalik.
    paket icerigine gore icerisinde meyveden baska bir sey yok. dolayisiyla dogal seker ancak inanilmaz tatli. 1 liralik incecik paketlerinden yalnizca birini tukettikten sonra bile acayip bir su icme istegi yaratiyor. dolayisiyla benim icin bir paketi acar acmaz tuketmek mumkun degil. yine de desteklenesi, dilerim boyle saglikli atistirmaliklar artar glikoz ve nisastanin desteklendigi guzel ulkemde.

edit: meraklisina web sitesi.
  • file mağazasında denk geldiğim içerisinde renklendirici ve koruyucu içermediği iddia edilen lezzetli meyve ezmesi.
  • geçenlerde rossmann’da keşfettiğim meyve barı (pestili) içinde ilave şeker, katkı maddesi, koruyucu, gluten yok.

pakedini incelediğimde vegan, koşer, helal sertifikalı olduğunu da gördüm.

epey bir çaba harcamışlar belli ki yapanlar.

not: üreten firmayla herhangi bir bağım yok, göbeği zırt pırt alıp başını gittiği için çareyi bu tarz atıştırmalıklarda bulmuş, bu yüzden şans eseri bunu keşfetmiş standart bi herifim sadece*