şükela:  tümü | bugün
  • iett'nin sonunda çıkardığı telefon uygulaması.

hareket saati uygulamasından sonra ilaç gibi geldi. özellikte duraktan hangi otobüslerin geçtiği, otobüslerin ne zaman geçecekleri bilgisi ve hatlara göre filtreleme özelliği güzel olmuş.

https://itunes.apple.com/…/mobiett/id680243755?mt=8
  • çok eleştirilmesine karşın ortalamanın üzerinde bir uygulama.
  • samsung galaxy s3'umde hicbir ozelligi calismayan uygulama.
  • geç bile kaldınız dedirten, türkiye'ye dönünce mutlaka telefonuma indirizleyeceğim müthiş uygulama(dır umarım).
  • karmaşık ve zor aplikasyon.

örneğin a noktasından b noktasına gidişi aktarmalar, yaya, otobüs, raylı sistem, vapur birleşimleri ve alternatifleriyle veremiyor. bunun için gerçek bir altyapı gerekli.
  • cezan buna güvenip alternatiflerine bilmediğim için beni yolda bırakmışligi ve bağlantı sorunları olsa da güzel bir uygulama. çoğu zaman hayat kurtaran cinsten.
  • libadiye caddesi dsi durağından bildiriyorum; tamamen yalan dolan uygulama. 3dk sonra gelecek dediği otobus 20dk'dir gelmiyor. ayrica diger hicbir otobüs de burada yazan zamanlara göre gelmiyor. düşünce güzel uygulama kötü
  • malesef olması gerekenin çok uzağında aplikasyon. ne duraklar doğru düzgün, ne tarifeler güncel.
  • kullanılmasını tavsiye etmediğim iett uygulamasıdır. bunun yerine 3n.iett.gov.tr'yi kullanın. 2 haftadır kullanıyorum ve mutluyum. anlamadığım bir nokta var. junior olarak web yazılımda iş arayan bir insanım. ucundanda mobil uygulama programlamayı öğreniyorum. yani az çok sistemin mantığını kafamda kurabiliyorum. arkadaş şimdi otobüslere gps sistemi falan koydun eyvallah. belki gps olmayıpta duraklarda otobüsle iletişim halinde olan bir alıcı-verici sistem vardır falan onu bilemem ama sonuçta otobüslerin hareketleri bir şekilde iett'ye aktarılıyor. muhakkak bu bilgilerin toplandığı bir veritabanı vardır. arkadaş 3n.iett.gov.tr takır takır anlık bilgi sağlarken, bu uygulama bilgileri nereden çekiyorda daha bir kere bile doğru gösterdiğine denk gelmedim anlamıyorum. bakıyorsun mobiett'ye göre gelmesi gereken otobüs için beklediğin yerden 2-3 durak ötede gösteriyor, 3n'e bakıyorsun daha 15 durak ötede. bir iki kere mobiett'ye güvenipte 20 dakika otobüs beklemişliğim var. hemde 20 dakikada 2 kere hayali olarak otobüsün gelmiş olduğunu göstermesine rağmen.

3n.iett.gov.tr'yi kullanın, kafanız rahat olsun. he tabii her iett zımbırtısı gibi buna da %100 güvenmemek gerekir ama bugüne kadar yanıltmadı beni.
  • haliç'i `:(bkz: golden horn olan)` kara parçası olarak kabul eden uygulama.
    eyüp devlet hastanesinden taksim meydanı'na gitmek istediğimizde miniatürk durağına kadar yürüyüp 36t'ye binmeyi önermektedir. oysa eyüp devlet hastanesi ile miniatürk arasında "haliç" bulunmaktadır. saltanat kayığı ile karşıya geçilebilirse demek.