• guney japonya'da kyushu adasinda ocean dome adli muthis havuza da evsahipligi yapan vilayet...
  • ilk kez ıcınde kotu bır karakter barındırmadan yapılan (bkz: totoro)cizgifliminin yapımcısı çizerıdır.
  • sadece onu görmek ve studio ghibli'yi ziyaret etmek için japonya gezisi planlıyorum. emekli olduğunu öğrendiğimde oldukça üzülmüştüm ama o sevenlerinin üzülmesinden hiç hoşlanmıyor ve yeni bir film hazırlığında. bizlere de sabırsızlıkla beklemek düşüyor. doğayı ve dünyayı seven, kızları aciz bir ezilen figüründen kurtarıp güçlü bir kahraman yapan özel bir ruhtur miyazaki...
  • filmlerinde genellikle doğa vs insan ya da doğa vs sanayi konularını işleyen yapımcı/yönetmen/senarist/çizer.
  • insanı mutlu eden filmlerin her şeyi olan kişi. bir battaniye, sıcak çikolata ve yanında sevgilin / ailen olmalı izlerken.
  • haftasonu boyunca tayfunla* bogusmus her sene ortalama 10 tayfun alan, 1971`den beri 22 yikimli hortum yasamis kyushu'nun 300.000 nufuslu kenti
  • 23 nisan tarihinde 3 buyukbas hayvanda gorulen ve gun itibariyle salgın haline donusen şap hastaligi yuzunden acil durum ilan edilmis japon vilayeti.

salgin 126 ciftlikte 115000 civarinda kucuk ve buyukbas hayvanin itlaf edilmesine neden olacak kadar ciddi. butun kyushu'ya yayilma ihtimali olmasi nedeniyle de salgin kontrolune yardim amaciyla ordu da mudahalelere katilmakta.

bize ne gibi etkisi var arkadasim diyenlere...
    miyazaki vilayeti kobe biftegi sigiri olarak yetistirilecek danalarin cikis noktasi, ve biz cebinde bok gibi parasi olan hergun yarim kilo kobe biftegi yiyen buyukbaslarin aksam sofrasina buyuk darbe vurmus durumda...
  • ruzgar sorfu yapmak icin japonyada oldukca ragbet goren, chicken nanban isimli tavuk yemegi ile de unlu olan sehir.
  • (bkz: goro miyazaki)
hesabın var mı? giriş yap