şükela:  tümü | bugün
  • 21.yy gelişen teknolojisi ile birlikte ortaya çıkan yeni meslek türüdür. yeni nesil telefonların yüksek çözünürlük sağlayan fotoğraf çekim özellikleri ve fotoğraf filtreleri ile gelişen bu yeni meslek dalı, aklını ve gözünü kullanabilene ciddi getirileri olacak türdendir.

    çevremde tanıdığım, bizzat şahit olduğum bu işi yapan bir kişi vardır, buyrun sitesi: yemek kayseri'de yenir

    en son samsung galaxy s8 edge plus kullanıyordu -model olarak yanılıyor olabilirim ancak marka samsung eminim- değiştirmiş olabilir. ama incelerseniz, çok kaliteli iş çıkardığını ve bunun bir iş olarak yapılabileceğini görürsünüz.

    not: yukarıda ki sayfanın pr'ı değildir. şahit olduğum bir gerçek bilgi olduğu için paylaştım.
  • çok değil birkaç yıl öncesine kadar görece üst seviye ekipman kullanılan fotoğraf gruplarında telefon ile fotoğraf çekerek etkinliklere katılmak hoş karşılanmıyor, hatta engelleniyordu. şu an biraz da son trendler ve 'gereklilikler' sonucunda bu dal ortaya çıktı. işi filtre yapıyor diyerek eleştiriliyordu fakat artık iş biraz da o filtreyi ve efektleri doğru kullanabilme noktasına dönüştü. hızlı ve basit fotoğraf editleme, bu olayın temel noktası.

    kişisel görüşüm modern sanat adı altında pazarlanabilecek olması fakat hiçbir zaman bir manuel fotoğraf makinesi ile çektiğinix fotoğrafım keyfini veremeyeceği yönünde.