şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
  • -burçlar

insanın deneyimleri ve öğrendikleriyle kendine has sürdüreceği bir hayatı aynı tornadan çıkma ve saçma sapan cümlelerle her gün tekrarlayarak insanlara hayal satmak kadar saçma çok az şey vardır.

-sosyal medyada ilgi çekmek için saçma sapan şeyler yapmak

istediğin kadar ilgi çek, takip edil, hatta paraya para deme...

ağırbaşlılığı ve bilgisiyle kendisine güveninin ve göreceği saygının altyapısını oluşturmak yerine başkalarının yaptığını sorgulamadan yaparak değersiz bir yığına dönüşmek niye daha çekici gelir ki bir insana?

-savunduğu veya bildiğinden emin olduğu bir şeye ters ve kendi içinde mantıklı bir görüşe kendi fikirleriyle değil de sürü psikolojisinin etkisi altında kalarak karşı çıkma...

dünyada her şey %100 kesinliğe sahip değil. dünya da insanlar da tartışa tartışa ve yanlışları ya acı bir şekilde bizzat deneyimleyerek ya da başkalarından görerek öğrendiler.

konfor her zaman aynı rahatlığı vermez.
  • sosyal medya.
    ekşi sözlük
  • (bkz: ateizm)

bazı kişiler ateist olarak meselelere daha akılcı bakabildikleri sanrısına sürüklenir. neredeyse hiçbir şey bilmeden, hiçbir şeye kafa yormadan otomatik olarak salt bir yaratıcıya inanmadıkları için aydınlandıklarını zannederler.
  • likedır net.

aldikca daha zevk veriyor sanirim.
    bir de almak icin gotunu verenler de var.
    parayla da alinabiliyor.
  • (bkz: iphone)
  • din etkisini yitirip bilim mi olucak dedirten sorudur gündem malum...
  • kesinlikle akıllı telefonlar.beyin uyuşturucu cinsten.
  • ayfon
  • tüketim. bunca felaketi getiren de şuursuz tüketim alışkanlıklarımız. mesela şu an eve tıkıldık ve büyük çoğunluğumuz şimdi de spotify playlist, oyun, film, kitap vs arayışında. tüketim şu anda da dijital alanda patlama noktasında. kaç kişi iki dakka gökyüzüne bakıp hülyalara dalmayı becerebiliyor ki. herkes hayattan bi çalışmayı bir de tüketmeyi ögrenmiş. kim bilir ne kabiliyetler gizli arasalar içlerinde ama çoğu şu an 3. dizisinin 5. sezonunun karşısında koltukta sızdı kaldı. velhasıl tüketim aynı afyon gibi, uyuşturucu gibi sen aldıkça baronlar kazanıyor sana da kafasını yaşamak kalıyor. ta ki bir covid-19 narkotik baskınına kadar.
32 entry daha