şükela:  tümü | bugün
 • bu kadar gec gelecegini bilseydim, the hunger games ile catching firei daha gec okurdum be kardesim.
  gerci askerligimin minik bi kismini yememi sagladilar o donemde.

  keske daha erken ciksa.
  katniss everdeene bisey olmasin ucuncu kitapta, bozusuruz suzanne abla.

  ayrica uclemeyle alakali olarak

  (bkz: mockingbird)
 • 24.08.2010 tarihinde yayınlanacağı bildirilen suzanne collins'in üçlemesinin son kitabı. açlık oyunları'nın finali ve mıntıkalara getirecekleri merakla bekleniyor...
 • amazon.com 'da 8.45$ 'a ön satışa çıkmış olan açlık oyunları'nın son kitabıdır. ülkemizde de 01. .09.2010'da satışa çıkacakmış. adı da alaycı kuş olacakmış.
  inşallah düzgün bir çeviri olur diyoruz, merakla bekliyoruz.
 • suzanne collins'in açlık oyunları serisinin 3. ve son kitabının adı.. kitapyurdu'nda satışa çıkmıştır..
 • (bkz: alaycı kuş)
 • 2 eylül itibariyle açlık oyunları serisinin son kitabı satışa sunulmuştur.
 • elime geçer geçmez kesintilere uğradığım için 48 saatte bitirdiğim, "keşke bitmeseydi daha yok mu?" dedirten, 2 gündür de rüyalarımda devam ettiğim kitaptır.

  --- spoiler ---

  peeta mellark sen bizim herşeyimizsin

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  kitabı henüz okumadım ki sonunu öğrenmek gibi bir aptallık yaptığım için de hevesim büyük bir öfkeyle yok oldu. katniss hanım peeta'yı seçmiş. allahın cezası kız. en başından beri ısınamamıştım peeta'ya ve büyük bir umutla gale'in ön plana çıkmasını beklemiştim.

  aşk romanı olmamasına rağmen katniss'in dengesiz duyguları okuyucuyu bir taraf tutmaya zorluyor. ilk iki kitapta gale yavaş yavaş olaylara dahil olmuştu ve son kitapta da iki aşk arasında kalma durumu daha belirgin olarak konuya dahil edilmiş yorumlardan anladığım kadarıyla. ben de bir heves suzanne teyze bir sürpriz yapacak diye umutlanmıştım. ikisini de seçmeseydi bari.. yazık oldu gale'e yaaa...
  --- spoiler ---
 • üçlemenin olmamış tek kitabı. konu, karakterler ve final... kitaba dair her şey hayalkırıklığı yarattı bende. ilk iki kitabın heyecanı asla yoktu, belki suç benimdir; kitabı okumadan kitabın sonunu öğrendiğim için ama az buçuk neler olacağı kestiriliyor. öncekileri okurken hiç bitmesin dediğim konu son kitapta bitse de gitseke döndü. sanki yazar da aynı hisle yazmış gibiydi.
  --- spoiler ---
  ama en fazla hazmedemediğim şeyler, son ana kadar katniss'in yanında olan gale'in sessiz sedasız yok oluşu, katniss'in bu durumdan dolayı rahatlaması... gale'in peeta gibi zorlama bir karaktere tercih edilmesi ve sonunda güme gitmesi*...
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  ilk kitap (bkz: the hunger games) tamamen heyecan yüklüydü, daha ilk sayfalarda muhteşem bir maceraya atılınıyordu.

  ikinci kitapta (bkz: catching fire), ilk kitapta heyecanla takip etsek de yabancı olduğumuz karakterlerin içine giriyor, daha ayakları yere basan bir hikaye okuyorduk.

  üçüncü kitap (bkz: mockingjay) bana biraz aceleye gelmiş gibi geldi. sonuçta filmi de gelecek, belki de senaryoyu hazır etmek için acele edildi, bilemiyorum.. neden dersek:

  - muhteşem bir devrim hikayesi beklerken ilk çeyrekte katniss hanım kızımızın ergenlik buhranları anlatılıyor..
  - sonra öğreniyoruz ki bir anda o efsane, güçlü, mıntıkaları neredeyse bir asırdır sömüren capitol hazretleri aslında ince bir ipliğe bağlıymış, hiç bir numarası yokmuş. e ne oldu şimdi? ben muhteşem bir devrim hikayesi bekliyordum, devrimle ilgili hiç bir şey anlatılmadı. bir şekilde oldu bitti?
  - koskoca heybetli yılan-mutant başkan snow maymun oldu..

  belki de çok büyük umutlarla aylarca beklemek büyük bir beklenti ve dolayısıyla hayal kırıklığı yarattı, bilemedim..

  bu açıdan ilk kitap daha heyecanlı olsa da oturmuşluk, hikaye bütünlüğü açısından 2 > 1 > 3 diyorum.

  --- spoiler ---