şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çakma saat satmasından şüphelendiğim site.
 • sürekli spam mail gönderen dandik sitelerden biri daha. mail listelerinden çıkmanın imkansız olduğunu söylememe gerek yok sanırım.
 • piyasada 300 tl'ye satılan bir saati, sahte olmasından korksam da daha önce alışveriş yapmış bir arkadaşıma güvenerek indirimden 90 tl'ye aldığım site. saati bayiye göstererek orijinalliğini de onaylattım ki 90 tl'ye inanmak istemedi adam. tabi siteyle hiçbir alakamın olmadığını ve alınan saatin zaten piyasaya sahtesinini sürülmesine gerek duyulmayacak bir moda markasına ait olduğunu da belirtmek gerek. büyük saat markalarında gerçekten o fiyata orijinal saat satıyorlarsa dışarıda birileri bizi fena silkeliyor demektir zira birçok modelde fiyatları piyasanın bir hayli altında.

  not: benim aldığım saatin gün ayarında bir sıkıntı var. eylül ayını 31 gün olarak aldığı için yılda bir kez bir gün ileri almam gerekiyor. benim için sorun yaratan bir durum değil. arkadaşımın aldığı saatin de arkasında derin bir çizik var yani bu tip defolar nedeniyle ucuza satıyor da olabilirler bilemedim.
 • saatleri hiç de çakma olmayan, işini gayet ciddi yaptığını deneyimleyerek gördüğüm site.

  ben de buradan alışveriş yaptım ve ürünüm paketleme de dahil gayet sorunsuz bir şekilde elime ulaştı. garanti belgesi vs. de hepsi elimde mevcut. millet olarak uygun fiyatlı gördüğümüz her şeyi, çakma, adi, defolu diyerek yaftalamaya o kadar alışmışız ki işini hakkıyla yapan böyle siteler ve ürünleri de arada kaynayıp gidiyor. ayrıca o çok bilinen sitelerden de her ürün mükemmel gelmiyor malum. ben "gold" gibi bir firmanın içinde mesajlarıyla sıfır diye gönderdiği telefonları bilirim ki o da ayrı bir entry konusu.

  elbette gerçek ya da sanal her alışveriş yaptığımız yerde bazı aksaklıklar olabilir. önemli olan ürünün arkasında durulması ve modasaat de bana o güveni yeterince verdi. kargolama konusunda sorduğum soruya anında döndükleri, dedikleri sürede de gönderdikleri için müşteriyle iletişimlerinin de gayet sağlıklı olduğu kanaatindeyim. lütfen sapla samanı ayırmayı artık öğrenelim.
 • outlet kısmından, lacivert-siyah renklerinde fossil marka bir saat beğenmiştim. ben indirim olaylarına biraz takık biriyim, yani ciddi indirimler görürsem acaba derim?

  1500'lerden 400'lere inmişti, ama outlettir dedim ve eticaret konusunda çok kuşkuları olan biri olarak saati sipariş verdim. sahte olabileceği yönünde endişem vardı. saatlere meraklı olanlar bilirler, ayırt etmek bazen gerçekten zordur.

  ama düşündüğüm gibi olmadı. koruma ve garanti belgeleri ile geldi fossil saatim. * benim gibi saat meraklılarına, önerebileceğim bir yerdir efendim.
 • arkadaşım için -hediye olarak- aldığım bir saatle ilgili kafamda bir “neden bu kadar ucuz” sorusu oluştu. bayrampaşa axis’te bir şubeleri var, üşenmedim gittim. oradaki beyefendiyle yirmi dakikadan fazla konuştuk, daha doğrusu o konuştu.
  sertifikaları, garanti belgelerini bam bam bam masaya vurunca, hak verdim. ama napacaksın işte, türkiye’de yaşıyoruz. kalbimizi kırmayan, duygularımızla oynamayan küçük esnaf kalmadı. bi avantaj, indirim görünce sorguluyoruz.

  merak edenler için, stührling saat aldım. epttavm’de 1800 küsür olan saati 400’e aldım neredeyse. beğenmeyen yallah ptt’ye…

  ptt fiyatı: https://i.hizliresim.com/o6l6aq.png

  edit: anlamını bilmeyenler için (bkz: outlet)
 • bana enteresan bir mesaj atmış firmadır.
  indirdik bekliyoruz
  bunun dışında, kendilerinden yaptığım tüm alışverişlerden memnun ayrılmışımdır.
 • fiyatlarının ucuz olmasının sebebi sanırım kalitesiz müşteri hizmetlerinin olmasından kaynaklanıyor.

  21.01.2017 tarihinde sipariş ettiğim saatin yanlış modelini gönderdiler olur öyle şeyler diyip 24.01.2017 tarihinde geri gönderdim fakat olaylar pek tahmin ettiğim gibi gelişmedi. saat kendilerine kargo tarafından teslim edilmesine rağmen 3 hafta boyunca kargonun henüz açılmadığını bahane ederek ertelediler daha sonra bana geri dönüş yapıp talep ettiğim model numarasını tekrar göndermemi istediler ki istediğim model iade ettiğim faturada yazıyordu. tekrar beklemeye koyuldum fakat bu defa stoklarda istediğim modelin kalmadığını farklı bir model seçmemi istediler peki ona da tamam diyip farklı bir model talep ettim.

  aradan bir hafta geçtikten sonra tekrar aradılar en son talep ettiğim saatin de stoklarda kalamdığını yeni bir model seçmemi istediler bu arada saati aldığım zaman yararlandığım indirimin sona erdiğini aynı fiyata sahip olan saati artık seçemeyeceğimi söyleyip aradaki fiyat farkını benden talep ettiler. kendilerin kaynaklanan süre kaybından dolayı beni suçladılar. kendileri ile kısa süreli bir tartışmadan sonra yeniden farklı bir model sipariş ettim abartmıyorum bu olay 4 defa gerçekleşti. sürekli yeni model seçmemi istediklerine rağmen stoklarda kalmadığını ileri sürerek siparişlerimi iptal ettiler. 5. defa model seçerek kendilerine sipariş verdim. bu arada seçtiğim tüm modeller sitede mevcut olup satışı yapılan saatlerdi.

  saat elime ulaşacak mı bilmiyorum şayet gelirse editlerim.

  edit: tahmin edeceğiniz gibi saat falan göndermediler ısrara parayı iade etmek istediler bende daha fazla mağdur olmamak için parayı aldım. bundan sonra kara listemin tepesindesin modasaat.
 • sakın diyeyim. amann bulaşmayın. aylardır 40tl parayı iade edemediler. ne zaman sorsam banka banka deyip geçiştiriyorlar. dünyanın öbür ucundan iade alıyorum üç gün sürmüyor, bu adamlar aylardır üç kuruşu yatırmadilar.