şükela:  tümü | bugün
  • mobil kültür yaşam dergisi adı ile piyasaya sürülmeye hazırlanılan yaklaşık 145 sayfalık cep telefonu temalı aylık dergi. idéefixe'ten yaptığım bir siparişle birlikte elime ulaşan velakin bir reklam tarzı olduğunu farketmemin zor olmadığı oluşum. gel gör ki, söz konusu derginin fiyatı 4.000.000 tl'dır. (k.k.t.c.'de 5.000.000 tl. hatta!)
  • cep telefonu piyasası hakkında merak ettiğim ama kimseye soramadığım bütün sorulara cevap bulduğum; mizanpajını, stilini, yazılarını, her bişeyini beğendiğim dergi. piyasadaki hemen tüm telefonların özet incelemelerini çok tuttum. tarife listeleri sayesinde sonunda aycell'e geçmeye ikna oldum. yalnız umarım nokia 6600ın ikinci elinin 500 milyon olduğunu işkembeden sallamamışlardır.
  • hakkinda objektif olamayacagim bir konuda dergi cikarmi$lar, derginin icerigini bir kenara birakalim ve $oyle diyelim. $u gune kadar reklam geliri saglayamadigi icin batmi$ pek cok dergi gorduk duyduk ve hatta dahi okuduk. i$bu dergi mms, sms, logo ve melodi servisleri ile bu sorunun ustesinden gelmi$. gelirken ne yapmi$? bir nevi logo melodi katalogu olmami$sa da cok yakla$mi$. hatali bilgiler, mecburi haberler falan her dergide var, biraz daha dergi etkisini arttirirsa daha iyi olacak kanisindayim. be$bucuktan alti diyorum.
  • katalog diyerek haksizlik etmi$im, derginin ilk yarisinda reklam dolu iken ikinci yarisi cihaz spec'lerinin listelendigi sayfalarla dolu. toplam yuz kusur sayfa, 10-12 sayfasi falan reklam.
  • mp3 player incelemesi için aldığım ama aletlerin kaç mblık hafızaları olduğundan öte bilgi veremeyecek kadar yetersiz dergi, ki o konuda da yanlışlık yapmışlardı.
  • mayis 2007 sayisinda cep telefonlarinin arilari etkilemesinden dem vurarak, mobil dunyaya farkli acilardan bakmayi basarmis, cesaretli dergi.

(bkz: arilarin gizemli bir sekilde ortadan kaybolmasi)
  • bu aralar yeni bir telefon alacağım için ilk defa bu ay edindiğim dergi. fakat dergiden çok bir blog havası var ve içerikte biraz yavan geldi. amma velakin oldukça iyi olan yaprak kalitesi beni fazlasıyla şaşırttı.
  • son birkaç sayısın da sayfa sayısını iyiden iyiye azaltıp, içeriğinin yarısı oyun ve uygulama tavsiyeleri, diğer yarısı da üstünkörü incelemeler ile doldurmuş teknoloji dergisidir.
    ilk zamanlarına göre iyice kaliteyi düşürmüştür. gerçi eski kadrosundan da eser yoktur.

umarım bir an önce toparlanırlar da, okurlarını kapağına karı kız resmi basan diğer rakipleri ile muhattap etmezler.