şükela:  tümü | bugün
  • mlg videoları ( mlg montajları, mlg parodileri) youtube'da 2010 beri yayılmaya başlayan, video oyun montajlarının bir alt türü. başlarda call of duty, world of warcraft gibi oyunların ekran videolarının alınıp arkasına dupstep müzik eklenerek hızlı ve alakasız editlenerek oluşturulan mlg videolarının bugünkü snoop dog'lu, dans eden yanar dönerli kurbağalı, booobooogohohoo şeklinde böğürmeli haline nasıl geldiği bugün sanıyorum hala merak konusudur.

bir nevi yeni komikli video akımı gibi bir şey. ama herkese hitap etmiyor tabii, değişik bir mizahı var. yani şahsen ben gülüyorum ama biri gülmüyorsa ona neden gülmüyorsun lan demem, anlarım yani. bi kez yapılan şakaların alt yapısını ve konuşulan argoyu bilmek lazım.

şimdi ben gülüyorum ama bir sorun neden gülüyorum ? bu mlg'nin mizahı şey gibi hani lisede biri laf sokar da arkadaşlar aşırı tepki vererek ooooooo, boohohooh gibi tepki verip lafı sokanı iterler filan. şekil a ve artık olay, lafa değil de verilen tepkiye gülmeye döner . işte mlgde de bu var sanıyorum biraz. aşırı bir abartma söz konusu. birbirinden alakasız ve saçma editler söz konusu. böyle bu ne alaka derken lan ne saçma sapan şey bu derken bir bakmışın gülüyon filan.bir de nasıl desem böyle yerleşmiş şeylerle de dalga geçme var. hani yerleşmiş de değil aslında klişeleşmiş galiba uygun kelimeyi bulamadım henüz. hani böyle klişe işte doritosdur, illümemati ,mountain dew, obey, yolo filan. yakında coca cola da katılır sanıyorum.

bu başlığı özellikler mlg başlığından ayrı açtım çünkü bir de major league gaming var, urban dictionary'de zıkkım tane mlg açılımı var.
    şimdi bu videoların karakteristik özellikleri nelerdir?

*elbette snoop dog reyiz - dans gifi genellikle
    *snoop dog reyiz demişken smoke the weed everyday demeden olmaz. alakalı alakasız yerlerden çıkan weed yani marihuana yaprakları
    *yanar dönerli dans eden kurbağa

*ekrandan fırlayan bilumum silah,tüfek, sniper -bazı bazı quicskope , alevler patlamalar
    *yine alakasız yerlerden fırlayan doritos ve mountain dew
    *özellikle üçgen olan yerlerle birleştirilmiş illuminati gözü -gerçi bu konuda ayrım yok her yerden fırlıyor bazen
    *insanların suratlarını büyüteçle büyütme efekti tam adını bilmiyom bu videodaki efekt
    *gangnam style gifi
    *ekrandan dökülen paralar
    *mlg argosu ile yazılmış yanan sönen yazılar. tam mlg argosu da denemez aslında deforme olmuş ingiliçce . hani bu countryball ingilizcesi
    *obey logosu, şapkası, deal with it gözlüğü

şimdi görseller bunlar. bi de arkadaki müzikler, sesler ve böğürmeler var.

*bir klasik olan shut the fuck up you cunt

*yine başka bir klasik laf sokulunca arkadaşların verdiği tepki sesi
    *beyne saplanan alarm sesi

*smoke weed everyday

*oh baby a triple

*help me nigga

*illümemati confirmed

*favorim - oh mom get the camera

*ve son olarak google translate amca sesi (yazılan yazıları o okuyor genelde)

şimdi ben şahsım adına favori mlglerimi şöyle iliştireyim :

legolas can't quicksope for shit :'(

but i can fuck your bitch

apple's get rekt

school

steven mlg hawking

demi lavato gets rekt

cüneyt arkın'lı

efsane ölüm sahnesi -yapan da yabancı bildiğim kadarıyla

she couldn't handle the sweg

yabancı bir akım ama türklerden de yapanları var. hatta youtubedaki (bkz: denix pro) adlı kullanıcı türk ve türklerden ziyade yabancılar arasında ünlü olmuş. ama şimdi bu başka bir entry konusu artık.

bu hayvani uzunluktaki entryimi bitirirken eğer bir bilgi yanlışlığı varsa yeşillendirmenizden mutlu olacağımı eklemek isterim sevgili suserlar.
    ha r.i.p headphone users rest in pepperoni. liek if u cri erytim m8s.

edition: tanıma ekleme yapıldı.
  • en guzel orneklerinden birisi morgan mlgmandir.
  • deli gibi güldüğüm videolar. yalnız epilepsi hastalarının izlememesi gerekiyor zira nöbete yol açabilir.
  • (bkz: get rekt)
  • efsane montajlar serisi. kendimi hiç bu kadar liseli hissetmemiştim xddddd.
  • bir de conspiracy videolarıyla taşak geçme klişesi vardır bunda. ya şu ölmediyse yada illuminati bulma gibi şeyleri arkada spooky türünde bir müzikle verilir.

(bkz: what if sanic wasn't kill)