şükela:  tümü | bugün
 • ingilizce öğreten alarm programı ile kurdelesini kestiğim başlıktır.
  art arda 5 ingilizce kelime sorusu doğru bilindiği takdirde kapanan bir alarm olsa.
  alarm kurarken doğru cevaplanması gereken soru sayısı seçilebileceği gibi, alarm melodisi olarak da istenen müzik seçilebilirse tadından yenmez.
  yapın lan bu programı biriniz. (bkz: entry girerken duygulanmak)
 • ay-kez:

  ayna ayna uygulaması. bu uygulamayla fotoğrafını çeken kızımızın fotoğrafının altına "dünyanın en güzel kızı sensin kraliçem" yazıp tüm sosyal paylaşım siklerinde paylaşacak.

  patlama yapacağına böbreğimi basarım (zaten sağlam diil)
 • "ekşi sözlük android uygulaması sozlugun android gelistiricileri tarafindan acik kaynak kodlu olarak gelistirilmeli" yapisinin tarafimca dahil edildigi kume.
 • uygulama adı: ultimate stalker

  basitçe şöyle çalışıyor:
  stalklamak istediğiniz kişiyle ilgili hangi veri elinizde varsa bu uygulamaya giriyorsunuz, o uygulama size verdiğiniz doneyle ilişkilendirilmiş diğer tüm sosyal medya hesaplarını bir çırpıda önünüze getiriyor. (isim/soyad olur, eposta adresi olur hatta nick name bile olur. eğer yazılımcı görsel olaylarından da az çok anlıyorsa elimizdeki görseli yüklemek bile yeterli olabilir.)

  arayüz için fazla kasmaya gerek yok. ama sonuçlar için bir çeşit eşleşme puanı da verirse fevkalbeşer olur. yalnız çok can yakar, benden söylemesi.
 • uygulama adı: züğürdün çenesi

  çalışma şekli: ana ekrana tl veya usd cinsinden bir para miktarı giriliyor. ok tuşuna basınca yazılım sana o paraya neler yapılabileceğini söylüyor. x tane ev, y tane araba alınır gibi.
  yazılımda ayrıca kullanıcı çeşitli parametreleri seçerek veya devre dışı bırakarak isterse sadece kaç araba alınabileceğine, isterse sadece ev dışında neler alınabileceğine bakabiliyor.

  yılbaşlarında kullanımının artacağına inanıyorum. özellikle gazeteci esnafının imdadına yetişecektir.
 • yediğin yemek mikatrını ve aldığın kiloyu girerek ne kadar sıçtığını tartmak zorunda kalmadan hesaplayan bir programa ihtiyaç var sanırım.
 • radyo programında denk geldiğim, müşteri temsilcilerinin pek işine gelmeyecek fikirlerden biridir.

  http://www.aycaevhali.com/…iraderler-12-subat-2017/

  not: tam 45'nci dakikada başlıyor. bu arada podcast'i rahat dinlemek için üstteki radyo uygulamasını durdurun.
 • aklımda iki uygulama var keşke olsa da kullansam dediğim.
  birincisi konum alarmı şöyleki metroda trende otobüste rahatlıkla uykuya dalabilen biriyim. genelde ineceğim duraktan önce uyanmadığım pek olmamıştır ama bu her zaman bir risk tabi uykuya dalarken. şöyle bir alarm uygulaması olsa haritadan konumu seçip bu konuma seçtiğim uzaklık kadar yaklaştığımda (1 km - 500m vs.) alarm çalıp uyarsa.
  ikincisi ise ne kadar yasal olur tam emin değilim ama özellikle android için olmasını çok isterdim. trtarsiv sitesindeki videoları izleyebileceğim bir uygulama. android sistemli tv ye yükleyip şöyle keyifle çocukluğumdaki gibi "güler misin ağlar mısın?" izlemek iyi olurdu.
 • bu fikir uygulanırsa telif hakkımı isterim baştan diyeyim.

  (bkz: herkes bir gün 15 dakikalığına meşhur olacak)

  artık telefonun arka ve ön kamerası bu paylaşım çılgınlığında kimseye yetmiyor. herkes daha profesyonel paylaşım yapmanın derdine düşmüş durumda. peki televizyonlardaki sistemde en önemli etkenlere bakalım; "çoklu kameralar ve reji".

  bir gün herkesin kendi rejisi olacak ve bu çok uzun yıllar sonra olmayacak. bir uygulama düşünün. rejideki birçok alternatifin hepsine küçük çaplı da olsa sahip olsun. kameradan kameraya sadece rakamlarla geçişler, alt yazı ekleyebilme opsiyonu, gelişmiş grafik vb. ilk olarak bilgisayarda daha kolay başlatılabilir. youtuberların hepsinin kullanacağı bir uygulama olacak bu. istediği gibi geniş açı, yakın çekim vs hepsine tek bir tuşla yapabilecek.

  şu anda ikili görüşmeler zaten yapılabiliyor. aynı televizyonda muhabirin canlı yayına bağlanması gibi. ancak bu bahsettiğim kişisel reji uygulaması, kişinin tek başına bir televizyon kanalı kalitesinde program yapabilmesine olanak sağlayacak.

  gerçekleşebilmesi için öncelikle kablosuz kameraların ucuzlaması gerekir ya da bir bilgisayar kamerasının diğer bilgisayara kablosuz rahatlıkla bağlanması. uygulamanın arayüzünü oluşturmak tahminim çok zor değil. mobil uygulama olabilmesi için de kasma olayının az olması gerekir, biraz daha zamanı var gibi.

  benzerleri ya da örnekleri var mıdır bilmiyorum ancak video editing gerektirmeyeceği için pratik olan bir program olacak.
 • (bkz: grabean)