şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bence şans işi değil kesinlikle mng kargonun pisliği çünkü aynı şey ankara'da benim de başıma gelmişti. kargoyu tüm gün evde olmama rağmen zili çalmayıp aşağı geldik bulamadık notu da yapıştırmadan tüymüşler. şubeye gittiğimde laubali tavırla kaç kere basılmış zilinize cevap alınamamış dediler ve işin garibi kargomuda aynı gün geri yollamışlar. bu şirketi bence kullanmayın çünkü gerçekten işlerini düzgün yapmıyorlar.
 • (bkz: mng kargo)
  (bkz: donanimhaber)
 • kargo firmaları ekipleri, bazen dağıtacakları kargolar için hat çiziyorlar ve hattın dışında kalan bir kaç kargo için aynen bu çakallığı yapıyorlar... tercümesi için (bkz: gelsin alsın pezevenk)

  başka bir kargo firmasında 2-3 kere başıma geldi... kargocularla sık çalıştığım için adamlara her taşıdıkları için 3-5 bir şey attım... muhabbet muhabbet işin aslı bu... artık hattı bana göre çiziyorlar...
 • diğer kargo şirketlerinde de benzer sorunlar yaşanıldığı için şaşırmadığım, ama yaptıkları doğruysa yüzsüzlükte sınıf atlamış karo şirketinin yaptığı şeydir.

  benzer rezillikler için (bkz: yurt içi kargo)
 • alıcı ödemeli kargoyu getirirken para üstü getirmeyen bir firmadır.
  3-4 kez aldım, hepsinde bozuk yok hocam diye parayı tüm tüm aldılar.
 • bunun benzerini yurt içi kargoyla defalarca yaşamışlığım var(bkz: #30544246).
 • kimseye onermediğim kargo sirketiyle ilgili rezillik.

  mng kargo calisanlari acaba heruerse mi suratsiz oluyor??? ozkanlar subesi de oyle.
 • tayyipin mağdurları gibi ekşinin de kargo şirketlerinden dolayı madurlarından geçilmiyor. mağdur olan başlık açıyor arkadaş. hayır yarın bi gün ekşi vs kargo şirketleri iktidar yarışına girse kesin iktidarız bu mağdurluk seviyesiyle.

  rezalet demişken: (bkz: #42085682)
 • mng ye özgü değil her kargo şirketinin, il, ilçe ve şubeye göre farklılık gösteren rezilliğidir. mesela zonguldak'ta da sürat kargo'nun kepazeliğinin üstüne tanımam. adamlar kendi faturalarını kaybediyorlar. 1 ay boyunca faturanın aslı gibidir yapılıp bana gönderilmesi için şubeye telefon ediyorum, yetmiyor 20 dk süren müşteri hizmetleri telefonu işkencesi çekiyor üstüne üstlük o kadar bekleyip hat düşmesi sonucu göt gibi kalıyorum, en sonunda merkeze ulaştığımda faturanın bir nüshasının merkezde de olmadığı dolayısıyla kayıp yazısı hazırlamak zorunda oldukları cevabını alıyorum. olm bir fatura tüm nüshaları ile kaybolur mu lan? 13 yıllık muhasebeciyim böyle mallık görmedim. e ölün o zaman siz.
 • rezilliğin alası bana denk geldi sanırım;

  posta kutusuna resmi belge koyup, üstüne sahte imza atan ve bunu çok normal bir şeymiş gibi anlatan bir kargo şirketinin yaptığı rezilliktir!

  27 aralık tarihinde teslim edilmesi gereken kargom hala gelmediği için 30 aralık'ta ankara cebeci mng kargo şubesini aradım, önce "teslim edilmiş gözüküyor" dediler, ben "teslim almadım" deyince de birbirlerine sordukları birkaç sorudan sonra son derece rahat bir şekilde;

  "27 aralık'ta gelmişler sizi bulamayınca posta kutusuna bırakmışlar"

  cevabını verdiler. daha da kötüsü;

  "dağıttığınız lokanta broşürümü? şahsım dışında kimseye teslim edemeyeceğiniz, hatta imza karşılığı vermek zorunda olduğunuz bir şeyi posta kutusuna nasıl bırakırsınız? imzam olmadan sisteme teslim edildi nasıl yazarsınız? "
  dediğimde

  "arkadaşlar karalamıştır"
  dediler.

  sahte imza atmak bu kadar olağan karşılanıyor bu firmada!

  içerisinde ielts belgemin aslı vardı! üstelik yapacağım başvurunun son tarihi 31.12.2014'tü ve belgenin aslı olmadığı için başvuramadım. verdiğim paraya mı, çözdüğüm onca soruya mı yoksa yaşadığım sinir harbine mi üzüleyim bilemiyorum...

  zahmet edip bugün döndüler, araştıracaklarmışmış... sağolsunlar(!)