• bu şarkıda replikas'ın dadaruhi ve köledoyuran dönemini sezmeyen kişinin mevzular hakkında hiçbir fikri yoktur.
  • ilk çıktığı zamanlar yazmıştım(yazdığımda sarhoştum o yüzden ultimatom gibi yazmışım.) yine yazıyorum ama sonunda 7.dakika civarında kendi kendimi halay çekmeye başlayacağım esnada yakaladım ve bunun deli halayı'nın adeta beynelmilel bir hali olduğunun farkına vardım. deli halayı ii'ye dönüp tekrardan dinledim ve bunu onayladım. gerçekten aşırı halay bir parça.
  • artık albanian yok. mladic var.
  • ayık kafayla yapıldığına ihtimal vermediğim gsybe muhteşemliği. replikas üyeleri dinlemiş mi, dinlemişse ne hissetmiş diye de merak ederim.
  • (bkz: godspeed you black emperor) 'ın yorumunun sizi alıp bambaşka diyarlara götürdüğü şarkı. bulunuz dinleyiniz.
  • orta bölümünde duyduğunuz martı efektli gitar sesleriyle irkilir, finalinde ise kendinizi dünyanın sonunda hissedersiniz.

muhteşem ve bir o kadar da çarpıcı godspeed you black emperor parçasıdır.
  • özellikle ortalarında gayet doğuya özgü ezgiler duyabileceğiniz yeni gsybe albümünün* açılış parçası.
  • post-zikir rock olmuş bu. herhangi bir tarikatçıya dinletsen yadırgamaz.
    son bölümünde rio karnavalına dönüşmesine anlam veremedim.
  • dinlerken replikas havası vermesinin godspeed you! black emperor için iyi mi, kötü mü olduğunu bilemediğim şarkı. ha ben replikas'ı severim ama godspeed you! black emperor'u daha çok severim. gerçi kaynaşmışlar falan...

neyse, güzel şarkı. çoğu godspeed you! black emperor (evet her seferinde üşenmeden yazıyorum) şarkısına göre de baştan sona dolu bir çalışma. hoş şey, hoş.
  • (bkz: ratko mladiç)
hesabın var mı? giriş yap