şükela:  tümü | bugün
2730 entry daha
  • bundan sonra kesinlikle kullanmayacağım kullanan e-ticaret siteleri ilede alışverişi keseceğim firma

ben eve teslim kargo alıyorum siz bana git gel 40 km mesafedeki ilçedeki şubeden al diyorsunuz bakalım durumunuzdan amazonun haberi var mı ? sayın mng
  • kargonuz geldiğinde evde değilseniz ertesi gün kargoyu iadeye veren rezalet ötesi bir firma. tek dileğim tez zamanda batması.
  • türkiye cumhuriyeti toprakları içerisindeki en rezil kargo firması hem de açık ara. 2-6 iş günü içinde teslim edilmesi gereken kargo 20 gündür gelecek. şubeyi arıyorsunuz her zaman meşgul. daha rezili var mıdır bilemiyorum

not: bundan sonra internet üzerinden yapacağım alışverişlerden önce, alışverişi yapacağım firmaya hangi kargo şirketi ile çalıştığını soracağım. eğer, mng ise yatar o alışveriş. herkesin de öyle yapması tüm sözlüğe tavsiyemdir
  • 1 haziran’da kargoya verilen ürünüm henüz bana ulaşmadı, kayıp şu anda.
    uzun zamandır bekliyorum, çok kez de mng kargo ile iletişim kurdum.
    geçen gün muhabbet kuşum için bir şeyler alacaktım ve mng kargo’yu kullanırsam kargo ücreti alınmayacaktı, diğer seçenek de aras kargo’ydu ve taşıma ücreti 24-28 lira gibi bir şeydi. mng kargo yine kargomu kaybeder korkusuyla aras’ı tercih etmek istedim ancak ücret fazlaydı.
    en sonunda "aras da kaybedebilir." düşüncesiyle mng kargo’yu seçtim.
    ürünleri aldığım yer salı günü kargoya teslim etti, çarşamba günü ürünler elimdeydi. yani mng kargo ürünlerimi kaybetmeden, kısa süre içinde bana teslim etti.
    eskiden beri mng kargo’yla hiç sorun yaşamamıştım, hep teslim ederlerdi ama bir kez kaybettikleri için bir daha onlar aracılığıyla alışveriş yapmak gelmedi içimden.
    diğer ürünüm de ne olacak bilmiyorum.
    müşteri hizmetleri “tazmin talebi oluşturun.” demişti, oluşturdum.
    beni arayarak faturayla birlikte talep oluşturmamı söylediler, faturayı alıp mng kargo şubesine gittim ve orada bana “sizin yapabileceğiniz bir şey yok, tazmin talebini gönderici oluşturur. siz göndericiyle iletişime geçin.” dediler, yani bu durumda müşteri hizmetleri beni yanlış yönlendirmiş oluyor.
    inkâr edemem; form gönderince benimle iletişime geçip ilgilendiler kendi çaplarında. hatta müşteri hizmetleri sabah 9 gibi arayıp konuştu, bir hafta sonra yeniden aradılar ve ben telefona yetişemediğim için açamadım.
    “şimdi bir daha aramazlar, sonra da 'biz aradık ama siz açmadınız.' diyerek geçiştirirler.” diye söylendim, baktım ki 1-2 saat sonra yine aramışlar beni.
    nedense ikisinde de çağrıyı cevaplandıramadım.
    göndericiyle iletişime geçtim sorunla ilgili, mailime yanıt vermeyen firma şimdi yanıt verdi. onlar da mng kargo’ya mail atmışlar, cevap bekliyorlarmış. kim bilir ne zaman cevap verecekler?
    gönderici de schafer, yani ufak bir instagram butiği değil ki. mng kargo’ya gün içinde kim bilir kaç tane ürün teslim ediyorlar, mail yoluyla iletişime geçip cevap mı bekleyecekler?
    sonunu merak ediyorum bu işin.