şükela:  tümü | bugün
 • sonrasında tıpış tıpış gidersiniz istinye şubesine,elemanlarımız değişti ondan adresinizi bulamamışlar derler.daha önce onlarca defa kargo getirdikleri adresi herhangi bir gps ya da kullandıkları bir navigasyon cihazına filan kaydetmedikleri sonucunu çıkartırsınız siz de.teknolojiyi kullanmayan insana bağımlı bir sistemi olduğunu düşündürtür.bu arada işin ilginç tarafı bu bulunamama durumunu size cep telefonunuza mesaj atarak bildirir ama mesajdaki numara da ne hikmetse hiç açılmamaktadır.
 • yeni türkiye'de görmek istemediğimiz türde olaylardan biri. o kadar köprü, tünel, demiryolu yaptık ama şu kargo şirketleri sorununa bir çare bulamadık.

  üzülüyorum elbette.
 • yurtiçi kargoda işten çıkarılan dağıtımcının mng kargoda işe başlaması olayıdır.
 • yurtiçi kargo'dan gelen evrakımın olduğu kargonun soyulduğunu da biliriz. ilk bir kaç gün, orda, burda, piknikte, valla az sonra gelicek gibi bişeyler dediler. birkaç günden sonra itiraf ettiler.

  tabi ki inanmadım, gösterin emniyet tutanağını dedim.

  gösterdiler. müşterilerde o kadar güven kalmamış anlayın.
 • bugün evde olmama rağmen başıma gelmiş olay. takip ediyorum, kargonun bana teslim etmek üzere kuryeye zimmetlendiği bilgisi girilmiş. işim var ama kargo gelecek diye bekliyorum. o da ne? mng kargo'dan mesaj var: "kargonuz adresinize getirilmiştir. bulunamadığınızdan şubemizde bekletilmekte olup, pazartesi almanız rica olunur." bir de telefon numarası var ama aradığımda açan yok.
  bu apaçık yalan söylemektir. ben şubeye gidip almak zorunda değildim. pazartesi gidip hesabını sorduğumda verecekleri cevabı merakla beklemekteyim.

  edit: benim gitmemi beklemeden bugün kargomu adresime teslim ettiler. evde yoktunuz demek yerine direkt bugün getirmiş olsalar bir sorun yoktu.
 • sürekli olarak evde kalan birileri varken, evde yoktunuz bahanesinin hesabını sormak için hevesle gittiğim şubelerinde, bir de taşınmış olduğumuzu öğrenerek bahaneyi bahanelikten çıkarttıkları da gözlemlenmiştir.
 • dün yine sözde evime gelmişler de beni bulamamışlar.
  müşteri hizmetlerine derdimi anlatmaya çabaladım. hattaki kadın kargomun henüz dağıtıma çıkmadığını iddia etti. ben de paket 2 gündür şubede, kargonun teslim edilmediğinden trendyolun bile haberi var. gelmişmişsiniz beni evde bulamamışmışsınız dedim. aynı şeyleri söylemeye devam etti.

  hem kapıya gelen adam bulamadık diye not koyar.

  nottan önce arar, numaram o paketin üstünde yazıyor.

  ne arayan var, ne geldik bulamadık notu.

  kargo takibi linkine bakıyorum, 2 gündür paket şubede görünüyor. dağıtıma çıkma falan yok.

  ayrıca telefonda konuştuğum kaltak da cümlenin yarısında iyi günler dileyip telefonu kapattı.

  yeter amk lan, sınavım var benim bunlarla mı uğraşıcam?!

  bekliyorum bakalım gelecek mi duş perdeleri.

  edit: hala gelen giden yok. paketim hala şubede görünüyor. (15:30)

  edit2: olayı trendyol müşteri hizmetlerine anlattım, mng kargoyu onlar aradı. ertesi sabah 9da getirdiler paketimi. mankafalar.
 • adresi (paketin üzerine gayet okunaklı ve düzgün bir biçimde yazılmış olmasına rağmen) etikete yarım geçirip. sonra da "evi bulamadık." diye ulaşamaması şekilde de oluyormuş. almaya gittiğinizde de afra tafra yapmaya yüz bulabiliyorlarmış bir de.