• eski moda sinemasıdır. içinde bir adet 60 kişilik sinema salonu, bir adet 70 kişilik tiyatro, bir adet koltuklu 350, koltuksuz 600 kişilik konser salonu bulunacaktır.
  • anadolu yakasi'nin basina gelecek guzel seylerden biri. eminim ben dahil bir cok insani 'karsi' taraf ile baristiracak, besiktas'tan vapura binmeyi tekrar sevdirecek olan.
  • efsane oyunları izlemeye devam edeceğimiz yeni mekan.
    kurucuları inceleyecek olursak (bkz: tiyatro kurmak bizim işimiz)
  • anlaşılan o ki istanbul'da çok ihtiyaç duyduğumuz, nefes alabileceğimiz bir mekan olacak kendisi.
    kurucu ekibin gençliği, enerjisi bunu en iyi şekilde yansıtacaktır. diyorlar ki vizyonsuz özel filmler, workshop'lar, söyleşiler, oyunlar olacak... allam yerabbim, hadi çabuk açılsın!
  • sinematekiyle, konser alanıyla, tiyatrosuyla kadıköy'ün canı ciğeri olacak mekan. heyecanla bekliyoruz herkes gibi.
  • moda'nın başına gelen en güzel şeylerden biri olacak muhtemelen. kiminle konuştuysam komşularımdan, herkes heyecanla bekliyor.

benim en çok merak ettiğim şey ise, türkiye'de örneği olmayan hareketli sahnelerini görmek olacak. yıllar evvel, tıfıl bir gazetecilik öğrencisiyken kemal aydoğan ile bir röportaj yapmıştım. (hakikaten, tıfıl bir gazetecilik öğrencisinin dönem ödevi için röportaj yapma teklifini reddetmeyen bir adam kendisi.) röportaj sırasında bana türkiye'de tiyatro sahnesi anlayışının üniformik yapıdan kurtulamadığını, oysa dünyada aktif sahnelerle ilgili pek çok örneğin olduğunu anlatmıştı, tutkuyla. o zamana kadar, o üniformik yapıdan başka bir tiyatroya aşina olmayan benim için nasıl da şaşırtıcı ve "kafa açıcı" bir bilgilendirme olduğunu söylememe gerek yok sanırım. şu anda evimin hemen yakınında gerçekten güzel bir sanat merkezinin açılmasından daha heyecan verici bir şey varsa, o da tutkulu bir sanat adamının hayalini gerçekleştirme fırsatını bulduğunu biliyor olmam sanırım. sırf bunu biliyor olmak bile, keyfimi yerine getirmeye yetiyor aslında...

ha bu arada, ekibin haluk bilginer'le yaşanan sürpriz bir kırgınlıktan dolayı oyun atölyesi ile yollarını ayırdığı ve yeni bir projeye yelken açtığı söyleniyor. eğer bu iddialar doğruysa, haluk bilginer kadıköy'e yapabileceği en büyük iyiliği gerçekleştirmiş olabilir diye düşünüyorum.
  • istanbul'da, kadıköy-bahariye'de, halil ethem(etham) sokak'ta, büyüksün abi'nin hemen yakınında.
    oyunlar ve yakın ileri için planlanan diğer ayrıntılar burda mevcut. yani usulca diyor ki: bir tiyatrodan fazlasıdır bu mekân-ı cevher.

--- spoiler ---
    şu an için erken belki; ama ilerde testosteron'daki gibi şöyle bir klip görür müyüz acaba hamlet'ten de? içerikse oyuncu kral-kraliçenin ihaneti ifşa ettiği o müthiş bölümden olabilir hatta, olabilir mi?

hiç olmadı, kemal aydoğan'ın bugünlerde aldığı onlarca dilekten biri olsun bu da.

--- spoiler ---
  • haberini aldığımdan beri heyecan duyduğum bir oluşumdu. çok beğendim. kadıköy'ün dokusuna, bahariye'nin genç enerjisine çok yakışan bir mekan olmuş. çok güzel eserler izleyip, hayatımıza yeni güzellikler katacağız burada, hissediyorum.

bu şahane ekibin şansı bol olsun. insan olduğumuzu hatırlamak adına, böyle sanata dair girişimlerin sayısı daha çok artar umarım.
  • avrupa yakasında oturan biri olarak dün bahariyede sahafları gezerken keşfettiğim özel tiyatro. hamlet ve bütün çılgınlar sever beni sahnelenmekte şu sıralar. her oyunun ilk hafta biletleri 20 tl olacakmış.
  • buranın mimarı arkadaşa bir çift sözüm var:
    tuvalet kapılarına askı koymayı unutmuşsun la.

(bkz: nereye asacaklar)
    (bkz: montla sıç)
hesabın var mı? giriş yap