• 20 gündür şubede bekleyen kargom var. hala yerinden oynamadı. kimseye ulaşamıyorum da. tek çare idefixi arayıp bu olayı çözmelerini beklemek. inanılmaz özensiz sistemsiz ve başarısız kargo şirketi. bana da mesaj atıp hiç bir şekilde geri dönüş yapmadılar tekrar. kullanılmaması gereken kargo şirketi gerçekten.
  • dün yola çıktı bugün teslim. başarılı
  • genelde bu başlığa herkes şikayetlerini yazar ben de memnuniyetini yazayım dedim haksızlık olmasın. biri istanbul’a biri ankara’ya olmak üzere iki ürünümün iadesi için saat 15:00 gibi kargoya verdiğim iki ürünün de teslimi bir günde gerçekleşti. geçen amazon’dan alışverişimde aynı gün teslimat diye bir kargo firmasını seçtim sırf erken gelsin diye kargo 3,5 günde geldi. mng’yi seçseydim eminin 1-2 günde gelecekti.
  • valla nasıl oldu bilmiyorum kendisiyle gelen bir ürünümü bir günde bana (hem de bana) teslim ederek beni şaşırttı. daha önce normal günde teslim edemedikleri, kaybolan bir kargom yüzünden pandemi dönemindeki kesin gelmez diye düşünmüştüm. burada ana fikir beklentiye girmemek de olabilir emin olamadım şimdi.

tanım: bir kargo firması.
  • telefonlarımı açmayan bir kargo şirketi.
    pandemi sebebiyle yurtdışından yeni döndüğüm için evden çıkamıyorum. defalarca telefonla aramama rağmen ulaşamıyorum. kargo paketlerimi hep yandaki apartmana evde bulamadık notu yapıştırıp şubeye geri götürüyorlar ve asla bir arama zahmetinde bulunmuyorlar. ha aramalarını zaten beklemiyorum ama en azından aradığımda açsalar kendilerini bu hususta bilgilendireceğim. yanlış yere teslim ediyorsunuz diyeceğim. aras kargo bugün az önce teslimat yaptı ve sağolsun evde bulamayınca aramışlar o şekilde uyandım ben de meseleye. gittim karşı apartmanın kapısına not bıraktım umarım okuyup paketimi bana teslim ederler. çıkamıyorum ve gelen kargolarım kitap a4 kalem vs hep eğitim amaçlı şeyler. kısacası elim ayağım hepsi.

edit: müşteriyle dalga geçiyorlar resmen. şubeyi arıyorum telefonu açıp yüzüme kapatıyorlar. şahsi bağlantılarımı kullanıp şubeye ulaştığımda pişkin pişkin müşteri memnuniyeti bizde esastır diyorlar. rezalet. bu işi yapmayacaksan çekil sektörden. bu güne kadar bu kadar problemli bir şubeye asla ama asla denk gelmedim.
  • salı günü verdiğim sipariş bugün elime ulaştı pandemi sürecinden dolayı geç gelir diye düşünmüştüm normal olarak fakat beklediğimden çok çok erken geldi ben memnun kaldım aksaklıklar olsa da doğal karşılamak lazım
  • pandemi döneminin kaybedenlerinin en başında gelmektedir.

bir şirket düşünün, işi artmış, geliri artmış normal şartlarda bu şirketin karlılığının artması lazım. fakat mng kargo doğru düzgün hizmet veremedi, parasını ödeyerek kargo göndermek isteyenlere kota koydu ve kargolarını kabul etmedi. bir şekilde kargosunu vermeyi başaran müşterilerin kargolarını ise rezil etti. pandemi sebebiyle işsiz kalmış insanları işe almayı, araba kiralama şirketlerinin elinde patlamış araçları ucuza kiralamayı veya işsiz kalmış arabalı insanlardan hizmet almayı başaramadı, dağitim sistemini iyileştiremedi. şirket felç oldu ve çöktü.

mng kargonun hem son kullanıcı, hem de e-ticaret alanında önemli ölçüde müşteri kaybettiğine ve bu müşterilerin çok büyük bir kısmının salgından sonra uzun bir süre geri dönmeyeceğine her türlü bahse girerim.

amerikalılar der ki: "you had one job" yani bir tanecik iş yapıyorsun onu da doğru düzgün beceremedin.
  • böyle rezil bir firma yoktur sipariş ettiğim ürünleri ne şubede bulabiliyorum ne dağıtımda nerde olduğu belli değil, kimsenin kimseden haberi yok. daha önce sipariş verdiğim bazı eşyalarıda evde yokmuşum diye iade etmişler oysa hep evdeydim pandemi nedeniyle bir daha asla tercih etmem bununla çalışan sitelerden de alışveriş yapmam
  • yaklaşık bir ay önce sipariş ettiğim kolyeyi beklediğim kargo şirketi*

1 ay yahu insaf.

edit : hala yok! evlat mı edindiniz kargomu *
  • kargoları kaybeden ve ortadan yok olan berbat ötesi kargo şirketi.

bayram öncesi koşuyolu şubesine gelen kargomu teslim edeceklerdi. o gün beni arayıp ulaşamamışlar ve kargoyu şubeye geri götürmüşler. (kesinlikle aramadılar ama buna takılmadım). ben de istanbul dışına çıktım o gün ya da ertesi gün. şube ile konuştum ve kargomu bulunduğum şehirdeki şubelerine transfer ettirdim. arife günü "kargonuz teslim edildi, yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız arayın" şeklinde bir mesaj aldım. hemen aradım çünkü kargo bana teslim edilmemişti. ancak bayram tatiline girdikleri için hizmet veremediklerine dair sesli yanıt ile karşılaştım. bayram süresince de şansımı denedim belki 3.gün hizmet vermeye başlarlar diye ama hala aynı yanıt vardı. neyse bu sabah bir tanıdığımız şubeden almaya gitti kargoyu ama kargonun orada olmadığını söylemişler. sonrasında ben defalarca arayıp ulaşmaya çalıştım ama telefonlarına ulaşılamıyor. merkez müşteri hizmetlerini arıyorum, onlar da sistemde bir hata var şu an bilgilere erişemiyoruz daha sonra tekrar arayın diyorlar. ürünü twist'ten almıştım; onları aradım. kargodan detaylı soruşturma için talep formu oluşturduk size döneceğiz dediler.

ortada bir kargonuz teslim edildi mesajı var, kargonun kendisi yok ve muhattabım olan mng kargo'ya ulaşamıyorum.

yıl olmuş 2020. bir paketi teslim etmekten acizseniz kendinize kargo şirketi demeyin. sizin yaptığınızı otobüs firmaları da yapıyor. hem de teslim garantili. eğer o kargomu bulamazsanız hiç üşenmeyip tüketici mahkemesine başvuru yapacağım.
hesabın var mı? giriş yap