şükela:  tümü | bugün
 • çiftlik bank'ın boşluğunu doldurmak için açılmış yeni piramit satış sistemimiz herkese hayırlı uğurlu olsun. çiftlik bank'a para kaptırmış bir tanıdığımın facebook üzerinden gönderdiği davetiyle haberim oldu. çiftlik bank mağdurlarının imdadına hızır gibi yetişmiş.
 • http://mobilon.org/ adresinde de var olan aşağıda verdiğim linkten görülebilen loobi medya reklam bilişim e ticaret sanayi ve ticaret limited şirketi'ne ait olan kısa zamanda yüksek kazanç vaat eden ponzi scheme uygulaması.

  https://docs.google.com/…osyalari/mobilon_sunum.pdf

  konya ticaret odasının aşağıdaki linkten ulaşılabilen kaydına göre ise 10000 tl sermaye ile 06.12.2017 tarihinde selçuklu-konya'da* uğur derin tarafından kurulmuştur.

  http://www.kto.org.tr/…int.php?type=15&id=105194536

  boşlukta olan, para kaptırmak isteyen kolay para avcılarına duyurulur.

  edit: eklemeyi unutmuşum.

  konya ticaret odasına göre "63.12.01 - web portalı faaliyeti" nace kodu ile kurulmuştur.
  bu nace kodu için tanımlama "bilgisayar programlama ve danışmanlık faaliyetleri" olarak geçmektedir. iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını paylaşırlarsa reklam faaliyetlerinden gelir elde etme faaliyetlerinin yasal olup olmadığı görülebilir.

  edit2: sevgili mcspayer'in bilgilendirmesiyle uygulama web adresini değiştirdim. kendisine teşekkür ederim.
 • bugün eski bir arkadaşım tarafından aranıp ikna edilmeye çalıştığım oluşum. çiftlik bank gibi yüksek meblağlar dönmüyor. hedef kitleleri ayda 300-500 lira ek gelir kazanmak isteyenler.

  öğrenciler, ev hanımları gibi daha önceki ponzi sistemlere katılamayan kitleye hitap ediyorlar.

  sisteme 300 lira vererek giriyorsunuz. ( beni arayan arkadaş öyle söyledi) sonra izlediğiniz reklam karşılığı şirket hesabınıza 40 kuruş yatırıyormuş. saatte 1 reklam izleme hakkınız oluyormuş.
  0,40 tl * 10 saat gün desek, günde 4tl.
  4 tl gün * 30 gün desek, ayda 120 tl

  paranızı neredeyse 3 ay sonra zorla çıkartıyorsunuz. eğer paranızı 2'ye katlamak istiyorsanız yaklaşık 6 ay boyunca her saat sektirmeden video izlemelisiniz.
  (ya da üye yapmalısınız)

  özet: uzak durulması gereken fakir ponzisi
 • yakın zamanda patlayacak olan titan. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi gerçek bir fakir ponzisi.