şükela:  tümü | bugün
 • sonrasında tıpış tıpış gidersiniz istinye şubesine,elemanlarımız değişti ondan adresinizi bulamamışlar derler.daha önce onlarca defa kargo getirdikleri adresi herhangi bir gps ya da kullandıkları bir navigasyon cihazına filan kaydetmedikleri sonucunu çıkartırsınız siz de.teknolojiyi kullanmayan insana bağımlı bir sistemi olduğunu düşündürtür.bu arada işin ilginç tarafı bu bulunamama durumunu size cep telefonunuza mesaj atarak bildirir ama mesajdaki numara da ne hikmetse hiç açılmamaktadır.
 • yurtiçi kargoda işten çıkarılan dağıtımcının mng kargoda işe başlaması olayıdır.
 • yurtiçi kargo'dan gelen evrakımın olduğu kargonun soyulduğunu da biliriz. ilk bir kaç gün, orda, burda, piknikte, valla az sonra gelicek gibi bişeyler dediler. birkaç günden sonra itiraf ettiler.

  tabi ki inanmadım, gösterin emniyet tutanağını dedim.

  gösterdiler. müşterilerde o kadar güven kalmamış anlayın.
 • bugün evde olmama rağmen başıma gelmiş olay. takip ediyorum, kargonun bana teslim etmek üzere kuryeye zimmetlendiği bilgisi girilmiş. işim var ama kargo gelecek diye bekliyorum. o da ne? mng kargo'dan mesaj var: "kargonuz adresinize getirilmiştir. bulunamadığınızdan şubemizde bekletilmekte olup, pazartesi almanız rica olunur." bir de telefon numarası var ama aradığımda açan yok.
  bu apaçık yalan söylemektir. ben şubeye gidip almak zorunda değildim. pazartesi gidip hesabını sorduğumda verecekleri cevabı merakla beklemekteyim.

  edit: benim gitmemi beklemeden bugün kargomu adresime teslim ettiler. evde yoktunuz demek yerine direkt bugün getirmiş olsalar bir sorun yoktu.
 • sürekli olarak evde kalan birileri varken, evde yoktunuz bahanesinin hesabını sormak için hevesle gittiğim şubelerinde, bir de taşınmış olduğumuzu öğrenerek bahaneyi bahanelikten çıkarttıkları da gözlemlenmiştir.
 • dün yine sözde evime gelmişler de beni bulamamışlar.
  müşteri hizmetlerine derdimi anlatmaya çabaladım. hattaki kadın kargomun henüz dağıtıma çıkmadığını iddia etti. ben de paket 2 gündür şubede, kargonun teslim edilmediğinden trendyolun bile haberi var. gelmişmişsiniz beni evde bulamamışmışsınız dedim. aynı şeyleri söylemeye devam etti.

  hem kapıya gelen adam bulamadık diye not koyar.

  nottan önce arar, numaram o paketin üstünde yazıyor.

  ne arayan var, ne geldik bulamadık notu.

  kargo takibi linkine bakıyorum, 2 gündür paket şubede görünüyor. dağıtıma çıkma falan yok.

  ayrıca telefonda konuştuğum kaltak da cümlenin yarısında iyi günler dileyip telefonu kapattı.

  yeter amk lan, sınavım var benim bunlarla mı uğraşıcam?!

  bekliyorum bakalım gelecek mi duş perdeleri.

  edit: hala gelen giden yok. paketim hala şubede görünüyor. (15:30)

  edit2: olayı trendyol müşteri hizmetlerine anlattım, mng kargoyu onlar aradı. ertesi sabah 9da getirdiler paketimi. mankafalar.
 • adresi (paketin üzerine gayet okunaklı ve düzgün bir biçimde yazılmış olmasına rağmen) etikete yarım geçirip. sonra da "evi bulamadık." diye ulaşamaması şekilde de oluyormuş. almaya gittiğinizde de afra tafra yapmaya yüz bulabiliyorlarmış bir de.
 • iyisi mi, siz hiç mng kargo'nun "geldik ama evde bulmadık" demesine kulak asmayın. çünkü yeteri kadar personel ve araba çalıştırmadığından kargoları gününde yetiştiremeyince sisteme direk olarak "evde bulamadık" ibaresini giriyorlar ve siz de bütün gün evde beklemenize rağmen internet sitelerinden kargonuzu sorgulattığınızda karşılaştığınız tablo karşısında "allah allah var bu işte bir tuhaflık" diyorsunuz ama aslında yok bu işte bir tuhaflık!
  çünkü bu işte işini düzgün yapamayan bir kargo sorunu var ama siz bunu tecrübe etmeden nereden bilebilirsiniz ki ? ve bu tecrübe etme durumu da insanı o kadar gerer ve aptal yerine konduğunu hissetirir ki yaşamayın gitsin..
  ama ne yazık ki aşama aşama bunu yaşayacaksınız bundan kaçış yok !
  evvelâ mng kargo'nun internet sitesinde "evde bulamadık" ibaresini gördükten sonra kargonuzu almak için kargonuzun olduğu şubeye gidersiniz, şubedeki çalışan size kargonun yetiştirilemediğini ve bu yüzden böyle bir bilgilendirme ile karşılaştığınızı anlatırken sanki daha önceden anlaşmışlar da sizle dalga geçiyorlarmışcasına siz kargo şubesindeyken kargo kuryeleri de sizin kapınızdadır ve sizi evde bulamazlar. bulamayınca da siz evinize döndüğünüzde kapı üzerinde "geldik ama evde bulamadık" yazılı bir not görürsünüz ve basarsınız küfürü. ardından kargo şubesini ararsınız ama açmazlar, bir daha ararsınız gene açmazlar, e bir kez daha ararsınız gene telefon açılmayınca ertesi gün olur ve siz yollara revan olursunuz. daha önce gittiğiniz kargo şubesine tekrar gider bu sefer içeri sinirle girersiniz ve itici tavırlarla konuşan çalışanlara ve onların umursamaz tavırlarına maruz kalır, "elimden bir kaza çıkmadan şu kargoyu alabilsem bari" diye içinizden geçirir, kargonuzu alır ve sinirle kargodan dışarı çıkarsınız. çıkarsınız ama ömrünüzden ömür gitmiştir. sizi bu kadar sinirlendiren insanlardan hesap soramama, şikayet etseniz bunun hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini bilmek sizi daha da deli etmiştir ve bir an da küfürler ve yeminler savurmaya başlarsınız bir daha mng kargo'yu kullanmayacağınıza dair fakat bu yeminler ta ki internette çok beğendiniz bir ürünü satın aldığınızda göndericinin mng kargo ile anlaşmalı olduğunu görünceye kadar geçerlidir.
  ama iyisi mi, artık ne siz, ne ben bir daha bu kargoyu kullanmamaya tekrar and içelim ve gelin hep beraber bukoli tarzı kargoların çoğalması duasına çıkalım...