• likedır net.

aldikca daha zevk veriyor sanirim.
    bir de almak icin gotunu verenler de var.
    parayla da alinabiliyor.
  • din etkisini yitirip bilim mi olucak dedirten sorudur gündem malum...
  • kesinlikle akıllı telefonlar.beyin uyuşturucu cinsten.
  • ayfon
  • tüketim. bunca felaketi getiren de şuursuz tüketim alışkanlıklarımız. mesela şu an eve tıkıldık ve büyük çoğunluğumuz şimdi de spotify playlist, oyun, film, kitap vs arayışında. tüketim şu anda da dijital alanda patlama noktasında. kaç kişi iki dakka gökyüzüne bakıp hülyalara dalmayı becerebiliyor ki. herkes hayattan bi çalışmayı bir de tüketmeyi ögrenmiş. kim bilir ne kabiliyetler gizli arasalar içlerinde ama çoğu şu an 3. dizisinin 5. sezonunun karşısında koltukta sızdı kaldı. velhasıl tüketim aynı afyon gibi, uyuşturucu gibi sen aldıkça baronlar kazanıyor sana da kafasını yaşamak kalıyor. ta ki bir covid-19 narkotik baskınına kadar.
  • avm, marka fenomenliği, goy goy, bilinçsiz tüketim, online oyunlar, sigara, içki, boşa geçen her şey
  • siyasettir. insanları öyle etkilemiş ki rol modelleri, ustaları, şeyhleri, putları, liderleri dün bir şeye beyaz dediğinde ölümüne savundular. bu gün aynı beyaza siyah diyen liderlerini yine ölümüne savunuyorlar.
  • -dinler/inançlar/tarikatlar

-tüketim çılgınlığı/para

-kişisel gelişim kitapları ve onların yazarları
  • (bkz: instagram)
  • ınstagram, tiktok gibi hiçbir boka yaramayan uygulamalardır. komple zarar olan bu uygulamaların acilen yasaklanması gerekir.
hesabın var mı? giriş yap