şükela:  tümü | bugün
695 entry daha
  • ilk defa desteklediğim boykot.
  • boykottan ziyade artık hiç tercih edilmemeli bu kepazeliğe yol açan işletme. boykotta bir süre beklersin talep edersin falan. bunlar ne yapabilir ki ne bekleniyor?
  • alakasız olacak belki fakat;

yıllar önce bir uydu firmasının elemanıyla evimin içinde bir tartışma yaşadım. herifi defettikten sonra arayıp bin türlü şikayette bulundum, nereye yönlendirildiysem, ne yapmam istendiyse yaptım. aradan haftalar aylar geçti, ses çıkmadı. sonra bir gün eve su getirttiğim firmadan 2 günde 1 olağan bir şekilde verdiğim siparişi bu herif getirdi, hiç ses etmedim. derhal o gün başka bir su firmasına geçtim, kafa yine temiz.

aynı yılın sonuna doğru 3 gün boyunca güya adresimi bulamadıkları için bir türlü gelemeyen kargom için dağıtıcı mng şubesiyle telefonda görüşürken beni kurye’ye aktaracaklarını söylediler. telefonu devralan kurye’ye “3 gün boyunca şehrin göbeğindeki evi mi bulamadınız” deyince başladı bağırmaya küfretmeye. ulan diyorum, bu sesi tanıyorum da?

neyse, çaldı yarım saat sonra kapı. bilin bakalım kim getirdi kargoyu. beni gördüğü an tabi ki tanıdı, kelime konuşmadı. öylece verdi kargoyu ne tc ne isim sordu ne de başka bir şey, bastı gitti. bir daha da ne var ki denk gelmedik. herif 1 yıl içinde üç iş değiştirmiş ve aynı düsturla devam edebilmiş.

özetle; işe aldıkları adamlarda da, firma sahiplerinde de ve doğal olarak müşteri hizmeti ve güvenilirlik anlayışlarında da bir gram kalite ve profesyonellik yok bunların. bin çeşit denetim, süreli lisanslar, ağır yaptırımlar, öte yandan çalışanlar için belli standartlar, iyileştirmeler ve daha kapsamlı haklar gelmedikçe bu işi yine aynı hödük, hapishane kaçkını tiplemeler yapmaya devam edecek.

boykot motkot yine siz bilirsiniz tabi.