şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 5 numaraya yakinsaniz gozluksuz bir hayat dusunulemez, zira gozlugu bir an icun cikardiginizda tum goruntuler alt ust olur, bas donmesi, bas agrisi vuku bulabilir.
 • (bkz: prk) (bkz: lasik) (bkz: eximer laser)
 • gozlugunuzu veya lensinizi takamdiginiz durmunda butun herkesin suratina bakabilir utanmassiniz ayrica isterseniz kimsenin suratinada bakmayabilir nasil olsa gormuyorum edalarinda sagda solda dolasirsinniz rahat olursunuz.ama bunlari yapmak icinde illa gozunuzun miyop olmasimi gerekirki
 • eğer miyopsanız, gördükleriniz uzun pozlanmış fotoğraf kareleri gibidir biraz. mesela, dolunay olduğundan daha büyüktür lensleriniz yoksa.
 • gözlük/lens türevi kullanmayı reddettikleri durumlarda her an guess who? oynamaya mahkum göz kusuruna sahip kişilerdir, belki de oyun oynamayı seviyorlardır, özellikle cızırtılı televizyon izleyip gözlerini bozmuşlardır.
  edit: doktora gidince de kaç senelik öğrenciyim bir t harfini bir a harfini ne kadar küçük olursa olsun en azından tahmin ederim diyip doğru vcevap vermemeleri gereken kişilerdir. ve hayır, doktorun gözünde bir şey yok demesine rağmen hala göremezler.
 • sürücü belgesi alırken görevli memura arada lens kullandığını belirtmezse, ileride bir gün gözlüklerinden kurtulduğunda*` :vs` olası bir trafik çevirmesinde ceza yiyebilecek şahıs. ehliyetinin kullandığı cihaz ve protezler bölümünde sadece gözlük yazan sevgili miyop sürücülerimizin gözlüksüz araç kullanırken bunu unutmamaları önemle rica olunur.
 • gözlük kullanmayı reddedip henüz lens alınmadığı dönemde uzaktan yaklaşan herkes tanıdık olabilir. bu nedenle ya çok dalgın bi şekilde bi şeylerle meşgul görünmeli ya da hafif bir tebessümle yürünmelidir. aksi takdirde iki gün önce tanıştığınız kişiler tanımazdan geldiğinizi, tanıdığa benzetip selam verdiğiniz kişiler de cinsiyetlerine göre kendilerine asıldığınızı zannederler.
  hele cep telefonları yaygın değilken işkenceydi bu. buluşulacak arkadaş gelene kadar macera dolu bi bekleyişe girilirdi.
 • eğer 1 derece miyopsanız ve karizmam bozulur diye gözlük takmıyorsanız,
  yeni aldığınız herhangibir fotoğraf makinesinin görüntülerine bilgisayarda bakarken hayran olur,
  sağda solda "lan benim makina mükemmel ötesi net çekiyor" dersiniz.
  bir gün ola ki resim çektiğiniz bir mekana gözlükleriniz gözünüzde gidersiniz ve acı gerçeği anlarsınız.
  aslında çektiğiniz resimlerin bilgisayarda bu kadar net olmasının sebebi,
  sizin 2 megapiksellik fotoğraf makineniz değildir,
  net görmeyen gözlerinizdir.