• sözleri aşağıda yer alan cok tatlı crash test dummies şarkısı. god shuffled his feet albümünden çıkan ilk singledır.

once there was this kid who
    got into an accident and couldn't come to school
    but when he finally came back
    his hair had turned from black into bright white
    he said that it was from when
    the cars had smashed so hard

mmm mmm mmm mmm
    mmm mmm mmm mmm

once there was this girl who
    wouldn't go and change with the girls in the change room
    but when they finally made her
    they saw birthmarks all over her body
    she couldn't quite explain it
    they'd always just been there

mmm mmm mmm mmm
    mmm mmm mmm mmm

but both girl and boy were glad
    'cause one kid had it worse than that
    'cause then there was this boy whose
    parents made him come directly home right after school
    and when they went to their church
    they shook and lurched all over the church floor
    he couldn't quite explain it
    they'd always just gone there

mmm mmm mmm mmm
    mmm mmm mmm mmm
  • "say, mr anderson, what good is a phone call, if you're unable to speak?" sorusunun cevabi.
  • crash test dummies ekibinin cikardigi tek adam gibi parca. biraz muzik kulagi sahibi insanlarin dinlerken yorulduklari, kendi kafalarina gore e$lik etmeye cali$tiklari parca ayni zamanda.
  • grubun tek şarkıyla tanınıp öylece kalakalmasına sebebiyet vermiş şarkı. mmm mmm mmm mmm diye şarkı mı olur sevgili şansal. ama size değil size yol gösteren hayvanlara kızıyorum. hadi bu adamlar körpeydi hadi bu adamlar işi bilmiyordu. ama siz koca plak şirketleri, yapımcılar, prodüktörler biriniz olsun diyemediniz mi "gençler bu şarkı adıyla bir yere varamazsınız, kimse şarkınızdan bahsedemez, kimse kendi arasında konuşamaz, bir tane dj olsun çıkıp da anons edemez" ama yok ben kime konuşuyorum (aha yaşar usta geldi) siz değil misiniz nice grubu daha sanat dünyasına adım atmadan derbeder eden (yaşar usta bi sus allahın adını verdim) siz değil misiniz para için her türlü maymunluğu yapan(hemen bağlıyorum) ben yaşar usta hiç düşünmeden çeker vururummm sizi anlıyor musunuz. vururummm ve arkama bakmammm bile...
  • üçerli gruplar halinde arka arkaya siralanmis bir düzine fil..
  • 1994 yazında avustralya billboard'larının zirvesinden dünyanın en güzel kızıyla* aşk sembolü prince'i aşağıya atıp yorumlarını mmm mmm mmm mmmmmmmmmmmmmmm diyerek dile getiren, tüm zamanların en saçma şarkı sözlerinden birine sahip crash test dummies hiti. şarkı 11 haziran - 2 temmuz tarihleri arasında zirvede kaldı. yılın en iyi 50 single'i arasından avustralya'da 8 numarada yer aldı. avustralyalılar kadar etkilenmeyen ve o sırada all 4 one ile yeminler eden * amerika'da 35 numarada kaldı ve romantizm rüzgarında bağrı açık kalarak love is all around ile wet wet wet'i baş tacı yapan ingiltere'nin yıl sonu listelerinde 48. sırada ancak yer alabildi. şarkıyı yerinden atan ise, ingiltere'nin ardından, elini okyanusya'ya da uzatmayı başaran wet wet wet* ve ardından da amerika bulantısı i swear* oldu.
  • bir zamanlar bir çocuk vardı
    okuluna gidememişti bir kaza geçirdiğinden
    en sonunda geri dödüğünde
    siyah saçları bembeyaz olmuştu
    dedi ki: arabalar bana çok fena çarptığından
    böyle oldum

bir zamanlar bir kız çocuğu vardı
    soyunma odasında diğer kızlarla kıyafet değiştirmekten utanırdı.
    en sonunda onu ikna ettiklerinde
    doğum lekeleri gördüler bütün vücudunda
    açıklayamadı neden olduğunu
    zaten her zaman vardılar ki

her ikisi de mutluydular fakat
    çünkü birisinin durumu daha kötüydü.
    okul bittikden sonra, anne-babasının
    hemen eve getirdikleri bir çocuk vardı.
    ve kiliseye gittiklerinde,
    titrer ve eğilirlerdi yerlere kadar
    açıklayamadı neden olduğunu
    zaten hep ordaydılar ki
  • klibini buldum ama sizlerle paylaşma çabama youtube ot tıkayınca yeniden bulmam gerekti, işte linki:

http://fizy.com/s/10g80q

kalitesi çok iyi değil ama idare edeceksiniz. bir de sadece müzik bu diyenlere alt tarafta ünlem işaretinin yanındaki kutucuğa tıklayın diyeyim de, neme lazım, leylalığınıza gelir, bulamazsınız falan, o bakımdan.
  • ayrıca "salak ile avanak" (dumb and dumber) filminin soundtracki olan crash test dummies parçasıdır.

sahnesi
  • radyolarda döner hala. her duyduğumda da aklıma gelir; crash test dummies vokalisti parçanın popüler olduğu dönemde bir roportajında, radyolarda hiçbir dj'in şarkının adını tam olarak telaffuz edemediğini esprili bir dille beyan ederek bu konudaki rahatsızlığını dile getirmiş. doğruluğundan emin değilim ama öyleymiş, bir arkadaşım anlatmıştı.
hesabın var mı? giriş yap