şükela:  tümü | bugün
 • baris manco kultur merkezi oldurulmaya calisuilmadan once modanin asi rak ortamlarinin bulustugu, icip, gitar caldigi, muhabbet ettigi yer idi burasi.hic vapur yanastigini falan gormedim.bir kez vapur ile ada donusu oradan indigimi hatirliyorsam da bu bir ruya da olabilir.

  foksiyonsuzluk maksimumda yasanirken lodoslu bir gunde catirdamis enteresan bir mimari sekil almistir.bir donem avam kamarasi denen rak gemisi buraya yanasip gecenleri yoldan cikarip rak ortamlarina alistirmistir.
 • eger hala oraya birileri gidip gitar calabiliyor duvara manowar yazabiliyorsa ne mutlu.amma baris manco kultur merkezi olduysa bir kultur bitti tukendi demektir benim nazarimda.isterim ki saclari kabar labar etnik dokunuslarla, heybelerle yesil cantalarla suslu genclik oraya gitsin meleyerek sarki soylesinler.
 • o kültür bitti tükendi, mendirekten sonra moda iskelesini de öldürdüler. artık modanın yaşlıları için ada vapuru kalkıyo ordan..
 • guzel bir ortamdir. eylul ayi sonuna kadar saat 16.30'da kiz kulesine motor kalkar buradan. o nedenle ilk once buraya gidip ada manzarasi esliginde bira icmek, buradan da kiz kulesine gecip biraya devam etmek guzeldir.
 • (bkz: şato/#420819)
 • karşısındaki balık lokantasının mimarisiyle bağlamsal uygunluğu yeni eklenen rüzgarlık bölümüyle artık (ve malesef) yakalayan iskele-cafe. sahibi beyefendinin (nezaketini ve konuk severliğini hep taktir etmemle beraber) kavrayamadığım bir mimari uslubu olduğunu teşhis ettiğim gün aramızda geçen konuşma şu idi:
  -efendim karşıdaki balık lokantamıza da bekleriz..
  -şu brandalı yer?...
  -evet, "jaws" o.. bakın yandaki şeffaflıklar gözleri, şu da yüzgeci..
  -biraz yan dönmüş...
  ne diyeyim müjdeler olsun pörtlek gözlü jaws artık kırmızı ışıklı kubbe brandasıyla yanlız değil.
 • söz konusu jaws'ın alt dişlerinin taştan üst dişlerinin ise ışıktan bina edilmiş olması da kişiyi engin moda manzarasına karşı derin duygulanımlara sevk etmekte de olsa, söz konusu köpekbalığının ağzını böyle hoyratça açarak içeride yemek yemekte olan şahısları sergilemesindeki muhtelif üst ve alt anlamları anlamak için jaws işletmecisi şahısla yapılan yukarıda sözü geçen sohbet kafi gelmemiştir. bence madem üst dişler ışıktan yapılacak idi, araya birkaç da kırmızı ampul serpiştirilmek suretiyle bir beşerin bacağını kapmış köpekbalığı hadisesi, bir enstalasyon tadında, üstelik de doludizgin tecrübe edilebilir, yaşamlarımız bir zerre olsun zenginleşebilirdi.
 • (bkz: jaws)
 • guzelim yapida trajik bir cafe/balik lokantasi* konuslanmistir. cafe'nin masalarinda cesitli boy ve renklerde sac telleri bulunabilir. restoran kuflu bir gorunum ve menuye sahiptir, garsonlardan eger konusmalari anlasilabilir ise sahne almakta olan ozdemir erdoganin bir ay kadar once ayrildigini* ogrenilebilir. isletme degistirilebilir, lakin kurbagali derenin kokusu baki kalir...
 • eskiden denize girilebilen mekanlardan artık otoyol geçmesi ekolunun son örneği olması beklenen;tarihi iskelesine berbat servisi ve pahalı menüsü buluna bir restaurant yerleştirilen pek güzel tarihi mekan.
  muhtemelen çocuklarımızın resimlerden görebileceği iskele.