• nihayet türkçe ders videolarına kavuşan enstruman.

tuğrul aray - mızıka eğitim videoları
  • en mobil müzik enstrümanı.

edit: en kolay kaybolan müzik enstrümanı.
  • kemanın ardindan en hüzün verici sesi getirir ice kirmizi ispanyol etegi giyip dans ederken benlik.
    tasinmasi en rahat enstrüman
    sesi en derin

cocukluk kadar
  • hüzünlü bir sese sahip. üzgün küçük bir oğlan çocuğunun yere oturarak çaldığı, hüzünlü sesler çıkardığı çalgı. hayal kırıklığına uğramış bu çocuk, bakmayın ondan üzgün. mızıkasıyla ağlıyor. etrafta kimsecikler yok, yalnız. çocuk işte.
  • çoğunda 2. delik problemi vardır, 2. delikten nefes alırken* düzgün çekemezseniz çıkardığınız ses efkara gelip te bi büyük bitirmiş uzaylı gibi olur.
  • çalmayı bilmeyenler çeşitli deliklerden ağızlarına dayayıp çeşitli küfürler ederek keyifli vakit geçirebilirler bu alet ile. denemelerime göre en başarılı sonuç orospu çocuğu ile alınıyor.*
  • can sikintisini yok eden, huzunlu anlarin guzel arkadasi..
  • yalnızlık aletlerinden. bir şey bilmeden, notasına dikkat etmeden, içten geldiği gibi çalındığında bile insanı rahatsız etmeyen nadir şeylerden. nefesin patlayana kadar üflediğin ya da çektiğin, gözünü kapatıp hüzünlendiğin, her sese bir film karesinin rast geldiği. amelie'nin hüznü. huzurla ağlama hissi. akerdeonun kardeşi.
  • kedinizin "sev beni, hep beni sev, sev lan!" tacizlerinden bıktıysanız bi tane alın, çok işe yarıyor. üflüyorum en ince notayı vın kaçıyor, ben de kafam rahat işimi görüyorum oh.
  • ekteki videoda acimadan kanirtilan enstruman:

http://www.youtube.com/watch?v=rflhnkme2me
hesabın var mı? giriş yap