• bu tarz yapımları sevmeyen beni bile bağlamış ve 11 sezon izlettirip finalini yapmış güzel dizi.
  • 5-6 sene önce hayatımın biraz usandırıcı bir döneminde başlamıştım bu diziye. hep biraz underrated kalmış(en azından ülkemizde), çok dengeli ve harika bir diziydi. son birkaç sezondaki ufak düşüşlerin bir yana dizi hep kalitesini korudu bence. son sezonsa bu bahsettiğim düşüşe karşın bir bütün olarak oldukça iyi bir finaldi -final bölümü nispeten zayıf olsa bile-. modern family çizgisini bozmamış, konu bulmak için türlü abukluklara görece az yönelmiş harika bir diziydi. en komik, en iyi, en büyük komedi dizisi olduğunu falan iddia edemem modern family'nin ama ayakları yere en sağlam basan, en ferah, en akıcı komedi dizilerinden biriydi bence.
    dizi biterken vedalaşmaların da etkisiyle üzüldüm çünkü benim için 5-6 yıldır, dizi içinse 11 yıldır süren sürecin bitmiş olması üzücü ve bir daha hiç yeni bir modern family bölümü izleyemeyecek olmak üzücü.
  • yaklaşık 8 senedir severek takip ettiğim, en uzun birlikteliğimi yaşadığım, son derece tatlı ve sıcak dizi.

fakat 11. sezonunda bölümlerin karakterlerin birbirlerini veya bir şeyleri yanlış anlaması konseptine biraz fazlaca dayandığını düşünüyorum. dizi bunu çok iyi yapıyor evet ama sanki son sezon diğer sezonlara oranla bu konseptin çok ama çok daha ağırlıklı kullanıldığı bir sezon oldu sanki. her şeye rağmen özleyeceğim ve özellikle ilk sezonlarından zaman zaman random bölümleri açıp izlemek suretiyle yıllar boyu hatırlamaya devam edeceğim.
  • az önce finalini izleyip bitirdiğim canım dizim. ızlerken zamanı, mekanı, unuttugum; terapi etkisi yapan nadir dizilerdendi. finaliyle beni üzdü; karakterlere veda ederken, arkadaşlarıma veda ediyormuşum gibi hissettim.

uzun yıllar boyunca ara ara bölümlerini açıp izleyeceğim sanırım.
  • karakterlerini aşırı sevdiğim ama şubatta bile havuza girmelerini kıskandığım çok tatlış bir komedi.
  • en sevdiğim çiftin bulunduğu dizi: cameron ve mitchell. "temizlikçi gelmeden önce evi temizlemen gibi, terapistini etkilemek için deliliğini mi bastırıyorsun?" fjndgnd. tabii modernlikten kastın kimlik çokluğundan ibaret gösterilmesi, modern kavramının içinin boşaltılması gibi eleştirilecek bir çok unsuru barındırır. ama komik mi? evet, çok komik.
  • çok sevdiğim dizimdir.

başından sonuna çizgisini hiç bozmadan ilerledi, sıkmadı ve bunu 11 sezon boyunca yaptı.

düşünüyorum da çoğu yabancı diziyi o veya bu şekilde izlemeyi bıraktım. modern family hariç.

bitmesin çok üzüldüm. bir 10 sezon daha devam etse izlerdim.

sekizinci sezon ve sonrasını indirebileceğim link arıyorum, bulamadım.
  • 18 haziran da netflix e gelecek olan şahane dizi.

çok mutluyum sözlük, milyon kez izleyebileceğim artık, canım netflix .
  • sofia ve vergara isimli iki nadide güzelliği içeren dizi.
  • sonunda netflixe geldi iki gözümün çiçeği
hesabın var mı? giriş yap