şükela:  tümü | bugün
  • bazen guncelleme yaptiginizda aldiginiz tek seyin eklenmis reklamlar olan dalga.
  • yapı ve kredi bankası başta olmak üzere bazılarının "resim çekme ve görüntü kaydetme" gibi yeni izinler isteyerek insanların özel hayatına tecavüz etmeye başlayan, ileride dikkatsiz ve bilgisiz çok insanın canını yakmaya gebe icat.
  • (bkz: #49917237)
  • günlük en çok kullanılan mobil uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz efem.
  • fotoğraf editlemek için hem ios hem de android için bir çok uygulama mevcut. bugüne kadar vsco ya sıkışmıştım, piyasada başka neler var dedim, aylardır bu uygulamaları deniyorum, inceliyorum karşıtıryorum ve birkaç tane çok iyi uygulamaya rastladım sonunda. evet filtreleri vsco'nun en büyük avantajı, onun dışında fotoğrafları düzenlerken beni çok kısıtladığını farkettim, ve diğer uygulamaları görünce gerçekten boşu boşuna vsco ya sıkışmışım dedim bunca zaman.

şimdilik favorilerim snapseed ve de polarr ama diğer uygulamaların da bunlara karşı avantajları yok değil.

8 uygulama üzerinden şöyle bir incelemeye ulaşabilirsiniz:

https://www.alve.com/…tograf-duzenleme-uygulamalari
  • şu ara revaçta olan işlerden biri. bu işi yaparak çok para kıranlar var. aldı başını gidiyor. ilginç bir fikir bulup minik bir yatırım yapmak gerek. insanlar en çok öğrenime yatırım yapıyorlar, bununla ilgili bir şeyler yapılabilir. doğru bir şekilde dil öğreten ve insanların ilgisini perçinleyen bir uygulama yapılıp destek alınırsa bununla ilgili ortaya güzel bir sonuç çıkabilir.
    mesela internet siteleri olan kişiler mutlaka mobil uygulama yapmalı/tırmalı...
  • eger yazılım bilmiyor ve teknoloji sektorune hakim degilseniz fikrinizi mobil uygulamaya gecirmek ve bir aplikasyon yazılımı yapmak icin cok riskli bir durum. neticede fikrinizi bir yazılım firmasına veya yazılımcı kişiye acıklayacak ve yazılım ucretini ödeyerek mobil aplikasyonu yaptıracaksınız sonra android- google play ve ios apple market uzerinde yayınlayıp insanların cep telefonlarına indirmesini saglayarak bir sekilde para kazanacaksınız. pekiiiiii parasını ödeyerek yazdırdıgınız bu mobil uygulamasının koruma ve kopyasının yapılmamasının sağlama garantisi var mı ? neticede yazılımcı sizin fikrinizi yazdı ve aplikasyonun tum kodları , yazılım işlemi ona ait yani tekrar baska bir isimle bu aplikasyonun aynısını tekrar emek sarf etmeden kopyasını yapamaz mı veya baskasına satamaz mı ? ucuk acık ve net olmayan bir sektor.
    hadi patentini alayım ve uzerime tescil ettireyim deseneiz bile yazılımcı icinde ufak degişiklikler yaparak farklı bir versiyonunu olusturma imkanı yok mu ? mutlaka yazılım öğrenip kendimiz veya bir ekip kurarak mı yapmamız lazım ?
  • maksat emek çalmak ise patent alınsa dahi neredeyse her sektörde çalıntının çok kolay olduğunu düşünüyorum. tekstil yada teknoloji çok doğru bir örnek olmasa da en kolayını gıda ve tasarımda sürekli yaşıyoruz zaten. doğru zamanda doğru işi yaptığınızda orjinal olan app yada ürüne dandik bir muadil olmaktan öteye gidilemeyecek durumdur. angry birds oyununda 2 günde parlayıp telif hakkı yüzünden şirketleşip ışık hızında kapanan firmalar da biliyoruz.

muadil yada çalıntı eleştirsi yapmaktansa hızlıca girmemiz gereken bir sektör olduğunu düşünüyorum. örnek olarak hem başarılı hem umut vadeden hem de iyi bir performans gösterilmiş türk oyunlarından birini de şiddetle tavsiye ederim

android
    ios