• bir self servis uygulama geliştirme platformu. benzer ve başarılı uygulamalar yurt dışında da mevcut; mobiroller'ın da bunlardan hiç aşağı kalır yanı yok.

mevzu şundan ibaret; mobiroller'a kayıt oluyorsunuz ve bir şablon seçip site üzerinden uygulamanızı geliştiriyorsunuz. geliştirmek dediysem sakın kod falan yazacağınızı düşünmeyin. sürükle bırak, formları doldur, bitti gitti. çok cüzi ücretlere hem androidde hem de ios da uygulamalarınızı yayınlamak mümkün. üstelik native uygulamalar bunlar. şuan bir çok modül var uygulamanızda kullanabileceğiniz; çok yakında m-commerce modülü de geliyor duyduğuma göre. o gerçekten bir game changer olacak.

piyasada uzun süredir freelance iş yapan biri olarak, böyle işlerin otomatize edilmesinden çok memnunum. mobiroller'ın hitap ettiği piyasa webmasterdan bozma heriflerin 3bin-5bin aralığında yaptığı işlerin otomatik hale getirilmesinden ibaret, üstelik bu kırolardan çok daha ucuza yapıyorlar bu işi(aylık 39 dolardı en son). eğer büyüyebilirlerse, bizim işleri trolleyenlerin de köküne kibrit suyunu dökmüş olacaklar. o yüzden çok umut besliyorum.

bunun haricinde ekibin antalya kökenli olması da bu işin sadece ve sadece istanbul'da yapılacağı fikrinin ne kadar yanlış olduğunu göstermesi açısından önemli. ekipten bir-iki kişiyle bir kaç konferansta karşılaştım, tanışma imkanım da oldu. oldukça güzel hedefleri ve bunu yapacak kalibreleri de var. başarılar dileyelim.
  • şu an ücretsiz apk yapma ve yayınlama olanağı veriyor. yayınlama ücretli idi. şimdi ücretsiz, yalnız reklamlı yayınlıyorlar tabi apk nız kabul edilirse.

bu kıyağımı da unutmayın.
  • buradan uygulama yapıp yayınladığım sistem.

güzel düşünülmüş, kullanımı oldukça basit. ücretsiz uygulama yapıp yayınlayabiliyorsunuz. fakat uygulamanıza reklam koyup para kazanmak isterseniz eco pakete geçmeniz gerekiyor. bu durumda yıllık 250 tl ödüyorsunuz.

tamam bunlar normal, sıkıntı yok. sonuçta kod bilmeden bir şey bilmeden uygulama yapabiliyorsunuz. fakat sorun ulaşılamıyor olmaları. yaşadığım bir problemde veya sormak istediğim bir şeyde attığım maillerin hiç birisine cevap gelmedi. farklı zamanlarda 5 tane mail attım. bir tanesine geri dönüş olmadı. neyse ki ben aylık üye oldum. süresi dolunca yenilemeyeceğim. fikir ve uygulama olarak güzel fakat teknik destek konusunda kesinlikle sınıfta kalmış oluşum.
  • kod bilmeden uygulama yapıp yayınlayabileceğiniz en iyi mobil uygulama yapma sitesi.

ayrıca tasarladığınız uygulamanın apk'sini jet hızında mailinize atıyorlar.
  • kod bilgim yok ve buradan uygulama geliştirmeyi ve yayınlamayı düşünüyorum. önerisi olan var mı? veya farklı bir platform önerecek olan ya da kod yaz ulan hayvan herif diyecek birisi bile kutumu yeşilleyebilir.
  • daha sonra yapmayı düşündüğüm bir projenin uygulamasını yapmak için telefonuma indirdim 15 günlük deneme sürümü ile uygulama oluşturmaya başladım ne yapacağınızı biliyorsanız gayet basit bir kontrol paneli var bitirene kadar ön izleme panelinden denetleyebiliyorsunuz bitirdikten sonra apk yükle seçeneğine basıyorsunuz 20 dakika içinde uygulamanızı indirebileceğiniz linki gönderiyorlar bilgisayardan yaptığınız düzenlemenin bir saniye sonra telefonda kendisini göstermesi göze güzel görünüyor
  • deneme amaçlı bir şeyler yapayım dedim ultra amatörce, hemen telefon numarası istiyor. saçmalığın daniskası. ulan email diye bir şeyden haberin yok mu senin? ille boktan siteni kullandık diye hemen sana telefon numaramızı mı bayılmamız gerekiyor? sie.
  • kullanmakta olduğum site. gayet basit, blog tarzı bir arayüzü var ve muhteşem bir özgürlük sunuyor size. tabi tek eksiği müşteri iletişimsizliği. ilk zamanlarda anında cevap veren oluşum artık canı isterse cevap veriyor.

aynı zamanda nette geçmişten kalma birkaç olumsuz yorum var. adsense kodlarını, sizin kodlarla bütünleştiriyor ödeme yapsanız tarzında söylenmiş bu eleştiriler. doğru mu, yanlış mı bilinmez. gerçi doğru olsa ne olacak? en fazla ayrılacaksınız sistemden. ha benim gibi sabit bir müşteri kayıpları olacak ama olsun. :)

yine de beğendim. başarılarının devamını dilerim.
hesabın var mı? giriş yap