şükela:  tümü | bugün
 • bu gruptaki en büyük mantık hatası, solistinin adının fatma olması. fatma diye rockçı mı olur lan!?
 • dün gece çanakkale mask bar'da konser veren grup.

  tanımımızı yaptıktan sonra biraz konserden ve dün gece çanakkale'de sahne alan model'den bahsedelim:
  daha önce kendileriyle ilgili yazdığım entryden de anlaşılacağı üzere kendilerini pek sevdiğim söylenemez, bir türlü hoşlanmadım kendilerinden. konsere de başta arkadaş hatrı ve de ne bileyim belki ön yargılıyımdır bunlara karşı, bahaneyle ön yargım kırılır diyerek gittim ama çok açık söylüyorum ön yargıyı falan geçtim, nefret ettim kendilerinden. bunun nedenlerine gelmeden önce haklarını vereyim sahne performansları gayet başarılı. yiğidi öldür hakkını yeme demişler. ama gelelim kendilerinden nefret etmeme sebep olan duruma. sahneye geç çıktılar(bunda bir şey yok, kim vaktinde çıkıyor ki) fakat sorun bundan sonra başlıyor. sahneye geç çıkan sanatçı, grup vs. ne yapar ? seyirciden özür diler, kusura bakmayın der, bir şekilde seyircinin gönlünü alır. yanılıyor muyum ? peki model ne yaptı? insanları sıkış tıkış o mekanda saatlerce beklettiler, sonrasında mekana teşrif ettiler, orkestra elemanları sahneye çıktılar(tabii bunlar olurken gecikmeden dolayı ıslıklanıp yuhalanıyorlar) sahneye çok yakın olduğum için açık ve net şekilde ıslık ve yuhalamalara fatma turgut'un şu tepkiyi verdiğini gördüm. gruptaki arkadaşlarına dönerek, inin sahneden tarzında bir şeyler söyledi. bunu geçtik, yine konser başlamadan kısa süre önce, gruba yeni katıldığı söylenen elektrocu(gökçe ile de çalışmış kendisi) kaç saattir bekliyoruz, ayıptır diyen bir abiye, "gel dışarı gel" tarzında bir hareket yaptı. ve nihayet fatma turgut hanımefendi sahneye teşrif etti(tepkiler devam ediyor) tepki gösterenlere aynen şunu söyledi: "tepki gösteriyorsunuz ama hala buradasınız, çıkın öyleyse dışarı" tabii klasik geç kalma bahanelerini de sıraladı devamında, teknik aksaklık bıdı bıdı... fakat en ufak bir özür bile dilemedi grubu adına.

  evet sevgili dostlar, model'den hoşlanmayan ama ön yargısını kırmak adına ve de arkadaş hatrına dün geceki konsere giden bu kardeşiniz artık bu gruptan nefret ediyor. evet diyebilirsiniz, sen nefret etsen ne olur, etmesen ne olur kimsin ki ? son derece haklısınız fakat ben dün gece o mekanda gözlemlediklerimi sizlerle paylaşmak istedim. bu entry zamanın ötesine gider ya da en beğenilenlere girer hiç önemi yok. sadece, bu kadar kısa sürede bir anda şöhrete kavuşan bir grubun bu kadar ukala, küstah tavırlar içerisinde bulunmasını yadırgadım ve naçizane sizlerle paylaştım. sevgiler.
 • kendisine çok farklı hayran kitleleri edinmiş müzik grubu. bi kamu kurumunda çalışıyorum. arşive inmem gerekti. adıyamanli dindar bir arkadaş var arşive bakan. ama dindar kelimesinin hakkını verir kendisi, hassosudur. saf da bi abidir. iyidir. odasi da en aşağı katta kimse yoktur bu ve bilgisayarı vardır. arasıra kürtçe ilahi olduklarını sandığım muzikler dinler. neyse arşive yaklaştıkça bir tını geliyo şarkı gibi müzik gibi. lan dedim adam ilahi yardiriyo heralde yine. neyse yaklaştıkça sözler sesler netleşti ilahi beklerken aşk cesetler şekerden tabutlar çürük çilek kokuları kalbi atan ölü bedenler arasından ben girdim odaya gire gire, abiyle göz göze geldik. adam eşlik ederek olmak istediği pembe mezarliklardan arşive aniden geçiş yapmakta biraz zorlansa da sonra bi çayını içtim. hayati sorgularken içtiğim en güzel çaydı. tabi ben o abinin şarkıya eşlik edişini ne zaman hatirlasam kendi kendime sırıtıyorum. hayat bazen garip lan.
 • grubun ilk çıktığında normal insan görünümünde olan üyelerinin

  nasıl bu halden

  bu hale
  ve bu hale

  geldiklerini gerçekten anlayamıyorum..
  hayır insan böyle 5km öteden fark edilecek şekilde bir tipe sahip olunca noluyor? merak ettiğim o.
 • arkadaş bi siki de beğenin be diyecekken şarkılarını dinlememle fikrimi değiştirdim.
 • youtube'da açtım değmesin ellerimiz şarkısının akustik versiyonu var, dinledim..
  solist elinden gelen en iyi performansı göstermek için sesine, armoniye, ritme odaklanmış kasıyor.
  kırıtmadan, sırıtmadan. çocukların yaşı küçük ama enstrümanlara yaşlarına göre oldukça hakimler. çok çaldıkları, çok çalıştıkları o kadar belli ki. hareketlerinden, parmaklarından, gözlerinden tavırlarından. en sağlam akorları yağ gibi basmaya çalışıyorlar, acaip zevk alıyorlar aynı zamanda.
  bir icra var videoda, bir emek, bir ter.. hatta arkada mixte biri var, bazen vokale reverb veriyor. temiz iş çıkarmaya çalışıyorlar. solist kastıkça kasıyor..

  bizim ülkemizde götünden ter aksa, iki notayı bir araya getiremese de sırıtan, "beni sizler yarattınız" diyen, aldığı iki saatlik şan dersiyle götünü açıp sanatçı ilan edilen kişilere alışmış necip, kahraman türk milletinin video altındaki yorumlarına baktım falan..

  "abla ne içmiş", "yüzü buruşuyor bak kendi şarkısını söyleyemiyor", "bu hareketleri bir başkası yapsa spastik zannederler"..

  facebook sayfalarına girdim "bu tiplerle sizi sınırdışı ederler" falan gibi yorumlar..

  gözlerim doldu ya.. ne pislik bir halkız lan biz.. gerçekten.. hiç bir güzel şeyi haketmiyoruz.. adımıza uydurulan tüm fıkralar doğru, yok etmek isteyen her millet haklı..
 • çok tallihsiz bir grup. içlerinden bir tanesinin tipi düzgün olsa gelişine çakacaklar ama hepsi müebbet.

  çok üzülüyorum sözlük.
 • nasıl birden böyle popüler oldular, nasıl oluyor da bu grup için "rock" grubu diyen insanlar çıkabiliyor hala anlayabilmiş değilim.
 • rock müzik yaptığını iddia eden bir başka grup. son derece arabesk şarkı sözlerine, pop tarzında vokal yapan bir vokaliste sahip. gitar çalanları kliplerde göstermeseler, grubun ismi model olmasa ve sadece vokalin ad soyadından oluşsa, şu an yaptıklarından farklı bir şey ortaya çıkmayacak. ama bu şekilde çok yönlü yerine göre pop yerine göre rock gibi görünen yanarlı dönerli imajlarıyla daha bir ilgi çekici gösteriliyor. hatta bu sene okan bayülgen kendilerine destek vermiş. programında sık sık yer vermesinin yanı sıra jenerik müziği hazırlamışlar filan. ama yinede ben bu grubu, umut sarıkaya'nın bu hafta çizdiği karikatürle hatırlayacağım

  -üzülme hayatım...fiseyin emmi belki öldü ama hep bu şarkı ile yaşayacak...

  affet bu gece ölmek istedim
  pembe bir mezarlık olmak istedim
  şekerden tabuta girmek istedim
  seni çok özledim
  tiriviri viri istedim
 • müzikleri kadar düşük nitelikli bir grup. pembe mezarlık gibi ciddi olmayan şarkıları ile işe yaramaz türk pop müziğinde bu denli yer edinmelerinin bir tesadüf olmadığını düşünüyorum.