39 entry daha
  • trendyol'dan hızlı gönderi ibaresiyle aldığım ürünü bir türlü teslim edememeleri, telefonlara bakmamaları ve maillerime dönmemeleriyle kendilerinden nefret ettirdiler. siparişlerimi ve trendyol üyeliğimi iptal ettirdim sayelerinde. vaktim olmadığı için bütün alışverişlerimi online yapıyorum bundan sonra mng ile çalışan hiçbir siteden alışveriş yapmayacağım. hem para ödeyip hem de bu kadar rezillik çekmenin alemi yok.
  • mng kargo 10 gündür grev yapıyormuş, kimseye paketlerini teslim edemediler.
  • koçtaş internet mağazasından yapılan alışverişlerde de üstekine benzer rezillikler devam etmektedir. yurtiçi kargo yu bu alanda geçmeyi başarmışlardır..
  • şubede iki gün kargo bekleten bir şirketin çalışabiliyor olmasının tek sebebi anlaştıkları sitelerde kargo ücretinde indirim yaparak cazip görünmeleridir. iki lira daha fazla verip başka bir şirketle çalışayım desem de aynı bokun laciverti oldukları için hiçbir değişiklik yaratmıyorlar hayatımda. en azından ettiğim karla rezil olayım diyerek yine mng'yi seçiyorum. kar dediğim de lafın gelişi değil gerçekten iki lira. bu iki liraya değiyor mu, hayır. rezil olduğunla kalıyorsun sadece.

türkiye'de hem üretici hem de tüketici olmak başlı başına birer cehennem. hizmet sektörünün "gelişmiş" olmasına şaşırmamak gerekiyor. gelişmiş dediğim de kanser gibi çoğalmış anlamında elbette. sözde iletişim araçları, iletişimin kendisinden daha fazla para ediyorsa işe yaramayan çok insan ve yaratılmamış çok istihdam mevcuttur.

kargo firmaları elbette bir gereklilik, fakat işlerini hakkıya yapacakları bir ortam, denetim ve bilhassa bir tüketim bilinci yok. kargomuzu alınca susuyoruz hepimiz çünkü. bu da bir problem.
  • trendyol'dan sipariş ettiğim ürünü dağıtıma çıkarmadan 3 gündür şubede bekleten kargo firmasının rezilliğidir. gayet sakin bir şekilde arayıp nedenini sordum bugün.

cevap olarak:

- "bozulacak ürünler var. öncelikli olarak onların dağıtımı yapılıyor. morhipo ve trendyol ürünleri beklemek zorunda 3-4 gün. şubeden alırsanız daha iyi olur. " denildi.

şu 2 gün sinirimi hiçbir şekilde bozmayı düşünmediğim için, "peki" dedim kapattım. şubeden alması için bir tanıdığımı yönlendirdim. başka zaman olsa böyle bir cevaba orayı başlarına yıkardım herhalde. "beklemek zorunda" nasıl bir cevaptır. saçma sapan bir kargo firması.
127 entry daha
hesabın var mı? giriş yap