şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kullanacak olan tüm aile bireylerinin fikrini ve onayını alın.
 • yüklü miktarda para, bir adet anne.
 • - allah aşkına mağazaya sülalecek gelmeyin. bi orta sehpa almaya on beş kişi gelen insanlar var. her kafadan bi ses çıkıyor. beyin meyin bırakmıyorsunuz adamda. bi de dört bir yana dağılmıyor musunuz, takip et artık edebilirsen.

  - yaramaz çocuğunuz/çocuklarınız varsa lütfen ya evde bırakın ya da elini bırakmayın. mağazanın içinde deli dana gibi koşturmalarını geçtim, ürünlere zarar veriyorlar. sonra arkanızdan iki saat koltuk, yatak siliyoruz.

  - bebek arabalarını daracık mobilyaların arasına sokup da iki saat cebelleşmeyin. hem ürünlere zarar veriyorsunuz, hem de rahat hareket edemiyorsunuz. çocuğunuzu 15 dakika kucağınızda taşısanız hiçbir şey kaybetmezsiniz. aksine rahat rahat yardımcı olunur size. sizi gözetlemekten işimizi yapamıyoruz.

  - lütfen size yardımcı olmaya çalışan satış temsilcisiyle konuşun. "hoş geldiniz" vs diyerek güler yüzle karşılanıyorsanız en azından nezaketen bi "hoş bulduk" diyin. kimse sizin at gibi suratınızı çekmek zorunda değil.

  - ve yine lütfen gerçekten alıcı değilseniz, her koltuğu, nevresimi, yastığı, yorganı açtırarak insanlara eziyet etmeyin. tek müşteri siz değilsiniz. bütün gün sizin peşinizde dolanamayız. ha alıcıysanız açtırın, bakın, inceleyin, zaten kimse size bir şey demez.

  - en önemlisi, fazla pimpirikli olmayın, kılı kırk yarmayın. emin olun bi şeyin üzerine ne kadar düşerseniz o şeyde o kadar sorun çıkıyor. rahat olun.

  hep ürün hakkında dikkat edilmesi gereken şeyler belirtilmiş, ancak bunlar da sizi en iyi ürüne götürecek önemli hususlar belirtmek isterim. bunlara dikkat etmediğinizde baştan savma bir muameleyle karşılaşabilir, yaptığınız yapacağınız en kötü alışverişi yapıp evinize dönebilirsiniz.
 • ileride üzülmemenizi sağlayacak hususlardır.
  benim tavsiyelerim şu şekilde olacak;
  - öncelikle parayı peşin ödemeyin.
  - sikayetvar.com'dan araştırın
  - ürünü aldığınızda anlaşma kağıdı imzalatın
  - ürün geldiğinde her köşesini inceleyin, sıkıntı varsa teslim almayın

  ben bu hatalara düştüm mü? tabiki evet
 • alırken hayvan tuzağı olmamasına dikkat edilmelidir.
  http://bit.ly/1utpiri
 • canınız sıkıldıkça, ihtiyacınız olmadığı halde, elinizdeki mobilya ile yaşarken ölmüyorsanız, ne bileyim bir tarafı elinizde kalmıyorsa almayın. al-ma-yın!!! hatta çürüyüp dökülmüyorsa evinize tadilat falan da yaptırmayın. sonra onlara para harcayıp da tatile, gezmeye param yok diye ortalarda da gezmeyin.
 • (bkz: e1 belgesi)
 • açık renkli ve az desenli olması, koltuksa oturunca içine gömülebilinmesi, kaliteli materyal kullanılarak üretilmiş olması, ergonomik olması ...
 • evlilik hazırlığı sebebi ile neleri dikkat edilmeli, uygun fiyata nerede bulunabilir gibi öneriler için yeşillendirme beklediğim hususlardır.
 • ne alırsanız alın, koltuk-kanepe-vitrin bilmem ne, altında ayakları olmasın, yani mobilya ile zemin arasında aralık kalmasın, mobilya yere tam otursun,
  bak yemin ediyorum bana çok dua edersiniz, çocuğunuz olur, komşunun çocuğu gelir ya da köpek-kedi sahibi olursunuz ve bunların o minik topları her nasılsa o lanet mobilyanın altına girer, önüne ne kadar engel de koysanız halı da sıkıştırsanız, o aptal oyuncak-top vb'ler o boşluktan mutlaka giriyor ve siz devamlı o aptal topu girdiği yerden çıkarmakla uğraşıyorsunuz.

  yere oturan mobilya alın, bak sırf sizin benim durumuma düşmemeniz için topu bıraktım, buraya bu uyarıyı yazıyorum. şimdi gidip yine o lanet topu kanepenin altından bulup, çıkarıcam.