şükela:  tümü | bugün
 • bazen guncelleme yaptiginizda aldiginiz tek seyin eklenmis reklamlar olan dalga.
 • yapı ve kredi bankası başta olmak üzere bazılarının "resim çekme ve görüntü kaydetme" gibi yeni izinler isteyerek insanların özel hayatına tecavüz etmeye başlayan, ileride dikkatsiz ve bilgisiz çok insanın canını yakmaya gebe icat.
 • günlük en çok kullanılan mobil uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz efem.
 • fotoğraf editlemek için hem ios hem de android için bir çok uygulama mevcut. bugüne kadar vsco ya sıkışmıştım, piyasada başka neler var dedim, aylardır bu uygulamaları deniyorum, inceliyorum karşıtıryorum ve birkaç tane çok iyi uygulamaya rastladım sonunda. evet filtreleri vsco'nun en büyük avantajı, onun dışında fotoğrafları düzenlerken beni çok kısıtladığını farkettim, ve diğer uygulamaları görünce gerçekten boşu boşuna vsco ya sıkışmışım dedim bunca zaman.

  şimdilik favorilerim snapseed ve de polarr ama diğer uygulamaların da bunlara karşı avantajları yok değil.

  8 uygulama üzerinden şöyle bir incelemeye ulaşabilirsiniz:

  https://www.alve.com/…tograf-duzenleme-uygulamalari
 • şu ara revaçta olan işlerden biri. bu işi yaparak çok para kıranlar var. aldı başını gidiyor. ilginç bir fikir bulup minik bir yatırım yapmak gerek. insanlar en çok öğrenime yatırım yapıyorlar, bununla ilgili bir şeyler yapılabilir. doğru bir şekilde dil öğreten ve insanların ilgisini perçinleyen bir uygulama yapılıp destek alınırsa bununla ilgili ortaya güzel bir sonuç çıkabilir.
  mesela internet siteleri olan kişiler mutlaka mobil uygulama yapmalı/tırmalı...
 • maksat emek çalmak ise patent alınsa dahi neredeyse her sektörde çalıntının çok kolay olduğunu düşünüyorum. tekstil yada teknoloji çok doğru bir örnek olmasa da en kolayını gıda ve tasarımda sürekli yaşıyoruz zaten. doğru zamanda doğru işi yaptığınızda orjinal olan app yada ürüne dandik bir muadil olmaktan öteye gidilemeyecek durumdur. angry birds oyununda 2 günde parlayıp telif hakkı yüzünden şirketleşip ışık hızında kapanan firmalar da biliyoruz.

  muadil yada çalıntı eleştirsi yapmaktansa hızlıca girmemiz gereken bir sektör olduğunu düşünüyorum. örnek olarak hem başarılı hem umut vadeden hem de iyi bir performans gösterilmiş türk oyunlarından birini de şiddetle tavsiye ederim

  android
  ios
 • ömrü çok uzun olmayan teknolojik alan.

  yerini aynı kullanıcı deneyimini sağlayacak olan web uygulamalarına bırakacaktır.
 • reklam geliri belli olmayan bütün uygulamalardan korkacaksın. donunuzu almasa da donunuza kadar görür evelallah.

  (bkz: kullanım şartlarını okudum kabul ediyorum)
 • guncelleme olayinin boku cikmis olan hede. en azindan android icin boyle. hemen her hafta minimum 25 uygulama guncellemesi aliyorum. telefondaki uygulama sayisi ise 50 civari. kabaca her uygulama iki haftada bir guncelleniyor demek oluyor bu. "wirelesstan otomatik guncelleniyor zaten yeaa" falan denilebilir ama bir anda 25 tane guncelleme alan telefonun bunlari halledip kendisine gelmesi de 1 saat falan suruyor. nasil bir urun gelistirme sureci her 7-8 isgununde bir yeni bir version cikmanizi gerektiriyor hacilar?
 • günümüzde akıllı telefon , tabletler gibi cihazlara özel olarak kodlanmış ve tasarlanmış yazılımlara “mobil uygulama” denmekte.
  özellikle web sitelerinin mobil uygulamaları daha kolay kullanımlarından dolayı yaygınlaşmış durumda.