1269 entry daha
  • beni endişelendiren kargo şirketi. sitesindeki gönderi takip sayfasında kargonun durumu kısmında “kargo_geç_geldi” yazıyor şu an. saat 17.15’te girilmiş bilgi ve açıklamasında “ teslim edilemeyen kargo” yazıyor ki o sırada evdeydim. acaba benim malımın üstüne de mi çökecekler diye düşünmüyor değilim...
  • yine şaşırtmayan ve geldik bulamadık diyen kargo firması. malum haftasonu n11 ve trendyol indirimleri olduğu için irili ufaklı birçok şey aldım. adres olarak da işyerinin adresini verdim.

kampüs içinde çalıştığımız için kargo araçları gelince en az 50 kişiye kargo teslim ediyor. böylelikle onların da kolayına geldiği için hiçbir kargo firması geldik bulamadık muhabbetine girmiyor. konumuza dönecek olursak 3 gündür defalarca kargo geldi ve ürünlerini teslim etti. aras kargo, ptt kargo, sürat kargo, yurtiçi kargo vs. ama bu kendilerine kargo firması diyen mng kargo tüm müşterilerini mağdur etmek pahasına gelmedi.

bulunduğumuz yere yakın 2 adet mng kargo şubesi var. dün arkadaşım bu şubelerden birisine gidip şubeden teslim almak zorunda kaldı. bugün de diğer şubeye ben gitmek zorunda kalacağım. yani anlayacağınız sorun şubeyle de alakalı değil. sanırım şirket politikaları bu yönde.

bundan sonra ürün ne kadar ucuz olursa olsun eğer tek kargo seçeneği olarak mng kargoyu sunacaksa bu adamlarla uğraşmamak için o ürünü almayacağım.

özet: mng kargo pişmanlıktır hiç bulaşmayın
  • gelen kargoları şubede tutup dağıtıma çıkarmayan firma.. benzinden ve personelden tasarruf için güzel taktik.. nasıl olsa acelesi olan şubeye koşuyor..
  • daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama kargolarını dağıtıma çıkartmayan firmadır kendisi.

kargonuzun peşine düşüp aradığınızda da "o bölgeye x gün geliyoruz." derler.

x gününün geçtiğini ve neden gelmediklerini sorduğunuzda da araçlarının arızalandığı ve/veya kaza yaptığı ya da o bolgeye baka arkadaşlarının hastalandığı ve/veya cenazesi olduğu gibi sebepler akıllarına gelir ki siz de "aa insanlık hali, o zaman ben de bir hafta bekleyeyim napayım." diyip telefonu kapatın!

(bkz: serin hikaye birader)
  • amazon'dan verdiğim siparişi sadece adımı sorarak, imza istemeden, önüme bırakıp toz olmak suretiyle teslim eden kurye şirketi. hadi benim siparişim çok mühim değildi, ya değerli bir şey olsaydı?
  • internet sitesindeki kargo takip bilgilerine güvenilmemesi gereken şirkettir ve bugüne kadar yaptığım alışverişlerin %90'nda çalışanlarını sebebiyle sorun yaşamışımdır. iki gün önce yine başıma gelen olay şu şekilde gerçekleşti, bundan sonra internetten alışveriş yaparken satıcıya mng kargo ile çalışıyorsanız ürünü almayacağım diyeceğim.

cuma akşam ankara'dan yola çıkan ürün, pazartesi sabah istanbul'a geldi. pazartesi sabah dağıtıma çıkarıldı diye yazan ürün, o gün teslim edilmedi. salı sabah kargonun bulunduğu şubeyi aradım, kargonuz bu sabah geldi, birazdan dağıtıma çıkacak dendi. bekle bekle gelen olmadı. sonra siteyi kontrol ettim, kargo teslim edilemedi yazıyordu. sizin yapacağınız işi sikeyim diyip şubeye gittim. evet kargonuz burada, adres bilgileri eksik girildiği için teslim edilemedi diye cevap aldım. bu arada kimse adres sormak veya bilgi vermek için aramadı tabii ki. neyse dedim sinirlenmeyeyim, verin kargoyu gideyim dedim. bir de baktım, ürünün üstünde benim bütün adres detayım yazıyor. hani adres bilgileri eksikti diye sordum. cevap yok, çalışanlar birbirine bakakaldı. kusura bakmayın vb. dediler.

aslında ufak da olsa bir rezalet başlığını hakediyor ama bu seferlik büyüklük bizde kalsın, bir daha da mng kargoyu kullananı siksinler.
  • öncelikli teslimat diye bir hizmet çıkarıp iki katı para alan fakat saatler önce teslim etmeyi taahhüt ettikleri kargomun halen dışarlarda bir yerlerde olduğu firma.ulan terbiyesiz adamlar yiyemeceğin y... altına ne yatıyorsun.şerefsiz adamlar madem teslim edemiceksin zamanında kargomun bozulup ziyan edilmesini bir de üstüne iki kat para almayı nasıl beceriyorsunuz?
    adamların şubeyi aradım (ankara-demetevler şube) bana n11 kampanyası var yoğunuz diyor.
    ulan beceriksizler o zaman öncelikli teslimat diye bir şeye niye o kadar para ödüyoruz diyorum halen yoğunuz diyor.
    cimere hemen bugün şikayet etcem.
  • kendi kendilerine kargo paketinin üzerinde müşteri şubeden alacak diye not düşebilecek yüzsüzlükte olan bir firma.

amazontr'den verdiğim bir sipariş için dün arandım.

ilk olarak bana yazdığım adres için evlere teslim seçeneğinin olmadığını o nedenle benim şubeye gelip almam gerektiğini belirttiler.

sipariş verdiğim sitede adrese teslim ibaresinin olduğunu bu nedenle şubeye gelip almayacağımı söyledim.

sonra bulunduğum adresin tam yazılmadığını söylediler.

bulunduğum adresin tam yazılı olduğunu hatta şirket adresi olduğunu ve her gün firmaya kargo geldiğini söyledim.

aldığım yanıt açık adres yerine şirket adını yazsaydınız getirirdik dediler ve bir sonraki gün getireceklerini belirttiler.

ertesi gün kargo geldiğinde gelen arkadaş aslında daha önceden şubeye geldi ama eksik adres yazdığınızdan şubeden teslim alınacak diye not düşülmüş diye pişkinlik yapıyorlar

iş disiplini : 0
    yalan söylemek : 10 olan bir firmadır kendileri
  • n11'den kargo ücretini ödeyerek aldığım üründen tekrar ve 2 katı ücret isteyen yüzsüz firma.
  • bir yakınımın yahya kaptan şubesinden göndermiş olduğu kargodan kahve fincanları ve çikolataları aşıran firma. şikayet etmek için internete yazayım dedim aynı şikayetleri görünce bu firma için sıradan bir şey olduğunu anladım.
2437 entry daha
hesabın var mı? giriş yap