• sigorta bilgi ve gözetim merkezi'nin app store ve google play store'da yayınlanan uygulaması.

uygulama ile artık kaza tutanaklarını tutmak için gerekli matbu doküman kullanmaya gerek kalmamış.
    sigorta bilgi ve gözetim merkezi'nden gelen maildeki bilgileri aynen yapıştırıyorum.

"
    sayın üyemizin dikkatine,
    konu: sbm - mobil kaza tutanağı uygulaması hakkında
    tarih: 01.10.2014
    sayı: 2014-10634
    ülkemizde yılda ortalama 900 bin maddi hasarlı kaza gerçekleşmekte ve bu kazalarda sigortalılar tarafından doldurulan kaza tespit tutanaklarındaki tüm bilgiler şirketler tarafından manuel olarak sistemlere girilmektedir.
    sigortalılarımızın tutanağı daha kolay doldurmaları, sigorta şirketlerinin hızlı aksiyon alma isteklerini karşılayacak, gelişen teknoloji ve mobil cihazların avantajlarını kullanan uygulamamız mobil kaza tutanağı, app store ve google play store da yayına alınmıştır.
    mobil kaza tutanağı uygulaması ile birlikte kaza tespit tutanakları akıllı telefonlardan kolay ve hızlı doldurulabilir, işlem tamamlandığı anda tutanak bilgileri merkezimize “online” olarak oluşur. sigorta şirketlerinin hasar süreçleri de mobil uygulama ile daha hızlı, etkin yeni bir boyut kazanacaktır.
    mobil kaza tutanağı, birçok kolaylığı da beraberinde getiriyor. bunlardan sadece birkaçını şöyle sıralayabiliriz:
    • ktt formunun taşınmasına gerek kalınmaması
    • ruhsat, ehliyet fotokopisi ve kaza resimlerinin çıktısının alınmasına gerek kalmaması
    • tutanağın anında sigorta şirketlerine iletilmesi ile zaman kaybının önlenmesi
    • daha az bilgi ile daha hızlı tutanak girişinin sağlanması
    • uygulamadaki yönlendirmeler ile tutanak girişindeki hata oranının azaltılması
    • kazaların sonuçlanma süresinde azalma
    • kare kod ve profil işlemleri ile poliçe bilgilerine hızlı erişim
    değerli paydaşlarımız uygulamanın detaylı kullanım klavuzu ekte yer almakta olup, sigortalılarınızın bu uygulamayı kullanmaktan memnun kalacağını hatırlatırız
    saygılarımızla,"
  • cidden mal bir toplum olduğumuzun göstergesi uygulama.

millet sanal zannedip, uygulamaya olmayan kaza bilgilerini giriyormuş.

bir dakika önce gelen mail:

"sayın üyemizin dikkatine,
    konu: sbm – mobil kaza tutanağı uygulaması ile yapılan hatalı girişler hakkında
    tarih: 02.10.2014
    sayı: 2014-10668
    01.10.2014 tarihli ve 2014-10634 numaralı duyurumuz ile mobil kaza tutanağı uygulamamızın app store ve google play store'da yayına alındığı iletilmiştir.
    ancak yapılan gözlemlerimizde sektör paydaşlarımızın gerçek dışı veriler ile sisteme tutanak girişi yaptıkları gözlemlenmiştir. uygulama gerçek ortamda yayında olup, giriş yaptığınız tutanaklar ile sigorta şirketlerinin hasar süreci başlamaktadır.
    bu kapsamda test amaçlı girdiğiniz kaydınız varsa şirketinizi arayarak ilgili kaydın iptale alınmasını talep etmeniz önem arz etmektedir."
  • guzel gorunen uygulamadır. ama keske adı kaza mobil tespit tutanagı olsaymıs.
  • efsanevi bir düşünce. uygulamayı indirdim, biraz inceledim ve her şey düşünülmüş. henüz kullanmadım, umarım kullanmam da, umarım kimse kullanmaz, ama bazen kullanmak zorunda kalabiliyoruz. daha önce kaza yapmış biri olarak o işlemlerin ne kadar zahmetli olduğunu az çok gördüm. bu uygulama her şeyi basitleştirmiş.

(bkz: bravo)
  • programı kurup inceledim. bizim ülkeden beklenmeyecek derecede başarılı, ergonomik ve kullanışlı bir program. hayret ettim doğrusu.

böyle fikirler mütemadiyen devletin, yarı özel ve özel kuruluşların aklına sürekli gelir. ama ortaya çıkan sonuç/ürün/program o kadar prematüre, o kadar ergonomi yoksunu ve kullanışsız olur ki, kullanmaya illallah edersiniz. güzel bir fikrin berbat bir uygulamayla yitirilişine tanık olursunuz.

bunda öyle olmamış işte. "inşallah asla kullanmak zorunda kalmayız" diyerek indirilesi, bulundurulası.
  • sezarın hakkı sezara diyerek, ilgili kuruma teşekkür ediyoruz.

kaza tespit tutanağı düzenleyenler bilirler, o kazayı çizme anı insanı öldürür. cadde, sokak araçlar... herkesin kalemi kuvvetli değil neticede. düzgün çizilemiyor bu yüzden. tam da bu nedenle uygulama çok isabetli oldu.
  • epey başarılı bir uygulama gibi görünüyor. adım adım yönlendirmesiyle panik haldeyken atlanacak unsurların önüne geçebilir. umarım kullanmak zorunda kalmam
  • pişkin barzoların çokluğu nedeni ile şimdilik güvenemeyeceğim uygulama.

kağıda attığı imzayı bile reddetmeye çalışan çakallar varken, işe yarayacağını sanmam.
hesabın var mı? giriş yap