şükela:  tümü | bugün
  • sonrasında tıpış tıpış gidersiniz istinye şubesine,elemanlarımız değişti ondan adresinizi bulamamışlar derler.daha önce onlarca defa kargo getirdikleri adresi herhangi bir gps ya da kullandıkları bir navigasyon cihazına filan kaydetmedikleri sonucunu çıkartırsınız siz de.teknolojiyi kullanmayan insana bağımlı bir sistemi olduğunu düşündürtür.bu arada işin ilginç tarafı bu bulunamama durumunu size cep telefonunuza mesaj atarak bildirir ama mesajdaki numara da ne hikmetse hiç açılmamaktadır.
  • yeni türkiye'de görmek istemediğimiz türde olaylardan biri. o kadar köprü, tünel, demiryolu yaptık ama şu kargo şirketleri sorununa bir çare bulamadık.

üzülüyorum elbette.
  • bu seferde kargoculara kafayı taktı. ösö bitti.
  • yurtiçi kargoda işten çıkarılan dağıtımcının mng kargoda işe başlaması olayıdır.
  • yurtiçi kargo'dan gelen evrakımın olduğu kargonun soyulduğunu da biliriz. ilk bir kaç gün, orda, burda, piknikte, valla az sonra gelicek gibi bişeyler dediler. birkaç günden sonra itiraf ettiler.

tabi ki inanmadım, gösterin emniyet tutanağını dedim.

gösterdiler. müşterilerde o kadar güven kalmamış anlayın.
  • bugün evde olmama rağmen başıma gelmiş olay. takip ediyorum, kargonun bana teslim etmek üzere kuryeye zimmetlendiği bilgisi girilmiş. işim var ama kargo gelecek diye bekliyorum. o da ne? mng kargo'dan mesaj var: "kargonuz adresinize getirilmiştir. bulunamadığınızdan şubemizde bekletilmekte olup, pazartesi almanız rica olunur." bir de telefon numarası var ama aradığımda açan yok.
    bu apaçık yalan söylemektir. ben şubeye gidip almak zorunda değildim. pazartesi gidip hesabını sorduğumda verecekleri cevabı merakla beklemekteyim.
  • is kulturu farki not olsun diye ekleme
    yer amerika new york
    amazon dan aliyorsun eger prime isen 4:00pm once al aksam en gec 8:00pm de teslim al ups zili calar varsan alirsin yoksan kapiya birakir gider isterse 5 bin dolarlik macbook pro olsun
    prime urun almadi isen o zaman 2 gun ayni sekilde
    diyelim iade edeceksin al kutuyu yanina herhangi bir ups usps fedex her ne ise yazicidan aldigin iade eticketini bantla ver sofore simdiye kadar 65 ekran 4k tv dahil makbuz fis bile almadim sorunda yasamadim.
  • katılmadığım durumdur.

internet alışverişlerimde aras ya da mng kargoyu tercih ederim. gelecekleri zaman arıyorlar ya da geldiklerinde ulaşamazlarsa da arıyorlar. işini doğru düzgün yapan firmalardan. işsizlik olsun diye firma karalamayın. yaşadığınız kötü bir tecrübeden dolayı tüm firmayı suçlamak nasıl bir işsizliktir.